Money Management !

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Money Management !

Nieprzeczytany post autor: raposo »

tolits pisze:przeciez napisalem ,ze nie uzywam sl,co do wielkosci pozycji,,np; majac 100k usd gram 20 lotow na pozycje i to jest wlasnie 20% uzytego lewara na edku powiedzmy...

-- Dodano: 30 sie 2016, 19:30 --

jeden temat o MM juz jest moze trzeba go przeniesc tam...
20 lotów na EUR/USD to 2 000 000 EUR, czyli przy lewarze 1:100 i depozycie 100 000 USD to 23%. Chociaż i tak nie sposób tu realnie ocenić ryzyka...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

tolits

Re: Money Management !

Nieprzeczytany post autor: tolits »

raposo podales dokladniej..3% nie robi tutaj....

-- Dodano: 30 sie 2016, 19:42 --

najwazniejsze na FX jest cierpliwosc i walka z wlasnymi myslami.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Money Management !

Nieprzeczytany post autor: raposo »

tolits pisze:raposo podales dokladniej..3% nie robi tutaj....

-- Dodano: 30 sie 2016, 19:42 --

najwazniejsze na FX jest cierpliwosc i walka z wlasnymi myslami.
Ok, takie moje osobiste spaczenie ;). Jeśli określam sobie ryzyko np. na 20% to wszystko poniżej tej granicy jest dopuszczalne ale 1,2,3% w górę już nie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

tolits

Re: Money Management !

Nieprzeczytany post autor: tolits »

kazdy ma inna tolerancje na ryzyko czy to wrodzona czy wyuczona ...

Michaelion1980
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2016, 16:08

Re: Money Management !

Nieprzeczytany post autor: Michaelion1980 »

Te 20% - jak wygląda średni mentalny SL? 100 pktów czy więcej? Rozumiem że decyzje podejmujesz na zasadzie wykresów co najmniej dziennych? Dzięki za info

-- Dodano: 30 sie 2016, 15:20 --
tolits pisze:kazdy ma inna tolerancje na ryzyko czy to wrodzona czy wyuczona ...
To właśnie takie "ludzkie" ktoś inny handluje inaczej i będzie przekonywał drugiego że robi źle nie wiedząc nic nt używanej przez drugą osobę metody ;)
Nie chodzi o ocenianie innych ale o o wiedzę nt tego jak inni sobie z tym radzą -> MM!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Money Management !

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Michaelion1980 pisze:Te 20% - jak wygląda średni mentalny SL? 100 pktów czy więcej? Rozumiem że decyzje podejmujesz na zasadzie wykresów co najmniej dziennych? Dzięki za info

-- Dodano: 30 sie 2016, 15:20 --
tolits pisze:kazdy ma inna tolerancje na ryzyko czy to wrodzona czy wyuczona ...
To właśnie takie "ludzkie" ktoś inny handluje inaczej i będzie przekonywał drugiego że robi źle nie wiedząc nic nt używanej przez drugą osobę metody ;)
Nie chodzi o ocenianie innych ale o o wiedzę nt tego jak inni sobie z tym radzą -> MM!
Ja nikogo nie oceniam, a tym bardziej nie mówię co robi źle (ze swoimi pieniędzmi) :). Ilu traderów, tyle metod i po to jest forum, aby te poglądy między sobą wymieniać, a mój jest taki, że "na oko to pacjent w szpitalu umarł" i wolę skrupulatnie trzymać się limitów maksymalnych, bo w moim przypadku inaczej potrafi się to tragicznie skończyć :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Michaelion1980
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2016, 16:08

Re: Money Management !

Nieprzeczytany post autor: Michaelion1980 »

Drogi kolego, mam nadzieję że nie oceniasz ;) Ciężko powiedzieć że coś nie działa nie wiedząc jak to działa...
Co do ryzyka 20% jak dla Mnie to również za dużo - Ja max 2-3%/trade.. ale co metoda to metoda. Swoją drogą jakiej techniki używasz Raposo? (chodzi mi rzecz jasna o MM i zarządzanie pozycją.
M

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Money Management !

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Michaelion1980 pisze:Drogi kolego, mam nadzieję że nie oceniasz ;) Ciężko powiedzieć że coś nie działa nie wiedząc jak to działa...
Co do ryzyka 20% jak dla Mnie to również za dużo - Ja max 2-3%/trade.. ale co metoda to metoda. Swoją drogą jakiej techniki używasz Raposo? (chodzi mi rzecz jasna o MM i zarządzanie pozycją.
M
Trzymam się ustalonego maksymalnego progu ryzyka na transakcję, którego nie przekraczam, a czasem zaniżam w zależności od prawdopodobieństwa powodzenia danej transakcji. Zdarza mi się piramidować malejąco w trendzie ale tylko w przypadku zyskowności pozycji (czyli dajemy Buy na 1 lota, pozycja zarabia -> dokładamy kolejną np. 0.5 lota). Suma SL z każdej pozycji nie może przekroczyć innego poziomu skumulowanego ryzyka.

Wartość lota dobierana jest w zależności od dynamicznego SL w oparciu o ustalony % ryzyka. Zamykanie w 90% przypadkach następuje na TS lub ustalonym przy otwarciu pozycji TP. Nie kombinuję z przestawianiem TP wyżej po otwarciu pozycji.

Same wartości procentowe zależą od rachunku na jakim gram (czyli depozytu jaki się na nim znajduje), a wartości SL/TS/TP od instrumentu i przyjętej na nim strategii.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Michaelion1980
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2016, 16:08

Re: Money Management !

Nieprzeczytany post autor: Michaelion1980 »

Dzięki za odpowiedź. Jeżeli chodzi o to piramidowanie w górę, wiem jak to wygląda ale to tylko gdy pozycja zaczyna być zyskowna? Co ile punktów dodajesz do pozycji? Próbowałeś dorzucać wtedy gdy masz tymczasową stratę np ryzykujesz 5% cena idzie w przeciwnym kierunku i jesteś np. -2.5% stratny? Czyli uśredniasz w dół? jeżeli tak to przy jakich poziomach?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Money Management !

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nigdy nie uśredniam w dół. Bliższe mi to hazardowi niż inwestowaniu i multiplikuje ryzyko - ale to tylko moje zdanie :). W górę dorzucam pozycje tylko przy pojawieniu się kolejnego sygnału/okazji do zajęcia pozycji. Nie warunkuję tego zadnymi sztywnymi dystansami lub poziomami cenowymi.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ