Lmax Exchange (MTF)

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
10
63%
Poza paroma minusami są ok
3
19%
Przeciętny
1
6%
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
2
13%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
Administrator
Admin
Admin
Posty: 249
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:36

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: Administrator »

Dodano ankietę z ocenami użytkowników dotyczących tego brokera.

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Zarejestrowałem po raz drugi demo MT4 w LMAX.
O ile na pierwszym demo ilość kwotowań (na jednostkę czasu) była całkiem przyzwoita, to na drugim wygląda to tak, jak na bardzo egzotycznych parach. Na EURUSD u innego brokera jest ich prawie 10 razy więcej.
W poprzednim demo miałem możliwość wyboru serwera lub jego w statusie połączenia, obecnie nie.

Czy coś się zmieniło także na kontach realnych w MT4?
Zna może ktoś przyczynę tak małej ilości kwotowań na demo w LMAX?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Na realu chyba od zawsze był jeden serwer. Ticków jest faktycznie mniej od maja zeszłego roku. Postaram się dowiedzieć o co może chodzić. Może być tak, że zmienili datafeed lub stopień jego filtracji ale chyba traderzy niespecjalnie to odczuli, bo nikt nie zgłaszał, że zlecenia gorzej wchodzą lub mają luki w danych więc to raczej nie ma nic wspólnego z samą płynnością.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Chodzi mi raczej o różnice pomiędzy kwotowaniami z grudnia, stycznia i lutego tego roku.
Coś się ewidentnie zmieniło w ilości kwotowań na kontach demo.
Poprzednie kwotowania całkiem mi odpowiadały, obecnie to jakaś porażka.

-- śr 08-02-2017, 8:04 --

Dla zainteresowanych.
Wysłałem maila z zapytaniem dotyczącym ilości tick'ów i taką otrzymałem odpowiedź:

"Thank you for your email. We have migrated our demo server to the new system in which the price updates every 4 seconds. As a result, it is natural for you to see less ticks in your demo account."

Dziabdziol
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2016, 18:18

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: Dziabdziol »

Witam

Mam u nich konto demo na MT4 i również zauważyłem znacząco mniejszą ilość ticków przez co ceny poruszają się jakby "skokowo" a nie w sposób płynny. Pytanie do tych, którzy mają w LMAX konta realne na MT4 - czy tam również występuje taka sytuacja czy też jest normalnie czyli płynne poruszanie się ceny.
Zastanawiam się nad założeniem w LMAX rachunku realnego dlatego zapytam jeszcze o wrażenia użytkowników realnych kont z korzystania z tego brokera. Jak wygląda kwestia rozszerzających się spreadów i poślizgów cenowych podczas danych makro u tego brokera? Z konta demo ciężko coś wywnioskować ze względu na mniejszą ilość ticków. Z tego co czytałem/słyszałem w modelu MTF egzekucja zleceń powinna być lepsza niż w modelach STP/ECN nawet podczas publikacji danych. Czy tak jest faktycznie?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

arkoni pisze: Dla zainteresowanych.
Wysłałem maila z zapytaniem dotyczącym ilości tick'ów i taką otrzymałem odpowiedź:

"Thank you for your email. We have migrated our demo server to the new system in which the price updates every 4 seconds. As a result, it is natural for you to see less ticks in your demo account."
Osoba z jaką ja rozmawiałem nie umiała mi wtedy odpowiedzieć na to pytanie ale dobrze, że się rozwiązało ;).
Mam u nich konto demo na MT4 i również zauważyłem znacząco mniejszą ilość ticków przez co ceny poruszają się jakby "skokowo" a nie w sposób płynny. Pytanie do tych, którzy mają w LMAX konta realne na MT4 - czy tam również występuje taka sytuacja czy też jest normalnie czyli płynne poruszanie się ceny.
W nawiązaniu do powyższego, serwery Live także zostały przeniesione ale inaczej niż w przypadku dema, nie ma to wpływu na kwotowania, bo MT4 Live jest połączone z LMAX Exchange (twierdzą, że na realu kwotowania zależą od dostępnej płynności) więc ew. "skoki" i "przestoje" może być tylko efektem mniejszego volume.
Zastanawiam się nad założeniem w LMAX rachunku realnego dlatego zapytam jeszcze o wrażenia użytkowników realnych kont z korzystania z tego brokera. Jak wygląda kwestia rozszerzających się spreadów i poślizgów cenowych podczas danych makro u tego brokera? Z konta demo ciężko coś wywnioskować ze względu na mniejszą ilość ticków. Z tego co czytałem/słyszałem w modelu MTF egzekucja zleceń powinna być lepsza niż w modelach STP/ECN nawet podczas publikacji danych. Czy tak jest faktycznie?
Sam nie handluję już na danych ale spotkałem się z różnymi opiniami. Rozszerzenie spreadów - coś jak w mForex czy XTB. Co prawda, mierzyłem to z ponad pół roku temu ale wątpię, aby coś się zmieniło. Nie wystawały ponad normę ale też i nie było widać szokująco niskich wartości.
Egzekucja - w teorii powinno być lepiej ale w praktyce to będzie zależeć od przyjętej przez Ciebie strategii i handlowanego instrumentu. Brak 'last look' powinien pomóc:
https://forexclub.pl/last-look-to-juz-przeszlosc/
W praktyce w LMAX spadek płynności da się mocno odczuć w poślizgu. Rozmawiałem z osobą, która przeszła z HFT i z sukcesem handluje na danych w LMAX. Ale byli też tacy, którzy po tygodniu musieli odpuścić. Nie wiem w jaki sposób trejdujesz ale przy handlu na danych znam tylko jeden 100% sposób, aby dowiedzieć się czy w Twoim przypadku będzie dobrze... ;)

Są mikroloty więc eksperymenty nie kosztują dużo.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

raposo (lub ktoś kto ma w LMAX konto real) mam pytanie dotyczące prowizji na CFD.
Mianowicie, dla przykładu, dla ws30m.lmx na rachunku MT4 demo w euro naliczono mi prowizję w wysokości 4.80 € za 1 kontrakt (1.0). Pomijając fakt, że jest to dość duża prowizja, to i tak jest ona większa niż by wynikało to z "MT4 Trading Manual" z lutego 2017 roku. Tam podana jest kwota 0.40 $ za tego typu kontrakt! Mój angielski co prawda nie jest najlepszy ale tabelka z wielkością prowizji jest i bez tego dość czytelna. No chyba, że dla kontraktów mini sposób wyliczania prowizji jest inny ale jakoś tego we wspomnianym manualu nie znalazłem.
Jak to jest w realu?
No i raposo - czy rejestrując się z Forex Club uzyskuje się także zniżkę prowizji dla CFD.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

arkoni pisze:raposo (lub ktoś kto ma w LMAX konto real) mam pytanie dotyczące prowizji na CFD.
Mianowicie, dla przykładu, dla ws30m.lmx na rachunku MT4 demo w euro naliczono mi prowizję w wysokości 4.80 € za 1 kontrakt (1.0). Pomijając fakt, że jest to dość duża prowizja, to i tak jest ona większa niż by wynikało to z "MT4 Trading Manual" z lutego 2017 roku. Tam podana jest kwota 0.40 $ za tego typu kontrakt! Mój angielski co prawda nie jest najlepszy ale tabelka z wielkością prowizji jest i bez tego dość czytelna. No chyba, że dla kontraktów mini sposób wyliczania prowizji jest inny ale jakoś tego we wspomnianym manualu nie znalazłem.
Jak to jest w realu?
No i raposo - czy rejestrując się z Forex Club uzyskuje się także zniżkę prowizji dla CFD.
Witaj,

Indeksy i prowizja
Zacznijmy od tego, że stawki dla kontraktów Mini i Standard są różne, gdzie dla Standard z racji większej wartości transakcji są zawsze wyższe. Zobacz np. naszą tabelę tutaj dla DAX:
https://forexclub.pl/trading-indeksie-d ... -brokerow/

W ogóle nie gram na Dow Jones więc chwilę mi zajęło, aby to sprawdzić. Prowizja 0,40$ obowiązuje dla Standard, 0,32$ jest dla Mini. Sprawdziłem na demie WebClient i faktycznie tyle jest pobierane.
Sprawdziłem też na MT4. Transakcja 0.1 lota na ws30m.lmx. Pobrało faktycznie 0,48 EUR. Zatem skąd bierze się różnica?
0,32$ to prowizja za stronę, czyli za otwarcie transakcji. Drugie tyle pobierane jest za zamknięcie pozycji. WebClient umożliwia rozdzielenie tych prowizji i pobranie ich osobno przy każdej transakcji. MT4 takiej możliwości nie daje i prowizja pobierana jest z góry (dla walut także).

No i teraz zagadka.
prowizja 0,32$ x 2 transakcje = 0,64$ ale na MT4 pobiera 0,48 EUR.
0,48 EUR x kurs EUR/USD 1,06 = 0,51$

Czyli nijak się nie zgadza.

Różnica wynika z tego, że na MT4 nie można było ustawić automatycznego przeliczania podstawowej prowizji dolarowej na inne waluty, dlatego zostały wprowadzone stawki na sztywno. Zostały one ustalone w momencie, gdy dolar był słabszy ale obecnie są nadal utrzymywane. Więc oszczędzamy te 0,11$ tylko na tym, że założymy rachunek w EUR. Prawdopodobnie procentowo różnica będzie zbliżona na pozostałych walutach.

Odnośnie Forex Club i rabatu prowizji.
Prowizja standardowa wynosi 0,0025%. Prowizja jaką mają klienci Forex Club to 0,0020%. Zatem stawka kwotowa zależy od wartości transakcji i dotyczy walut. Jak wynika z powyższego, na indeksach pobierana jest stała wartość od jednego "kontraktu" więc siłą rzeczy w/w rabat tu nie obowiązuje. Aczkolwiek... Mamy możliwość wynegocjowania lepszych warunków dla osoby, która będzie praktykowała aktywny handel. Wysokość zaproponowanej stawki zależy od miesięcznego, zadeklarowanego obrotu.
Ale Forex Club to nie tylko zniżki prowizji. To także np. niższy próg min. depozytu (1 000$ zamiast 10 000$), program Podatek do rozliczeń z fiskusem, narzędzia i rabaty na usługi programistyczne i wiele innych rzeczy (jak np. rozwiązywanie powyższych zagadek 8) ), które są z naszej strony całkowicie bezpłatne.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Dzięki za odpowiedź.
Waluta kontraktu nie ma tutaj jednak żadnego znaczenia.
Dla GDAXIm.lmx i dla WS30m.lmx naliczana jest prowizja - 0.48€.
Dla GDAXI.lmx i dla WS30.lmx - 0.60€.

Nie wiem, czy można stwierdzić, że cokolwiek oszczędzam - to po prostu bardzo duże prowizje.
Jeżeli angażujemy w każdą transakcję taką samą procentową wielkość kapitału, to porównanie prowizji dla indeksów i walut wypada bardzo niekorzystnie dla tych pierwszych. Dla CFD prowizja jest wielokrotnie większa niż dla FX!!!

No i jeszcze jedno - we wspomnianym manualu podane są wartości prowizji dla kontraktu dla MT4 (załącznik). Manual z lutego tego roku!
Wielkości podane dla 1 kontraktu, a nie 0.1 kontraktu.

Widać, że w LMAX platformę MT4 trchę po prostu olewają - jakieś dziwne demo z drastycznie zredukowaną ilością kwotowań (praktycznie nieprzydatne), dziwne naliczanie prowizji dla CFD, bardzo duża wielkość tychże, definicja jednego kontraktu (0.1 zamiast 1.0).
Jak dla mnie sporo rys na tym firmamencie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Lmax Exchange (MTF)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

arkoni pisze:Dzięki za odpowiedź.
Waluta kontraktu nie ma tutaj jednak żadnego znaczenia.
Dla GDAXIm.lmx i dla WS30m.lmx naliczana jest prowizja - 0.48€.
Dla GDAXI.lmx i dla WS30.lmx - 0.60€.
Gdybyś miał konto prowadzone w USD to naliczyłoby Ci prowizję 0.64$, natomiast jeśli masz konto w EUR to naliczy Ci 0.48 EUR, czyli przeliczając to na USD po obecnym kursie będzie to 0.51 USD więc oszczędność jest 0.13$ (poprzednio błędnie napisałem o 0.11$). Stawki zostały wprowadzone na sztywno dla każdej waluty rachunku. To potwierdził mi support.
No i jeszcze jedno - we wspomnianym manualu podane są wartości prowizji dla kontraktu dla MT4 (załącznik). Manual z lutego tego roku!
Wielkości podane dla 1 kontraktu, a nie 0.1 kontraktu.
Tutaj wychodzą także rozbieżności między WebClient a MT4. Dla LMAX 1 kontrakt to 1 jednostka na WebCliencie. Natomiast odpowiednikiem 1 kontraktu na MT4 jest 0.1 lota.

MT4 nigdy nie było czymś, co LMAX chciał promować jako flagowy element swojej oferty. Wręcz broniono się przed jego wprowadzeniem ale cóż, taki rynek ;). To broker, który przede wszystkim chce promować swoją technologię egzekucji zleceń i płynność. Tak jest bezzmiennie od lat.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ