Marcinmijagi vs Czysty wykres

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

te pozycje na AUDNZD przypominaja mi moja meczarnie z 2014 roku na wykresach M5 i M15, jak w gore bo tak pokazuje srednie i swiece a wykres w dol, no to ja w dol a wykres teraz w gore. i tak do wyzerowania konta.

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

marcinmijagi pisze:" Chihuahua" , na początek Wielkie Dzieki za to, że poświęciłeś swój czas na napisanie w moim dzienniku.
Proszę bardzo. Sam czuję się w tym wszystkim kimś, komu coś się jedynie wydaje.
marcinmijagi pisze: Jeśli chdzi o twoją wypowiedz, na temat tego jak grasz, to wybacz ale mam zasade że gram tylko po swojemu, przecież nikt nie bedzie mnie prowadził za rączke przez całe zycie.
Nie mam zamiaru nic narzucać czy sugerować. Nie piszę po to, żeby bawić się w zachwalanie, że coś jest dobre, a coś złe.
Graj jak uważasz, bo tylko Ty znasz fundamenty tego co robisz, a to podstawa. Chodziło mi głównie o to, że trzeba przyjąć jakieś założenia, które są stałe, weryfikowalne i widoczne dla każdego. Ja rysuje jakieśtam strefy zawsze w oparciu o lokalne ekstrema i bez względu kto co robi, zawsze będę polecał wskaźniki, które mogą wykonać daną pracę.

Dla przykładu: kiedyś rysowałem kreskę dla ostatniego oporu. Byłem wielbicielem szukania zależności w kreskach i dopasowywania ich. Od dłuższego czasu używam wskaźnika pokazującego mi na jakiej dokładnie cenie był ostatni opór i czy obecny atak przebił go czy nie. Teraz widzę czy obecny atak zatrzymał się 0,1p przed szczytem czy przebił go o 0,1p. Ta dokładność i brak niechlujstwa bardzo mi pomagają. Można powiedzieć, że za każdym razem widzę ten sam "świat", a nie świat zbliżony i dopasowany.
Dodatkowo polecam ustawianie alarmów cenowych trochę przed ustalonymi istotnymi miejscami. Nie ma sensu zajmować się wykresami, kiedy nie ma akcji, której szukam. Alarm zawsze mi powie czy dana cena jest czy nie; czy akcja będzie czy nie, zamiast nieraz bez sensu gapić się w świece jedna po drugiej.

Dla mnie wejście ma spore znaczenie, ale zgadzam się, że może być mało istotne. Pod warunkiem oczywiście, że jest zgodne z obecnym kierunkiem grubych tranzakcji. Problemem jest jedynie to, że słabe wejście może wymuszać duży SL i tu zależy jak się czujesz... Ja rekordowo uwaliłem 4 zlecenia ze SL ponad 130p każde na różnych parach związanych z JPY. Wszystko w jeden dzień przez to, że otworzyłem za nisko i cena postanowiła zawrócić i iść w moim kierunku nast. dnia. Po prostu dobre miejsce wejść daje szybko papierowy zysk i psychicznie jest to o wiele lepsze od widoku papierowej straty przez kilka/kilkanaście godzin. Siłą rzeczy zawsze w takiej sytuacji myśli się "oby na 0 i zamknąć", co może zakłócać racjonalne podejście i może się przenosić na inne otwarte zlecenia.

Problemem otwartych transakcji jest oczywiście to, że wszystkiego dowiadujesz się po fakcie. Jak uderza w TP, najlepiej w krótkim czasie, to jest super. Oczywiście w większości przypadków tak nie jest i tutaj trzeba mieć dokładnie opisane zasady, jak przy awaryjnym lądowaniu. Gdybym sam potrafił zamykać przynajmniej 50% więcej zleceń, gdzie byłem na +20-40p, które zmieniło się w BE, to byłbym naprawdę zadowolony ze swojego tradingu. A i tak urywam trochę z tych pipsów idących na moje BE przez dokładny plan. I radzę po prostu zrobić to najdokładniej jak się potrafi: nie na zasadzie: jak pozycja jest na plus to przestawiam zaraz na BE, tylko na zasadzie: co się musi wydarzyć, żeby było potwierdzenie tego, że ktoś mi tą pozycję utrzyma na wsparciu powyżej, żebym wiedział z kim na jakich poziomach idę po drodze oraz kiedy można mówić o pierwszym poważnym znaku tego, że może go już tam nie być.

I tak podsumowując to pomyśl jeszcze nad dziennikiem zagrań np w excelu.
U mnie to wygląda tak:
Wypełniam po kolei z listy rozwijanej:
para, data transakcji, czy w ~4h pojawią się jakieś dane high impact?, jakie?, kierunek zlecenia,
rezultat w pipsach, maksymalne odchylenie na minus w pipsach od momentu wejścia, % ruchu wzięty z planowanego (TP=100%), czy bez przestawienia na BE doszłoby do TP?, uwagi, ocena wg kryteriów 1-6

Do tego mam to wszystko jeszcze porobione w postaci wykresów tortowych.
Gwarantuję, że jak sobie coś w tym stylu zrobisz to po 20-30 transakcjach będziesz miał wiele danych i przemyśleń, na które gołym okiem nie zwróciłbyś uwagi. To też jasno pokazuje najsłabsze elementy strategii... (niestety nie pokazuje jak je rozwiązać :D )

Pozdrawiam
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Chihuahua, wyprostowałeś mi myślenie. Od dłuzszego czasu odstawiam tutaj fuszerke, wygląda na to że za ostatnie osiągnięcia na forexie, "należy" mi sie odpoczynek. Tak wiec, nie ma mnie na rynku do końca czerwca. Do tego czasu poskładam strategie do kupy, opisze ją tutaj gdy bedzie gotowa.
Cytaty, pipsów nie dają.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Witam po przerwie, od poniedziałku wracam na fx.
Nie wymyśliłem nic nowego, wracam do tago co kiedyś przynosiło dobre efekty.
Na początek kilka zasad:
-nie trace wiecej niż 50zł na tydzien (nie gram na % konta)
-tp=slx5
-nie ma sytuacji gdy mam dwie pozycje stratne
-istnieje możliwość otwierania kolejnych pozycji
-stosuje przestawianie sl na be (uznaniowo)
-nie otwieram pozycji w piątek
-nie zostawiam na weekend
-tp może być miejscem na wykresie
-tp może być sumą zyskownych pozycji

W załączniku szczegóły dotyczące wejść...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cytaty, pipsów nie dają.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Hej, wrzuciles jakis historyczny wykres, ja wrzuce aktualny AUDUSD, od pewnego czasu dorysowuje sobie jeszcze FBO, mysle, ze jest to pomocne w zrozumieniu tego co sie dzieje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Napiszesz jak reagujesz na te FBO...
Cytaty, pipsów nie dają.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Przeciwnie do kierunku próby wybicia - tyle teoria mówi.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Pierwsza pozycja...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cytaty, pipsów nie dają.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

hej, no ciekawe jak to wyjdzie, ja tam jestem jeszcze na shorcie na nzdusd, TP mam tam gdzie Ty SL :)

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Pierwsza pozycja nadal w grze, sl przestawiony na be+2, aktualnie ok 80 pipsow zysku, tp w okolicach 7370.
Dziś rano otwarłem drugą pozycje- zaliczyłem strate -25 pipsów, szczegóły w załącznikach...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cytaty, pipsów nie dają.

ODPOWIEDZ