Magic forex

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
sureshot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2012, 12:30

Re: Magic forex

Nieprzeczytany post autor: sureshot »

ok sorry postaram sie powstrzymac, ale chyba kazdy sie zgodzi, ze ciezko nie zartowac, tak samo jak przeczytalem, post gdzie danbo z pelna powaga oswiadczyl, ze nie chce ograniczac "potencjalu wzrostu dla swojego kapitalu", prawie padlem ze smiechu ale dalem rade i zero komentarza

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Magic forex

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

sureshot pisze:ok sorry postaram sie powstrzymac, ale chyba kazdy sie zgodzi, ze ciezko nie zartowac, tak samo jak przeczytalem, post gdzie danbo z pelna powaga oswiadczyl, ze nie chce ograniczac "potencjalu wzrostu dla swojego kapitalu", prawie padlem ze smiechu ale dalem rade i zero komentarza

W takim razie bardzo dziękuję za takie podejście i trzymam za słowo. Co do Danbo to szkoda, bo ma okresy mocno profitowe i jego problem rozwiązałyby częściowe realizacje zysków. Nic tak nie buduje jak wypłacanie zysków. A nic tak nie niszczy jak stawianie konkretnych targetów zarobku.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Magic forex

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

monikaforexpolska pisze:. Co do Danbo to szkoda, bo ma okresy mocno profitowe i jego problem rozwiązałyby częściowe realizacje zysków. Nic tak nie buduje jak wypłacanie zysków. A nic tak nie niszczy jak stawianie konkretnych targetów zarobku.
Sądzę, że profitowe okresy są głównie dzięki popularnemu ostatnio systemowi "Przecież zaraz zawróci". Parę razy zawróci nie robiąc krzywdy depozytowi, raz system się wysypie... może potrzebny dodatkowy filtr, jakiś wskaźnik? :mrgreen: Danbo z tego co wiem ma już jakiś automat do SL tylko właśnie... ciągle roztrzepany jest, ale to się kiedyś zmieni, przecież obiecał...
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Magic forex

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

A tak odnośnie podanych danych na stronie MQL, to wydaje mi się, że podawanie się za kogoś innego nie jest najlepszym pomysłem, zwłaszcza zwracając uwagę na to, że udostępnianie sygnałów jest bez stosownych licencji nielegalne. Może wpadnę na kawkę do tej Pani, do Jej miejsca pracy i porozmawiam z nią na temat udostępniania Jej danych? ;)

A odnośnie napisania EA to polecam użytkownika rysiekmilioner, bo zdaje się, że chciałeś napisać EA, a on jest w tym dobry, napisał też EA dla Adriano XD

Wiesz o czym piszę, prawda kolego?

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Magic forex

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Pablo90 pisze:A tak odnośnie podanych danych na stronie MQL, to wydaje mi się, że podawanie się za kogoś innego nie jest najlepszym pomysłem, zwłaszcza zwracając uwagę na to, że udostępnianie sygnałów jest bez stosownych licencji nielegalne. Może wpadnę na kawkę do tej Pani, do Jej miejsca pracy i porozmawiam z nią na temat udostępniania Jej danych? ;)

A odnośnie napisania EA to polecam użytkownika rysiekmilioner, bo zdaje się, że chciałeś napisać EA, a on jest w tym dobry, napisał też EA dla Adriano XD

Wiesz o czym piszę, prawda kolego?

Zapraszam. O takich danych są trzy Moniki w Polsce. Jedna w Warszawie, jedna w Łodzi i jedna w Gdańsku. Podpowiem ci, że ja jestem sklasyfikowana jako "kura domowa". Co tamte Panie robią szczerze mówiąc nie wiem i jakoś mnie to nie interesuje. Co do udostępniania sygnałów to może warto abyś najpierw poczytał czym jest Social Trading a czym PAMM, bo chyba to drugie masz na myśli. A to wielka różnica.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Magic forex

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

T-REX pisze:
monikaforexpolska pisze:. Co do Danbo to szkoda, bo ma okresy mocno profitowe i jego problem rozwiązałyby częściowe realizacje zysków. Nic tak nie buduje jak wypłacanie zysków. A nic tak nie niszczy jak stawianie konkretnych targetów zarobku.
Sądzę, że profitowe okresy są głównie dzięki popularnemu ostatnio systemowi "Przecież zaraz zawróci". Parę razy zawróci nie robiąc krzywdy depozytowi, raz system się wysypie... może potrzebny dodatkowy filtr, jakiś wskaźnik? :mrgreen: Danbo z tego co wiem ma już jakiś automat do SL tylko właśnie... ciągle roztrzepany jest, ale to się kiedyś zmieni, przecież obiecał...

Możemy żartować ale ja dostrzegam na prawdę pewien potencjał w jego "systemie". Niech tylko zamiast SL wprowadzi chociaż swój własny Stop Out np na poziomie 70% konta w danym dniu. I przede wszystkim mądre MM ściśle uzależnione od wypłacania regularnie pewnej części zysków. Dzisiaj tak chętnie wielu znęca się nad Jokerem. Ale ten Joker z samych tylko zysków od kwoty 1507$ wypłacił zyski w wysokości 13.800$. Już nie wspominam o kwocie prawie 300.000$ jakie zebrał przez 6 miesięcy od abonentów. Gdyby ne wczorajsze jego trzy błędy, trzykrotne złamanie zasad jego własnego systemu byłby cały czas w grze. Dzisiaj pewnie w wypłatach miałby 14.000 i z 450 abonentów.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Magic forex

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Mnie bardziej chodzi o to, że raz na być może kilkaset transakcji przychodzi jedna ze scenariuszem na który nie byliśmy w ogóle przygotowani i wtedy tylko możemy ograniczać straty. Pewna osoba napisała na forum wcześnie rano:"kolejny raz pozycje zostawione na pastwę losu, bo czymś innym byłem zajęty, więc konsekwencje są widoczne na rachunku i doskonale zdaję sobie z tego sprawę " jej myfxbook wskazywał wtedy 2 procent straty i kilka otwartych pozycji. Chciałem coś napisać na ten temat ale powstrzymałem się, bo nie udzielam się w tamtym wątku więc uznałem, że mogło by to zostać źle odebrane. Teraz ten MFB wskazuje 78% straty ostatnia pozycja niezamknięta. Ciułane pieniądze po ułamku procenta zmieniły właściciela. Zmierzam do tego, że możliwość wystąpienia takiej sytuacji musi być zawsze gdzieś z tyłu głowy, i przygotowana adekwatna reakcja. Musi być próg po którym nie oddajemy ani złotówki, aby nie narobić sobie kłopotów jak co raz częściej opisywane...
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Magic forex

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

T-REX pisze:Mnie bardziej chodzi o to, że raz na być może kilkaset transakcji przychodzi jedna ze scenariuszem na który nie byliśmy w ogóle przygotowani i wtedy tylko możemy ograniczać straty. Pewna osoba napisała na forum wcześnie rano:"kolejny raz pozycje zostawione na pastwę losu, bo czymś innym byłem zajęty, więc konsekwencje są widoczne na rachunku i doskonale zdaję sobie z tego sprawę " jej myfxbook wskazywał wtedy 2 procent straty i kilka otwartych pozycji. Chciałem coś napisać na ten temat ale powstrzymałem się, bo nie udzielam się w tamtym wątku więc uznałem, że mogło by to zostać źle odebrane. Teraz ten MFB wskazuje 78% straty ostatnia pozycja niezamknięta. Ciułane pieniądze po ułamku procenta zmieniły właściciela. Zmierzam do tego, że możliwość wystąpienia takiej sytuacji musi być zawsze gdzieś z tyłu głowy, i przygotowana adekwatna reakcja. Musi być próg po którym nie oddajemy ani złotówki, aby nie narobić sobie kłopotów jak co raz częściej opisywane...

Wczoraj z rana pisałam na wątku tego kolegi, że chyba warto ratować to co jest. Stało się inaczej. Co do progu również się zgadzam. Taki swój stop out. Zawsze układamy go w głowie przed rozpoczęciem tradingu danego dnia i nic tego nie zmieni. Bo jak widać nadzieja na rynku FOREX po prostu zabija i zeruje konto.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Magic forex

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Jeszcze na zakończenie dnia prezentacja tego co wczoraj zawalił JOKER. Złamał wszystkie swoje zasady i zaczął otwierać zlecenia przed wysypem bardzo ważnych informacji makro w USA, które co by nie było zawsze mają mocny wpływ na popularnego edka.

Obrazek

Awatar użytkownika
Marcifx
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:40

Re: Magic forex

Nieprzeczytany post autor: Marcifx »

A co się stało z tym jokerem? Podasz link do jego mql?

ODPOWIEDZ