Money Management !

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Michaelion1980
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2016, 16:08

Re: Money Management !

Nieprzeczytany post autor: Michaelion1980 »

Nie wiem czy się zrozumieliśmy w załączeniu przykład.
To nie "multiplikuje" założenie jest cały czas takie samo jeżeli znasz/domyślasz się kierunku w którym idzie rynek wykorzystujesz okazję żeby dorzucić do pozycji "coś" po lepszej cenie. Zakładając ten sam SL, daje to całkiem niezłe RR - zazwyczaj co najmniej 2:1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Money Management !

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Michaelion1980 pisze:Nie wiem czy się zrozumieliśmy w załączeniu przykład.
To nie "multiplikuje" założenie jest cały czas takie samo jeżeli znasz/domyślasz się kierunku w którym idzie rynek wykorzystujesz okazję żeby dorzucić do pozycji "coś" po lepszej cenie. Zakładając ten sam SL, daje to całkiem niezłe RR - zazwyczaj co najmniej 2:1
Tu masz dwa przykłady zastosowania potężnego narzędzia, którego jestem autorem.
Piramidowanie to sposób ryzykowania"pieniędzmi brokera" czyli dokładania pozycji kiedy masz zysk z aktualnie otworzonych.
Drugi film pokazuje rozstawianie siatki oczekujących pozycji (limitów) po to żeby właśnie wejść w pozycję po lepszej cenie.
Od razu uprzedzę, ze jest to produkt komercyjny, jeśli jesteś zainteresowany to pisz na PW.

https://www.youtube.com/watch?v=I4l6RiX ... arekTrader

https://www.youtube.com/watch?v=i_MDIj- ... arekTrader

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Money Management !

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Michaelion1980 pisze:Nie wiem czy się zrozumieliśmy w załączeniu przykład.
To nie "multiplikuje" założenie jest cały czas takie samo jeżeli znasz/domyślasz się kierunku w którym idzie rynek wykorzystujesz okazję żeby dorzucić do pozycji "coś" po lepszej cenie. Zakładając ten sam SL, daje to całkiem niezłe RR - zazwyczaj co najmniej 2:1
Jeśli ZNALBYM kierunek w jakim pójdzie kurs to byłbym drugim Warrenem Buffetem, a tymczasem jestem Pawłem, który tylko rozważa prawdopodobieństwo pójścia kursu w określona stronę i moja natura nakazuje mi, aby ryzyko zawsze ograniczać, a nie je powiększać :). I zawsze biorę pod uwagę możliwość pomyłki. Dlatego nie pozwalam sobie na uśrednianie w drugą stronę niż odnotowywany zysk ale tak jak piszę to tylko moja filozofia.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Michaelion1980
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2016, 16:08

Re: Money Management !

Nieprzeczytany post autor: Michaelion1980 »

Nie mówię o dodawaniu do pozycji poniżej zakładanego SL, ale o założeniach strategii. Jeżeli druga pozycja ma zarobić co najmniej 2:1 a ryzyko jest wkalkulowane w metodę. Nie jest to zwiększanie ryzyka.. ;)
Swoją drogą ciekawe narzędzia do handlu. Programujesz? Masz gdzieś jakąś ofertę? stronę www? chciałbym się przyglądnąć bliżej.
PS
Nikt nie wie gdzie pójdzie cena ;) Może źle to określiłem. Bardziej chodziło mi o to że jeżeli podejmujesz decyzję o wejściu w rynek to mimo wszystko "przewidujesz" że ceną pójdzie wyżej/niżej.
Pzdr!

-- Dodano: 01 wrz 2016, 12:01 --

Jeżeli forum o MM, to i wskaźnik musi się pojawić, chętnie się podzielę tym czego używam. Najlepszy jaki do tej pory znalazłem, pozwalający odpowiednio określić ryzyko.
Chwała dla Autora!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Money Management !

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Michaelion1980 pisze:Nie mówię o dodawaniu do pozycji poniżej zakładanego SL, ale o założeniach strategii. Jeżeli druga pozycja ma zarobić co najmniej 2:1 a ryzyko jest wkalkulowane w metodę. Nie jest to zwiększanie ryzyka.. ;)
Swoją drogą ciekawe narzędzia do handlu. Programujesz? Masz gdzieś jakąś ofertę? stronę www? chciałbym się przyglądnąć bliżej.
SL dodaję do pozycji. Jeśli dorzucam kolejną pozycję, która ma SL w tym samym miejscu, co poprzednia to automatycznie dostosowuję wolumen tak, aby nie przekroczyć maksymalnego ryzyka skumulowanego. Ale tak, jeśli pierwsza pozycja zakłada możliwość dołożenia drugiej (i tym samym ma mniejszy wolumen niż miałaby bez tego założenia) to teoretycznie nie doprowadziłoby to do zwiększenia ryzyka ale to nie element mojej metody :).
Stronę i ofertę mam ale nie zajmuję się programowaniem zawodowo ;). Nie wykorzystuję obecnie żadnych narzędzi do MM. Już się przyzwyczaiłem do tych wszystkich obliczeń w głowie i nie zabiera mi to specjalnie czasu. Ale na pewno wskaźnik/EA/skrypt do ustalania szybkiego ustalania MM może być ponocny, szczególnie dla początkujących traderów lub takich, którzy faktycznie zarządzają wieloma pozycjami bądź handlują bardzo dynamicznie.
Michaelion1980 pisze:Nikt nie wie gdzie pójdzie cena ;) Może źle to określiłem. Bardziej chodziło mi o to że jeżeli podejmujesz decyzję o wejściu w rynek to mimo wszystko "przewidujesz" że ceną pójdzie wyżej/niżej.
Pzdr!
Uprę się tutaj przy swoim :). Niezłośliwie ;). Przestałem przewidywać i "przewidywać" kilka lat temu. Teraz tylko i wyłącznie szacuję prawdopodobieństwo zajścia określonych okoliczności na rynku.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ