Marcinmijagi vs Czysty wykres

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Marcifx
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:40

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: Marcifx »

Niektórzy śmigaja na demo przez długie miesiące.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Aktualizacja...
stan konta: 222,97PLN
Zysk: 97,79PLN
Cytaty, pipsów nie dają.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

ales chlopie natlukl tych pozycji, rzeczywiscie zysk jest ale to jest jakas inna strategia niz ostatnio. tak mi sie zdaje.
cos ala Niemiaszek.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Podsumowanie...
Stan konta: 261,63PLN
Zysk od początku: 161,00PLN

Nie pokazuje tutaj wykresów z pozycjami, bo nie otwieram pozycji w oparciu o wykres. Jedyne czego potrzebuje do otwarcia pozycji to dostęp do rynku. Mozna powiedzieć że wszystko otwierałem na "pałę". Jak widać nie jest potrzebna konkretna metoda wejsc, by osiagnac jakiś zysk. Największa wage przywiazuje do zamkniecia pozycji, a nie do jej otwarcia. Nie patrze na wykres nawet po otwarciu pozycji, interesuje mnie czy pozycja bezposrednio po otwarciu zarabia, czy traci. Jeśli pozycja traci to ustawiam bliski tp, by wyjść ze "spalonego" trejdu z jakimkolwiek zyskiem. Często jest to 1 lub 2 pipsy. Stop loss zazwyczaj ma wartość ok 5 pipsów, ale bywa też tak ze stopa nie ustawiam. Nie mam problemu z realizacją wiekszych strat, np ostatnia pozycja na WTI, gdzie straciłem 18zł w 9 minut. Można sie przyczepić że przetrzymuje straty, tak jak mialo to miejsce dzis na parze GBP/USD, jednak miałem juz kilka podobnych sytuacji i nie pozwoliłem by rynek zabrał wszystko co mam. Poczatkowe 100zl, które wpłaciłem na rachunek, to jest mój faktyczny sl. Wszystkie zlecenia stop loss i zamknięcia pozycji z palca, to odzwierciedlenie mojego stanu psychicznego. Jestem na plusie nie dlatego że przewidziałem ruch ceny, ale dlatego że zły wynik pierwszej decyzji, poprawiałem podejmujac druga decyzje...


Pozdr. Marcin.
Cytaty, pipsów nie dają.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

czyli kolejny system typu "czekam na ten jeden jedyny dzien" kiedy rzeczywiscie wszystko zacznie trendowac a Ty zostaniesz z palcem w d....

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: meylo »

marcinmijagi pisze:Podsumowanie...
Stan konta: 261,63PLN
Zysk od początku: 161,00PLN

Nie pokazuje tutaj wykresów z pozycjami, bo nie otwieram pozycji w oparciu o wykres. Jedyne czego potrzebuje do otwarcia pozycji to dostęp do rynku. Mozna powiedzieć że wszystko otwierałem na "pałę". Jak widać nie jest potrzebna konkretna metoda wejsc, by osiagnac jakiś zysk. Największa wage przywiazuje do zamkniecia pozycji, a nie do jej otwarcia. Nie patrze na wykres nawet po otwarciu pozycji, interesuje mnie czy pozycja bezposrednio po otwarciu zarabia, czy traci. Jeśli pozycja traci to ustawiam bliski tp, by wyjść ze "spalonego" trejdu z jakimkolwiek zyskiem. Często jest to 1 lub 2 pipsy. Stop loss zazwyczaj ma wartość ok 5 pipsów, ale bywa też tak ze stopa nie ustawiam. Nie mam problemu z realizacją wiekszych strat, np ostatnia pozycja na WTI, gdzie straciłem 18zł w 9 minut. Można sie przyczepić że przetrzymuje straty, tak jak mialo to miejsce dzis na parze GBP/USD, jednak miałem juz kilka podobnych sytuacji i nie pozwoliłem by rynek zabrał wszystko co mam. Poczatkowe 100zl, które wpłaciłem na rachunek, to jest mój faktyczny sl. Wszystkie zlecenia stop loss i zamknięcia pozycji z palca, to odzwierciedlenie mojego stanu psychicznego. Jestem na plusie nie dlatego że przewidziałem ruch ceny, ale dlatego że zły wynik pierwszej decyzji, poprawiałem podejmujac druga decyzje...


Pozdr. Marcin.
Chciałbyś handlować tym systemem pięcioma lotami?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

irmentruda będę miał na uwadze Twój post, gdy zawacham się uciąć strate.
meylo trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie bo aktualnie stan konta nie pozwala na 5 lotów, nie wiem jaka bedzie moja forma psychiczna przy takiej stawce, ale chciałbym do takiej stawki dojść. Bardzo możliwe że zmienie metode wraz ze wzrostem kapitału, natomiast teraz utrzymuje sie nad kreską, więc trzymam sie aktualnej strategii.

W całej tej zabawie chodzi o to żeby znależć jakakolwiek przewage nad rynkiem. Napatrzyłem sie już na wykresy i takiej przewagi nie znalazłem. Aktualnie uwazam że przewagą jest to, że rynek nie może mi zamknać zyskownej pozycji, ja natomiast moge zamknąć pozycje stratną.
Cytaty, pipsów nie dają.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Ja to widzę tak, że niezależnie od posiadanego kapitału powinniśmy handlować jednym systemem. To czego nauczę się na małych stawkach zaprocentuje na większych. Jeśli oczywiście nie będę nic zmieniał. Zmiany czasem są wskazane, trzeba je wprowadzać pomału i testować.
W moim pytaniu chodziło mi o przetrzymywanie strat. Wiesz, że często wraca. Wystarczy jednak ten jeden by stracić wszystko.
Nie znalazłeś przewagi? To najważniejsza rzecz. Samo ucinanie strat na właściwym poziomie i realizowanie zysków na wyższym jest jedną z przewag.
Inaczej to mielenie w kółko. Lepiej mieć jeden prosty system, który generuje jakiś procent zysku miesięcznie i się go bezwzględnie trzymać. z czasem zwiększysz zaangażowanie a czas zrobi swoje.
Powodzenia :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

jackub

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Interesowałeś się tym kiedyś??
FIBO Grid 1.15.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Nie wiem co to jest. Napiszesz coś więcej?
Cytaty, pipsów nie dają.

ODPOWIEDZ