Milion na forex w kilka godzin

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Milion na forex w kilka godzin

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

jackub pisze:NIe wiem co Rafał robi, ale analiza ceny to skrót myślowy. chodzi o to w jaki sposób traktujemy dane jakie w postaci ceny generuje rynek.
Sprowadzanie wszystkiego do AT jest nieporozumieniem. AT oparta jest na wykresach ceny w strukturze czas- cena (stąd wykres świecowy-słupkowy i ramy czasowe). Jest to najpopularniejszy sposób organizowania danych jakie generuje rynek ALE nie jedyny.
AT zajmuje się chyba 90% trejderów, wygrywa niewielu z nich.
Nie zgadzam się. Cyt. "....chodzi o to w jaki sposób traktujemy dane jakie w postaci ceny generuje rynek...." czy to nie jest Price Action? To czym jesli nie PA? A może karp to nie ryba tylko ptak? Jeśli ktos godzinami ślepi w monitor i na podstawie wykresu podejmuje decyzje to czy to nie jest AT? A stochastic to nie jest narzędzie AT? A wszelkie hi czy low to nie jest PA? A jesli ktos mówi, że "gram z trendem i staram się wchodzić w korektach" to na Boga co to niby jest?
Juz samo spjrzenie na wykres dla doświadczonego tradera wiele mu powie. Nie musi rysować żadnych kresek. A założenie AT jakie jest? To może przypomne. Jesli zachowanie ceny jest powtarzalne i stwarza nam okazje inwestycyjną to jest właśnie AT. I na tyle często, że transakcji zyskownych będzie więcej albo bardziej profitujących od stratnych.
A świeczka na M1 dopiero co zamknieta juz jest historią. I włąsnie na historii tychże świeczek wiekszośc spekuluje. I karp zawsze będzie rybą niczym innym. Nie ma co "wymyślać" nowych znaczen dla juz istniejących.
Pozdrawiam

jackub

Re: Milion na forex w kilka godzin

Nieprzeczytany post autor: jackub »

.... bo cena się rusza to wszystko jest price akszon..... bo się rusza

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Milion na forex w kilka godzin

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

jackub pisze:.... bo cena się rusza to wszystko jest price akszon..... bo się rusza
To mam rozumieć, że sama świadomość, że cena sie rusza ci wystarcza? To gratuluje :)
Bo mnie bardzo interesuje to w jaki sposób sie ta cena rusza. Co widze na wykresie.
A trend dla mnie to "podstawa"

jackub

Re: Milion na forex w kilka godzin

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Cblondyn pisze:
jackub pisze:.... bo cena się rusza to wszystko jest price akszon..... bo się rusza
To mam rozumieć, że sama świadomość, że cena sie rusza ci wystarcza? To gratuluje :)
Bo mnie bardzo interesuje to w jaki sposób sie ta cena rusza. Co widze na wykresie.
A trend dla mnie to "podstawa"
W jaki sposób??? no do góry albo na dół.... jakieś zaskoczenie? :d

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Milion na forex w kilka godzin

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

jackub pisze:
Cblondyn pisze:
jackub pisze:.... bo cena się rusza to wszystko jest price akszon..... bo się rusza
To mam rozumieć, że sama świadomość, że cena sie rusza ci wystarcza? To gratuluje :)
Bo mnie bardzo interesuje to w jaki sposób sie ta cena rusza. Co widze na wykresie.
A trend dla mnie to "podstawa"
W jaki sposób??? no do góry albo na dół.... jakieś zaskoczenie? :d
Bez komentarza :)
I życze powodzenia w spekulacji.
I radze nie oglądać wykresów. Bo i po co? :)

jackub

Re: Milion na forex w kilka godzin

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Rozmowa z Tobą dzisiaj jakaś mało produktywna jest, jakiś agresywny jesteś i przypisujesz mi twierdzenia których nie powiedziałem ... budujesz na tym jakieś twierdzenia ażeby się z nich naśmiewać ... słabe to
Bardzo przypomina dyskusję POwca z PISowcem.... lub na odwrót kolejność nie istotna mechanizm ważny... jeśli rozumiesz co mam na myśli ( bo kto wie jak to zrozumiesz)
Podsumowując
Ja nie rozumiem dlaczego znalazłeś we mnie wroga, nie rozumiem dlaczego przeinaczasz moje wypowiedzi
Ty
Nie rozumiesz że sama świadomość że cena się porusza mi nie wystarcza
Nie rozumiesz że nie neguję Analizy Technicznej, ani Prajs Akszon,
Nie rozumiesz że mogą istnieć inne sposoby interpretacji zachowania ceny niż OHLC różnych okresów czasowych
Mógłbym zapytać gdzie na rynku widzisz jakieś świeczki skoro naprawdę ich tam nie ma, nie ma tam również ram czasowych, są tylko bidy i aski i sumy które są położone w postaci limit orders i nieprzewidywalne do końca zlecenia market i stop orders wszystko o rożnych wolumenach...

MIłego tygodnia

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Milion na forex w kilka godzin

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

jackub pisze: Ja nie rozumiem dlaczego znalazłeś we mnie wroga, nie rozumiem dlaczego przeinaczasz moje wypowiedzi
Ty
Nie rozumiesz że sama świadomość że cena się porusza mi nie wystarcza
Nie rozumiesz że nie neguję Analizy Technicznej, ani Prajs Akszon,
To jesli tak nie jest to bardzo przepraszam. Bo takie odniosłem wrażenie :). I przyznam się, że sam byłem tym mocno zdziwiony :)
I ja sie nie z nikogo nie śmieje a jedynie uśmiecham :)

jackub

Re: Milion na forex w kilka godzin

Nieprzeczytany post autor: jackub »

No całe szczęście że się uśmiechasz...

ODPOWIEDZ