Mój blog inwestycyjny

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.

Czy chciałbyś czytać mój blog inwestycyjny?

Tak
19
46%
Nie
18
44%
Jeszcze nie wiem, zależy jak i o czym będziesz pisać
4
10%
 
Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Mój blog inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Dzisiaj w rozmowie z pewną osobą została poruszana kwestia pisania bloga. Oczywiście nie tylko w celach czysto hobbystycznych, ale też żeby "dorobić sobie do pensji". Mam zasadniczo mieszane uczucia, ale pomyślałem sobie "czemu nie". Jak się zastanowiłem, mam materiał na co najmniej 30 dobrych wpisów, choćby seria "początki gry na giełdzie" publikowana na forum comparic.pl, parę recenzji książek, parę przemyśleń na temat najnowszego systemu Czarodziejka 2.0, nad którym pracowałem ponad dwa lata i w zasadzie jest ukończony. Parę analiz bieżących, może coś o pogodzie :p (zdecydowanie najciekawsze wpisy :p ) , no i jeszcze jako wisienka na torcie, kilka moich błyskotliwych artykułów (pomijając oczywisty fakt, że wszystkie moje wpisy są błyskotliwe i wyjątkowe), które pisałem komercyjnie i które NIGDZIE nie były publikowane. Zasadniczo mam od ręki materiał na pół roku bez większego wysiłku, zakładając 2-3 wpisy na tydzień.

Założyłem ten wątek z zapytaniem czy jest zapotrzebowanie na taki blog w moim wykonaniu oraz ewentualne opinie/doświadczenia innych osób. Na blogu nie będzie poruszana tematyka kobiet, randek, seksu, agencji towarzyskich, co najwyżej jako metafora do przedstawienia tej czy innej koncepcji giełdowej.

Jestem osobą obecnie bardzo zajętą zawodowo, więc pomysł ruszy najwcześniej we wrześniu, a być może dopiero w październiku.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Re: Mój blog inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Witam serdecznie. Jakby Twoje Panie z powodu intensywnej pracy nad blogiem miały być zaniedbane, to się nimi zaopiekuje ;) Czy Twój system bazuje na EW?
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Re: Mój blog inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Hikari pisze:Witam serdecznie. Jakby Twoje Panie z powodu intensywnej pracy nad blogiem miały być zaniedbane, to się nimi zaopiekuje ;) Czy Twój system bazuje na EW?
Obecny system, czyli Czarodziejka 2.0, opiera się na autorskiej formacji Elliotta. Z całej teorii fal wybrałem sobie jedną formację i znacząco ją zmodyfikowałem. Jest tylko w pewnym stopniu elliottowska, bo na przykład "moje impulsy" są zarówno trzy jak i pięciofalowe, liczba podfal nie decyduje o tym czy fala jest impulsem czy korektą. Kluczowe znaczenie ma tzw. "względna szybkość fal", wyliczana ze wzoru droga/czas. Ot, taka moja koncepcja.

Co prawda zdarzyło mi się tworzyć systemy w oparciu o formacje harmoniczne i świeczki, jednak najwięcej czasu zawsze poświęcałem na Elliotta. Częściowo z sympatii, bo najbardziej ją lubię ze wszystkich znanych mi teorii giełdowych, częściowo z powodów racjonalnych, bo np. rekordowe wyniki (typu 100% w jednej transakcji przy ryzyku 2%) zawsze wykręcałem z większym lub mniejszym wykorzystaniem teorii fal.

Żeby nie było, pracuję zawodowo, nie utrzymuję się z gry, blog ma być raczej dzieleniem się swoim doświadczeniem oraz przedstawieniem mniej lub bardziej trafionych przemyśleń na temat inwestowania, a nie pokazaniem lekkiej, łatwej drogi jak zrobić milion z 1000 zł w dwa tygodnie.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Mój blog inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: freakout »

jasonbourne pisze:Co prawda zdarzyło mi się tworzyć systemy w oparciu o formacje harmoniczne i świeczki, jednak najwięcej czasu zawsze poświęcałem na Elliotta. Częściowo z sympatii, bo najbardziej ją lubię ze wszystkich znanych mi teorii giełdowych, częściowo z powodów racjonalnych, bo np. rekordowe wyniki (typu 100% w jednej transakcji przy ryzyku 2%) zawsze wykręcałem z większym lub mniejszym wykorzystaniem teorii fal.
w jakim czasie wykręcałeś te 100%? :)

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Re: Mój blog inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Kluczowe znaczenie ma tzw. "względna szybkość fal", wyliczana ze wzoru droga/czas. Ot, taka moja koncepcja.
Czyli kombinujesz podobnie jak ja. Dla mnie miedzy innymi impet był główna pożywka podejmowania decyzji.
Trzymam kciuki!
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Re: Mój blog inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

freakout pisze: w jakim czasie wykręcałeś te 100%? :)
Kilka tygodni, chociaż o ile mnie pamięć nie myli to 100 % przy ryzyku 2% zarobiłem tylko raz :wink:

Teraz może będzie drugi raz, bo już mam ponad 50% na E/U, a TP ustawione na 100% właśnie. :)

Ja lubię tak grać, łapanie dużych TP (niekoniecznie 100%, niech będzie np. 50%) jest dla mnie bardzo podniecające. Być może nawet bardziej niż uda większości kobiet :D Z drugiej strony na dłuższą metę tak się gra ciężko, bo duże TP złapać trudno i się łapie duże minusy w międzyczasie. Tak powstała Czarodziejka 2.0, która od pierwotnej Czarodziejki różni się się dodaniem elementu, który umożliwia łapanie TP z przedziału 4-20%, bo podstawowa Czarodziejka ma TP od 20% w górę, ale w praktyce to się nie bardzo sprawdza.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Re: Mój blog inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

@Jasson, a sprawdzałeś jak Czarodziejka funkcjonuje w trzecim kwartale? Dla mnie trzeci kwartał przynosił rzadko coś dobrego,zwłaszcza jak się nastawiałem, żeby wyłapać większy ruch. Moze dlatego, je to jest okres wakacyjno-urlopowy?
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Re: Mój blog inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Hikari pisze:@Jasson, a sprawdzałeś jak Czarodziejka funkcjonuje w trzecim kwartale? Dla mnie trzeci kwartał przynosił rzadko coś dobrego,zwłaszcza jak się nastawiałem, żeby wyłapać większy ruch. Moze dlatego, je to jest okres wakacyjno-urlopowy?
Ja tym systemem gram drugi kwartał, więc trudno mówić o zależnościach sezonowych. Ale na E/U, a gram obecnie tylko na tej parze, udało mi się złapać fajną pozycję, wejście z SL 10 pips, już trochę nastukało.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

WojtexWay
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:22

Re: Mój blog inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: WojtexWay »

Kolejny blog o niczym? O przemyśleniach, które prowadzą donikąd...
No i system który "zarabia", ale chyba niespecjalnie, jak chcesz dorabiać blogując O_o... To tak jak z tym powiedzeniem jak zarobić stosując AT? - Napisać o niej książkę ;-)
No ale nazwa jest zabójcza "czarodziejka 2.0" - potrafi czarować?... :D

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Re: Mój blog inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

WojtexWay pisze:No ale nazwa jest zabójcza "czarodziejka 2.0" - potrafi czarować?... :D
Powiedzmy że ma przebłyski i czasami, choć nie zawsze, ma magiczne wejścia. Jak dzisiaj. :D

A przy okazji całkiem ciekawe że tylko 16 głosów w ankiecie

-- Dodano: czw 04-09-2014, 13:47 --

Dzisiaj Czarodziejka dała mi dużo radości, ciekawe czy da mi prawdziwą rozkosz? :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Zablokowany