Mity o Forexie

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

FX TEAM pisze:Żeby zarabiać na FX musisz mieć przynajmniej 6 monitorów na wykresy (z czego 1 w kuchni i jeden tam gdzie król piechotą chodzi), doktorat z ekonomii i stryjka w FED-zie. :lol:
albo pejsy :P

Przyznaje, ze nie uzywam AT, bo mnie przez to oczy bolaly od ciaglego wpatrywania sie w monitor, czy to zygzak...czy inne mlotki. Teraz patrze na goly wykres...w naturze wyglada lepiej i czytelniej dla gracza. Moze czasem odpalam jakis wskaznik ze standardu brokera, by upewnic sie, ze sygnal faktycznie jest lub juz "po ptokach". Nie wierze w zadne wynalazki, uber hiper super wskaznikow ani wyrafinowanych strategii. Im prostsza tym lepiej. Im mniej na monitorze kolorowych obrazkow, tym szybciej i skuteczniej jest podjac wlasciwa decyzje, czyli wejscia w rynek.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Mighty Baz pisze:Im prostsza tym lepiej. Im mniej na monitorze koloroych obrazkow, tym szybciej i skuteczniej podjac wlasciwa decyzje wejsca w rynek.
Pozwolę sobie z kolegą się nie zgodzić.
Nie wyobrażam sobie analizy rynku bez 20-30 wskażników....
Jest to jednak moje subiektywne zdanie i rozumiem że nie każdy się ze mną zgadza.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

zz pisze:
Mighty Baz pisze:Im prostsza tym lepiej. Im mniej na monitorze koloroych obrazkow, tym szybciej i skuteczniej podjac wlasciwa decyzje wejsca w rynek.
Pozwolę sobie z kolegą się nie zgodzić.
Nie wyobrażam sobie analizy rynku bez 20-30 wskażników....
Jest to jednak moje subiektywne zdanie i rozumiem że nie każdy się ze mną zgadza.

Pozdrawiam.
przeciez one pokazuja to samo, tylko inaczej wizualizuja. Wiec po co?

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

przeciez one pokazuja to samo
Wskażnik np. stochastic 55 sesyjny pokazuje co innego niż np. 5 sesyjny i takich zależności jest tysiące.......

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

zz pisze:
przeciez one pokazuja to samo
Wskażnik np. stochastic 55 sesyjny pokazuje co innego niż np. 5 sesyjny i takich zależności jest tysiące.......

Pozdrawiam.
piszesz o synchronizacji wskaznikow do interwalow, ale co to ma do rzeczy?

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Dakhr pisze:Kolejnym mitem sa brokerzy "polujacy" na nasze SL. Zwlaszcza jak "zgarniaja" SL , a potem cena ladnie rusza w porzadanym kierunku. W/g mnie wierutna bzdura bioraca sie z:
Ale tak często jest .. raz filtruje feed w 1 stronę raz w 2 stronę .. później pozostaje stwierdzić, że taki był rynek ... no w sumie .. ale patrzysz do innego broka i tam twój SL byłby cały, limit lub Tp wskoczył .. a tu lipa. Złość, nerw itd..
Dakhr pisze:1. wlasciwosci psychiki ludzkiej, ktora nakazuje nam winic wszystko inne tylko nie samych siebie.
Wtedy wini się brokera, acz myślę i zgodzę się, że wiele przypadków może być wyimagowana.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

dla MM wyglada to tak:

gracz daje 1.0000 short (-SL)
broker daje 1.0000 long

czyz ta gra nie jest asymetryczna? :wink: lub inaczej, nie widze synergii

sonictune
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: sonictune »

Przejrzałem wątek i nie znalazłem , więc dodaję kolejny mity .
1. "Była lampa* , to musi być korekta" .
Kiedyś na pewno będzie korekta . Pytanie czy akurat teraz .
2. "Prognozowanie punktów zwrotnych prowadzi do bogactwa"
Trochę kontrowersyjne . Zapewne istnieją traderzy , którym to wychodzi in plus , ale znacznie łatwiej się zarabia grając "na pałę , ale z trendem" .

*lampa - dynamiczny ruch, najczęściej po danych makro
Nec hercules contra plures .

Awatar użytkownika
adamnaas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 20 lut 2010, 10:19

Nieprzeczytany post autor: adamnaas »

Kolejny mit który chciałem obalić to celowe, precyzyjne polowania na nasze SL przez brokerów. Często spotykałem sie takimi oskarżeniami wielu osób i mam kilka pytań do takich osób. Niektórzy twierdza ze wylapuje im SL co do pipsa i pózniej idzie we własciwa strone. Wedlug mnie to bzdura. nie mam pojecia ile tysiecy rachunków moze byc otwartych u jednego brokera ale chyba niektóre osoby myśla ze broker czy jakis system obserwuje tylko ich wykres. Łapie im SL z dokładnościa co do pipsa i zawraca w drugą strone. w takim wypadku pytanie brzmi. Czy takie osoby myślą ze to kilka tysiecy osob co do pipsa ustawiło SL na jednym poziomie? Wiec co z tymi SL które byłu ustawione kilka pipsów dalej? Chyba nie sądzicie ze wasz SL był tym ostatnim do upolowania albo tym najcennieszym. Drugie pytanie jezeli takie osoby sa pewne ze zgarnie im SL a pozniej zawroci w duga strone dlaczego nie otworza wtedy zlecenia w tym kierunku..???

qba3
Gaduła
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: 25 wrz 2009, 10:43

Nieprzeczytany post autor: qba3 »

nie maja pewności a stop hunting jest oczywisty wystarczy po takim zdarzeniu włączyć platforme demo u innego brokera nie zawsze tak jest ale bardzo często odchylenia kursu na szczytach/dołkach wahają sie o 2-5 p można to sobie tłumaczyć niejednolitnością rynku ale jeżeli ty byłbyś w stanie ruszyć kursem o 1 p i tyle brakowała by ci do twojego Tp nie zrobił byś tego?
Big wheels keep on turning

ODPOWIEDZ