Metatrader 4 i podpięcie online pod GPW - API.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
stophouse
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2010, 17:20

Nieprzeczytany post autor: stophouse »

GPW jest na tyle małym rynkiem (na interesujących mnie walorach), że nie mogę publicznie ujawniać swojej strategii. Co innego gdybym miał system na EURUSD - bardzo chętnie bym się podzielił.
Raczej chodziło by mi, o jakieś takie ogólniejsze rozwiązanie programistyczne (niż wdrożenie konkretnej strategii), które pozwalałoby widzieć dany instrument z GPW w MT4 z najlepszą ofertą kupna jako BID i najlepszą ofertą sprzedaży jako ASK, w terminalu byłoby widać jakie walory mam nabyte na GPW (otwarte pozycje) i dawałoby możliwość wysyłania zleceń na GPW. Docelowo chodziłoby mi o automatyzację handlu na GPW za pomocą EA.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

amicus4 pisze:czyli zwykłe CFD na akcje
No pytanie czy takie zwykłe czy nie zwykłe, bo jeśli DMA to nie jest zwykłe jeśli piszą, że DMA a jest CFD to ja nie wiem o co chodzi z tym DMA ..
http://www.phillipcfd.com/dma.asp

green7 pisze:Tyle, że tam nie ma krótkiej sprzedaży.
Skąd to już wiadomo? Może już jest ?
Tig3r pisze:Warto czasami zwraca uwagę moderatorom aby dane tematy przenieść (poprzez przycisk - zgłoś do moderatora).
ja temat zgłaszałem, dziwne .. myślałem, że przeniesiono :?
Znaleźć nie mogę ..
stophouse pisze:Docelowo chodziłoby mi o automatyzację handlu na GPW za pomocą EA.
No to pomijając to jak struturalnie wygląda "CFD DMA" to to co ma xtb sie nie nadaje?
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

Chojnak, czy na tym screenie ktory zamiesciłeś wyzej jest nonlagMA?
Si Senhor, nonlagMA 7.1
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

reptile pisze:No pytanie czy takie zwykłe czy nie zwykłe, bo jeśli DMA to nie jest zwykłe jeśli piszą, że DMA a jest CFD to ja nie wiem o co chodzi z tym DMA ..
http://www.phillipcfd.com/dma.asp
Biega o to, że gdy kupujesz walor XTB przesyła zlecenie na giełdę. Po czym fizycznie kupuje akcje - właścicielem akcji jest XTB, więc Ty nie masz prawa np. do dywidendy .... W sumie nie kupujesz akcji tylko coś właśnie "jakby" CFD (lewar też jest).
reptile pisze:green7 napisał:
Tyle, że tam nie ma krótkiej sprzedaży.

Skąd to już wiadomo? Może już jest ?
A wiadomo bo ja tak mówiłem ? :)
A tak serio: pytałem o to dziś telefonicznie w XTB konsultant był cokolwiek zaskoczony, Na razie krótkiej nie ma, co potwierdzają i moje próby w terminalu.
reptile pisze:No to pomijając to jak struturalnie wygląda "CFD DMA" to to co ma xtb sie nie nadaje?
Moim zdaniem nadaje się jak najbardziej. Tyle, że jako się rzekło: brak krótkiej i spółki tylko wigu20. Ale to już coś.
Green
Obrazek
Obrazek

stophouse
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2010, 17:20

Nieprzeczytany post autor: stophouse »

green7 pisze:reptile napisał:
No to pomijając to jak struturalnie wygląda "CFD DMA" to to co ma xtb sie nie nadaje?

Moim zdaniem nadaje się jak najbardziej. Tyle, że jako się rzekło: brak krótkiej i spółki tylko wigu20. Ale to już coś.
System z którego korzystam (nie ja jestem autorem) nie posługuje się spółkami z WIG20. (Gdyby chodziło o WIG20 to pewnie nie miałbym oporów go ujawniać).

Z pisaniem programów i automatyzacją handlu przez BOSSĘ jest podstawowy problem taki, że nie mają serwera demo. Trzeba uruchamiać soft od razu na kontach real. Dlatego jest to ryzykowne. Pracownicy BOSSA to wiedzą, ale jedyna odpowiedź jaką otrzymałem to, że "uruchomienie serwera demo nie jest takie proste i nie mogą mówić o swoich planach, ale myślą nad jakimiś rozwiązaniami." (cytat niedosłowny z rozmowy telefonicznej).

No ale zachęcam - jakby ktoś chciał taki most z BOSSA do MT4 zrobić.

daminao
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2015, 13:50

Re: Metatrader 4 i podpięcie online pod GPW - API.

Nieprzeczytany post autor: daminao »

Minęło już 12 lat od ostatniego wpisu w tym temacie i czy może pojawiło się jakieś aktualne działające rozwiązanie:
Metatrader 4 (5) i podpięcie online pod GPW - API
Czy możecie się podzielić aktualna wiedzą na ten temat?

ODPOWIEDZ