Mity o Forexie

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

adamnaas pisze:Kolejny mit który chciałem obalić to celowe, precyzyjne polowania na nasze SL przez brokerów. Często spotykałem sie takimi oskarżeniami wielu osób i mam kilka pytań do takich osób. Niektórzy twierdza ze wylapuje im SL co do pipsa i pózniej idzie we własciwa strone. Wedlug mnie to bzdura. nie mam pojecia ile tysiecy rachunków moze byc otwartych u jednego brokera ale chyba niektóre osoby myśla ze broker czy jakis system obserwuje tylko ich wykres. Łapie im SL z dokładnościa co do pipsa i zawraca w drugą strone. w takim wypadku pytanie brzmi. Czy takie osoby myślą ze to kilka tysiecy osob co do pipsa ustawiło SL na jednym poziomie? Wiec co z tymi SL które byłu ustawione kilka pipsów dalej? Chyba nie sądzicie ze wasz SL był tym ostatnim do upolowania albo tym najcennieszym. Drugie pytanie jezeli takie osoby sa pewne ze zgarnie im SL a pozniej zawroci w duga strone dlaczego nie otworza wtedy zlecenia w tym kierunku..???
myslisz ze to robi aplikacja na serwerze? WOlne zarty!

qba3
Gaduła
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: 25 wrz 2009, 10:43

Nieprzeczytany post autor: qba3 »

było to chyba pokazywane wiele razy no ale http://www.youtube.com/watch?v=Cf-Cs0bHXdg
Big wheels keep on turning

a&z

Nieprzeczytany post autor: a&z »

Szlifując techniki PA dorzucę , że mitem jest jakoby celem mozolnego treningu adepta na trejdera PA jest rozpoznawanie setupów na wykresie gdyż według mnie celem setek czy tysięcy godzin wślepiania w wykresy jest interpretacja zachowań i przyczyn podejmowanych decyzji o kupnie i sprzedaży przez innych trejderów w tym głównie świadomość, która strona zapakowała się w pułapkę a to wszystko polane sosem subiektywnej oceny (której zresztą nie ma co się obawiać bo uważam, że konieczność stosowania wyłącznie obiektywnych kryteriów oceny jest kolejnym mitem ). :lol:

ronin091
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 28 paź 2010, 15:44

Nieprzeczytany post autor: ronin091 »

FXfighter pisze:Tak właśnie mi się wydaje, że do takich mitów można zaliczyć też zbytnie demonizowanie lewaru.
Dźwignia finansowa zapewnia dostęp do foreksu drobnym inwestorom, głównie młodym, nie dysponującym dużym kapitałem. Miraż potencjalnych zysków tłumi rozsądek i dlatego tak duży procent graczy w krótkim czasie traci swoje depozyty. Zapewnia to jednak brokerom co prawda mały zysk jednostkowy lecz duży obrót.

ODPOWIEDZ