MACAU...

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
BratBot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:09

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: BratBot »

Moi Drodzy,

ważne ogłoszenie. Prace nad MACAU 2.0 zostały zarzucone.

Czy 2.0 byłoby lepsze od 1.9.2? Z całą pewnością tak. Czy byłoby znacznie lepsze? Nie koniecznie. 2.0 byłoby postępem, ale nie w skali jakiej bym oczekiwał.

Dlatego zdecydowałem o pójście krok dalej, i napisanie czegoś znacznie większego.
Apeluję o uzbrojenie się w cierpliwość, ponieważ zajmie mi to dużo czasu. Ale zapewniam, czekanie się opłaci - dosłownie ;).

W tym momencie "No ETA". W ramach rekompensaty będę publikował fragmenty nowo napisanej pracy.

Pozdrawiam Misiaczki! :)
Kanapka

JAC84
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 03 mar 2012, 14:08

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: JAC84 »

@BratBot mógł byś w 2-3 punktach napisać jakie najważniejsze zmiany planowałeś wprowadzić do wersji 2.0?

Awatar użytkownika
BratBot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:09

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: BratBot »

W 2.0 chciałbym tylko dołożyć wstęgi Bollingera, i analizę świecową na różnych interwałach. Ale spoko, to będzie w moim najnowszym dziecku :D.

W MACAU XYZ - bo w tym formacie będzie nazwa. Znajdzie się:

1. Dołożenie, a raczej przesunięcie wstęg z RSI na wykres (zwykłe Bolingerowskie). Przez co będziemy używać zwykłego RSI.
2. Szczegółowy opis jak używać zniesień Fibonaciego, w tym systemie.
3. Jak używać świec japońskich - jak szukać, gdzie szukać. Bo nie ma sensu, de facto przepisywać książek Nisona.
4. Rozdział o zarządzaniu ryzykiem.
5. Oraz w mojej opinii najważniejsze, opis kiedy patrzeć na dany wskaźnik. Innymi słowy, aby w nieodpowiedniej sytuacji, nie szukać miodu w d*pie ;).
6. Coś extra-extra od czego system weźmie końcówkę nazwy.

+ Aktualnie szukam człowieka, który zaprogramuje mi podstawy do opracowania robota 8) .
Kanapka

violet196
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2013, 19:46

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: violet196 »

No.... miło słyszeć o tych zmianach. Teraz mi się to bardziej podoba. Czekam więc na dalsze.....

Awatar użytkownika
BratBot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:09

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: BratBot »

Dobra, powiem szczerze - nigdy bym nie przypuszczał, że to tutaj napiszę. Dzisiaj gadałem z przyjacielem, którego uczyłem tego systemu, i on lekko go zmodyfikował (jutro napisze co, jak i dlaczego - bo warto). Teraz zarobił na nim pierwsze set-złotych :564: . Z jednej strony nieco mu zazdroszczę, ale też jestem dumny, że z moich wypłocin da się zrobić $$$. Powiem szczerze, zmotywował mnie do pracy nad systemem, w którym jest moja przyszłość. A pracy w ostatnich tygodniach było praktycznie nic.

Na dzień dziecka dostaniecie Misiaczki, to co opracował. A większe rzeczy są coming soon ;).

-- Dodano: pn 01-06-2015, 9:36 --

Tekst mój, ale creditsy za pomysł lecą do Adama B.

Odpowiedzmy sobie na zasadnicze pytanie: Co jest wygodniejsze? Siedzenie przed komputerem przez 8h dziennie, i skalpowanie 100-150 pipsów/D, czy granie na dłuższych interwałach - dniach, tygodniach, pojedźmy po bandzie - miesiącach?
Odpowiedź jest oczywista - zdecydowanie na długich. Czy jest piękniejszy sposób na zarabianie, niż zawieranie jednej pozycji na miesiąc/kwartał, i zgarnianie z niej 3500 pipsów :shock: ? +- 100-150 pipsów na dzień? Kto by tak nie chciał?!

Mój przyjaciel twórczo rozwinął jedna z myśli jakie zawarłem w v1.9. Była tam zachęta do codziennej analizy technicznej wykresu. I nie jest tutaj ważne na jakim interwale będziemy to robić - 5/30/60 min. Rynek zachowuje się tak samo, niezależnie od interwału - jedyną różnicą jest skala. 24h to 1 świeczka dzienna; 6 - 4H; 24 - 1H; 48 - 30M; 96 - 15M etc. Jaki nasuwa się wniosek? Im krótszy interwał weźmiemy do gry, tym więcej będzie świeczek, tym więcej będzie sygnałów do zawarcia transakcji. Na świeczkach 1D w ciągu miesiąca będziemy mieli przykładowo 3 sygnały, 4H 23, a na 1H 60. Nie chodzi tutaj o sumaryczna ilość pipsów jakie zrobimy przez ten miesiąc, bo będzie ona taka sama.

Czy możemy to wykorzystać?

Oczywiście!

Otóż grając na krótszych interwałach, mamy więcej okazji do zawarcia/zarządzania transakcjami. Jest to najprostszy sposób, aby wytrenować sobie psychikę radzenia sobie z podejmowaniem decyzji. Na dokładkę, co innego prze*ebać 5zł na transakcji, a co innego 50zł (może nie dla naszego portfela, ale dla głowy już tak). Jest to bardzo intensywne i trudne szkolenie, ale też przynoszące bardzo dobre efekty.

-- Dodano: pn 01-06-2015, 12:52 --

Generalnie chodzi mi o to, że zanim weźmiemy się za granie na długie okresy, najpierw nauczy się zachowania rynku z krótszych ;).
Kanapka

Awatar użytkownika
floatmaster
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2014, 14:16

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: floatmaster »

BratBot dobra robota naprawdę ,czekamy z niecierpliwością na poprawki i koleją część. Możesz napisać rsi z jaką średnią lata? Dopiero to zauważyłem co wstawiłeś i wygląda to bardzo dobrze. Kto tym zaczyna grać niech wstawia wykresy łatwiej się będzie tego nauczyć na waszych przykładach.

Awatar użytkownika
BratBot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:09

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: BratBot »

RSI (14)
Generalnie założenie jest takie, aby nie modyfikować wskaźników, żeby widzieć to co "inni". Im prościej tym lepiej ;).

Dorwałem teraz książkę "RSI-The Complete Guide" John Hayden. Powiem wprost z tego wskaźnika można tak wiele wycisnąć, że naprawdę nie ma sensu go modyfikować, czy dokładać jakieś "cudowne" bibeloty. Lepiej się nauczyć go dobrze czytać.

[edit]

Obrazek

:P

[edit2]

Tak przy okazji, to wszystkie wskaźniki mają być maksymalnie standardowe. Aby można było z nich korzystać, czy to na komputerze, czy na telefonie android/osx/inne coś. Z mojej (ograniczonej) wiedzy na ten temat wynika, że poza bardzo podstawowymi wskaźnikami, tam nic nie ma.
Kanapka

Awatar użytkownika
floatmaster
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2014, 14:16

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: floatmaster »

ok rozumiem Ciebie bardzo dobrze z tymi wskaźnikami. Rysuje sobie te bandy i jestem pod wrażeniem można naprawdę duże ruchy tym zebrać mam tylko nadzieję że to co wymyślił twój kolega umieścisz tu i właściwe zrozumienie tych wskaźników też. Czekam z niecierpliwością na twoją kontynuacje. Ja sam używam jeszcze ichimoku aby stopa postawić w odpowiednim momencie dla mnie.

Awatar użytkownika
zastepczy19
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:06

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: zastepczy19 »

Wywody nt krotkich interwalow sa jakby z moich ust wyjete :D
Czekam na Dzien Dziecka ktory juz minal :) hehe

Awatar użytkownika
floatmaster
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2014, 14:16

Re: MACAU...

Nieprzeczytany post autor: floatmaster »

spokojnie najważniejsze aby system twórcy był dopracowany jeśli to się przesunie w czasie to nic wielkiego się nie stanie.Czekam z niecierpliwością na kontynuację systemu. Ja sam gram tym od wczoraj na 12 parach zawarłem transakcję. Jest parę instrumentów na minus ale ogólnie to 560 pipsów na razie jest zobaczę co wyniknie z tego do końca tygodnia. Pomysł na strategię bardzo dobry w łaty sposób można dołączyć do ruchu będącego w bandzie rysując LT w poprzek gdzie cena ma korektę. Dobrze jest to wszystko przemyślane i bardzo proste w zastosowaniu. Wystarczy dobrze dywersyfikować portfel i trochę się ograć z systemem.Jest potencjał spory. Zawsze łatwiej grać w kontynuacji trendu niż szukać odwrócenia jego z FBO czy Momo to wyższa szkoła jazdy, jest moim zdaniem chodź te systemy ze sobą co najważniejsze nie kolidują. U mnie już masz zwolennika gry w MACAU :shock:

ODPOWIEDZ