MR. D part III

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Chyba zamknę ten dziennik bo pisanie z samym sobą nie jest zbyt fajne ;-)

Podsumowanie półrocza:

Konto ALIOR :
Saldo początkowe 8000
Saldo obecne: 15090
ZYSK netto: 12933 (były wypłaty)
Konto XTB:
Saldo początkowe 4000
Zysk netto: 4743

Łącznie na półmetku + 17676 PLN

Porzuciłem początkowe założenia, że w przypadku Aliora będę na początku miesiąc wypłacał wszystko ponad 8000 a w przypadku XT wszystko ponad 4000 PLN, ale teraz widzę że to był błąd. System jest behawioralno-fundamentalno-intuicyjny i w dodatku w pełni ręczny więc im wyższe saldo tym wyższe sumy zaangażowane ponieważ angażuje 25% DEPOZYTU. Więcej pozycji = większe wahnięcia co niekorzystnie wpływa na moją psychę. Staram się znaleźć równowagę między granicą bólu a zwiększaniem zysku ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

zapodaj jakie malunki na wykresach bo o raportach z aliora nie ma co dyskutowac, to Twoja kasa i nikomu nic do tego.
a o wykresach juz sie da :)

nemoofx
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2016, 16:05

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: nemoofx »

gratulacje za wyniki ale fakt mógłbyś coś opisać z jakiego powodu na danej parze wszedłeś z pozycją. Czegoś może byś kogoś nauczył :roll:

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Właśnie otworzyłem dodatkowe konto w XTB i wpłaciłem tam 2000. Jutro środki powinny być na koncie. Na tym koncie spróbuję krok po kroku pokazać czym się kieruję i na jakiej podstawie podejmuje decyzję.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: highend »

MR. D pisze:Chyba zamknę ten dziennik bo pisanie z samym sobą nie jest zbyt fajne ;-)
za mało piszesz ;)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

jackub

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: jackub »

MR. D pisze:Właśnie otworzyłem dodatkowe konto w XTB i wpłaciłem tam 2000. Jutro środki powinny być na koncie. Na tym koncie spróbuję krok po kroku pokazać czym się kieruję i na jakiej podstawie podejmuje decyzję.
Super, to bedzie interesujące ....

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Ok to tak na szybko bo nie mam za wiele czasu dzisiaj...

Konto założone... kasa wpłacona... pozycje otwarte.......

Czym się kieruję ? Więc tak system jest begawioralno-fundamentalno-inuicyjny. Nie ma w nim ani pół nutki podejścia technicznego. To mnie absolutnie nie interesuje co tam mówią średnie, wskaźniki, harmonijki, fiba itp. Jedyne co mnie interesuje od strony technicznej to wykupienie i wyprzedanie rynku.

Interesują mnie:
a ) nastroje ryku. Czyli najpierw sprawdzam gdzie nie chcę być, a skoro 80% traci to nie chcę mieć otwartych pozycji takich samych jak 80% rynku.
Sprawdzam więc:
https://www.xtb.com/pl (na dole jest okno nastroje inwestorów) są inne strony, ale ja przyzwyczaiłem się do tej.

już wiem, że nie chcę:
* być krótkim na złocie i ropie
* być długim na edku i us 30

Teraz drugi czynnik fundamentalny połączony z rynkiem obligacji
a) to jakie są fundamenty dla każdej z walut mniej więcej każdy wie, a jak nie wie to musi się dokształcić zanim weźmie się za forex więc o tym nie będziemy rozmawiali.
*według mnie fundamenty są korzystne dla: USD i coraz bardziej dla SEK (to może być perełka w średnim terminie)
* coraz słabiej wyglądają w długim terminie fundamenty dla indeksów
b) patrzymy na obligacje i co widać: kapitał szuka spokoju więc wybiera pewne kraje z przyzwoitym oprocentowaniem a tutaj mamy do wyboru:
10-latki z USA - 2,3%
10-latki z Niemiec - 0,47%
Kanada 1,7%
UK 1,25%
Japonia 0,08%
No i widać gdzie powędruje kapitał szukający spokoju.

Dodatkowo trzeba czytać co ważnego może się pojawić w świecie informacji, co ktoś tam powiedział, jakie są nastroje , dane itp

tutaj trzy strony:
http://www.investing.com
http://www.acemarketu.com
http://www.xpuls.pl

Ogólnie trzeba sporo wiedzieć od strony fundamentalnej i droczyć się z rynkiem. Ostatnio rynek bardo optymistycznie podszedł do jastrzębiego wystąpienia Mario i sygnałów ograniczenia luzowania. Kilka dni później były dane o CPI 1,3%
Według mnie żadnego ograniczenia luzowania nie będzie dopóki CPI na stałe nie zagości na poziomem 2% a do tego daleka droga. Dlatego staram się to wykorzystać bo IMO USD jest przesadnie wyprzedany.

Patrzę gdzie rynek wykazuje wykupienie i wyprzedanie i biorąc pod uwagę powyższe otwieram pozycję. Pozycję mają być małe i ma być ich dużo. Muszą się też na wszelki wypadek wykluczać wzajemnie np. indexy short i edek short. No i zawsze margin level powyżej 300%

ZAPOMNIAŁEM O WAŻNE SPRAWIE. WYBIERAM TYLKO POZYCJE GDZIE SWAP JEST DODATNI ALBO ZEROWY BARDZO RZADKO GDY JEST UJEMNY

No i trzecie czynnik systemu intuicyjny. SL i TP ustalane dynamicznie i SL na pewno nie w dniu otwarcia pozycji. Intuicji niestety nie da się nauczyć. Trzeba ten element wyrobić.

Print screen dzisiejszych na załączniku. Niestety nie da się podpiąć konta xtation do myfxbook bo byłoby łatwiej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Po osiągnięciu 1% zysku pozycje zostają zamknięte i ponownie otwarte w tym samym kierunku tylko minimalnie mniejsze.W ten sposób został wygenerowany zysk w wysokości 90 pln czyli blisko 5% depo.

Ot i cała tajemnica systemu powolne i systematyczne zwiększanie depozytu....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
grand116
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2013, 11:14

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: grand116 »

Gdybyś wklejał wykresy byłoby ciekawiej

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Po 4 dniach istnienia konta wynik +8%
Balance 2352
Equity 2150

W dalszym ciągu to samo.... powolnie i systematycznie....

Przepływ finansowy rządzi się swoimi prawami. Wszystko co widać na wykresie jest jego skutkiem a nie przyczyną. Pokazuje to co się wydarzyło a nie to co się wydarzy. Grając pod fundamenty jesteśmy o jeden krok przed wykresem. To cała tajemnica.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ