Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Aktualizacja dla DAX'a.
Zdaje się że luka zostanie domknięta :wink: .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Póki co zamknałem pozycje na DAX, bo zaczęli opuszczać moja strefe "targetów", więc z wyszełem po minimalnym TP.
Wolę nie ryzykować, zwłaszcza że na stracie dzień zaczałem.

Teraz się będę przyglądał DAX'owi co zrobi, jeżeli poleci wyżej, to zaczne szukać eSki na korektę.
Jeżeli spadnie w dół, to po prostu dobiorę elkę od nowa i tyle.

Zysk z tego wejścia to +7,17%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Rzuciłem sobie okiem na szerszą perspektywę i postanowiłem już wejsć w eskę...
Z tego co widzę, jesteśmy w strefie całkiem sporego oporu...
No i ostatnio też luka nie została domknięta. Może scenariusz się powtórzy ?

Jeszcze chodzi mi myśl taka, że 220 pipsów w 1,5 godziny, aż sie prosi o korektę...
Nic, ryzyko rozszerzone 2,4% ( musi takie być, żeby SL miał sens) i czekamy.

Postaram się zabezpieczyć pozycje jeżeli pójdzie w moją stronę. Z wyznaczeniem TP poczekam.

=============

Edit: poszli 28 pipsów w moją stronę, przeszedłem na BE, nie ma co ryzykować.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Dax dostał w BE...
Ujek zaczyna wyglądać kiepsko.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Tak wracając do kwestii Andy'ego11...
Przeleciałem 500 stron jego journal'a i muszę przyznać, że pomimo że nigdy nie pisał jakie ponosi ryzyko, całośc jego wpisów łączy się w cholernie logiczny sposób i może faktycznie on sobie po prostu dał siana z udzielanie na forum i aktualnie opala się na bahama.

Lubie czytać między wierszami i doszedłem do kilku wniosków:

1) Przez cały 2012 rok, on w zasadzie szlifował swój warsztat. Nie wrzucał dużo obrazków, ale pierwsze screeny, to jakaś śmieszny wskaźnik, a wykres wyglądał jak choinka.
Z czasem na wykresie zostało tylko kilka średnich kroczących i lini poziomych.
Potem tylko LT i linie poziome, a przy ostatnich malunkach wrócił do średnich, tak że w zasadzie jego obrazki były dość podbne do moich aktualnych. Na samych wykresach widać fajną ewolucje trejdera.

2) Gdzieś w połowie 2012 roku, przestał wrzucać screeny z wejść i zaczał wejścia po prostu opisywać...

3) Również od połowy 2012 do końca roku co miesiąc opisywał ile wykosił pipsów. Wartości od 500-1700 pipsów regularnie co miesiąc robia wrażenie.

4) W 2013 roku przestał wrzucać miesięczne wyniki. Może go po prostu za duzo ludzi zaczeło spamować o szkolenia/sygnały/kase w depozyt.

5) Gdzieś w 2014 roku zaczął narzekać że mało kto udziela się w jego dzienniczku (dzienniczek duchów).

6) Zakładam że już do końca prowadzenia dzienniczka, trzymał się na średnim poziomie + 800 pipsów na miesiąc. (chociaż tego nie ujawniał).

7) Między słowami w 1 poście gdzieś pod koniec 2014 roku zasugerował, że gra "paczkami" 10 lot.
Jeżeli to prawda, to jego zyski pod koniec 2014 roku mogłby sięgać około 200.000 złotych miesięcznie.
Cholera, taka kwota już robi poważne wrażenie


8) Na koniec dodam, jego wypowiedź z słynnych wątków dotyczących tego, czy można żyć z giełdy:
andy11 pisze:
tuvok pisze:
andy11 pisze:a co chcialbys wiedziec...
Oczywiście czy żyjesz tylko z FX, akcji, kontraktów? :)
tak...
praca jak kazda inna...
jeden jest spawaczem a ktos inny "spekulantem", "traderem", "graczem", etc....
Oraz jego stwierdzenie dotyczące samej gry:
andy11 pisze:
mryko pisze:Sam doskonale wiesz jaki jest rynek, grajmy bardziej to co widzimy niż to co może się zdarzyć...
to ze sie gra to co sie widzi to oczywista oczywistosc...
ale jednym z kryteriow sa malowane scenariusze ...

Także kończąc wątek andy'ego11 w moim journalu - odnosze cholerne wrażenie, że nawi miało prawdziwego foreksowego/giełdowego wyjadcza tutaj na miejscu, który w dodatku aktywnie prowadził journal.
Tym samym udało mi się chyba odkryć w zasadzie coś, czego od zawsze na tym forum szukałem.
Ciekawe czym mu nawi podpadło że tak po prostu zniknął :)...

Reasumując - jak widzie Panowie da się i jest to w jakiś sposób udokumentowane. Także zaciągac rękawy i do roboty ;).

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Odnowiłem eskę na DAX. W sumie dobrze że przeszełem wcześniej na BE.
Teraz jestem ubrany 40 pipsów wyżej i wejście na dotknięcie okrągłego poziomu i red MA na M15 i wszystko to w strefie oporu.

Potężny sygnał :). Kurs niemal natychmiast odskoczył 15 pipsów w dół, ale tym razem nie bede przechodził na BE.

Ryzyko 1%.

==================================

Edit: Już jednak jest BE. Kurs poszedł na 30+ pips w moją stronę, więc to wystarczająco dużo.
Teraz czekamy.


Ps. Na ujku dalej lipa, stop lossa nie ma, ale cena cały czas wisi pod oporem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Aktualizacja:

DAX już zarabia całkiem fajnie - na podstawie dwóch świeczek został już obrany target.

Ujek się dalej kisi.



==========

Dax jest już na BE -> kurs poleciał ponad 40+ pips w moim kierunku.
Generalnei zastanawiam się, czy DAX'owi nie dam maksymalnego targetu. Ostatnio też luki nie domknęli...

No nic zobaczymy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Mpapiez robisz sobie może jakieś statystyki samemu, co jest mniej oszukańcze? Dax czy waluty? NIe gram na Daxie, ale jak patrze to chyba mniej w nim zmyłek niż na edku?

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Damfry pisze:Mpapiez robisz sobie może jakieś statystyki samemu, co jest mniej oszukańcze? Dax czy waluty? NIe gram na Daxie, ale jak patrze to chyba mniej w nim zmyłek niż na edku?
Dax jest zdecydowanie bardziej przewidywalny niż waluty. Na nim mam sporo mniej pomyłek i właściwie cały zarobek tego konta to dax. Może ta zasada dotyczy wszystkich indeksów ?

Ja sobie póki co tłumacze, że gdzieś straty muszą być, i jak mam się mylić na walutach, a na daxie zarabiać, to mi to pasuje.

Ps. Co do statystyk, to wszystko mam na fxbook, więc nie musze odzielnie niczego prowadzić.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Ujek zakończył się stratą 0,9%...
Nawet rozszerzenie sl nie pomogło.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany