LMAX exchange, czy IC Markets?

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
-MANY-
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 19 cze 2013, 13:30

LMAX exchange, czy IC Markets?

Nieprzeczytany post autor: -MANY- »

Dotychczas miałem rachunek w Armadzie i byłem zadowolony.
Po zakończeniu przez nich dzialnosci, miałem zamiar założyć rachunek w LMAXie, ale od jakiegoś czasu pojawia się sporo pozytywnych opinii o IC Markets.

Którego brokera byście polecili, biorąc pod uwagę wysokosc prowizji, spreadow, kosztow wpłat i wypłat oraz bez problemowej gry?

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: LMAX exchange, czy IC Markets?

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

obydwaj brokerzy godni polecenia. Problemow nie powinienes miec z zadnym. W LMAX jedynie minimalny depozyt sporo wiekszy od ICM.
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: LMAX exchange, czy IC Markets?

Nieprzeczytany post autor: freakout »

IC Markets bije LMAX'a we wszystkim, ponadto ma zdecydowanie lepsze kwotowania :)

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: LMAX exchange, czy IC Markets?

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

freakout najbardziej na tym forum to mi się podoba twoja stopka :wink:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: LMAX exchange, czy IC Markets?

Nieprzeczytany post autor: freakout »

silveRbull pisze:Witam

freakout najbardziej na tym forum to mi się podoba twoja stopka :wink:

Pozdrawiam
to chyba dlatego że jest prawdziwa :d

Awatar użytkownika
elwis
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 21 mar 2014, 16:41

Re: LMAX exchange, czy IC Markets?

Nieprzeczytany post autor: elwis »

Witam
czy ktoś prowadzi rozmowy z IC Markets o koncie w PLN

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: LMAX exchange, czy IC Markets?

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Tak bije we wszystkim, zwłaszcza ze IC markets nie jest regulowany ani nie ma rachunkow w PLN :lol:

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: LMAX exchange, czy IC Markets?

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Pablo90 pisze:Tak bije we wszystkim, zwłaszcza ze IC markets nie jest regulowany ani nie ma rachunkow w PLN :lol:

No tu mijasz się z prawdą. IC Markets podlega pod nadzór Australijski a ten wcale do złych nie należy.
Tym niemniej fakt - chyba pewniej czułbym się wpłacając większą kasę do Lmaxa regulowanego w Anglii niż do IC ...
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: LMAX exchange, czy IC Markets?

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

ICMarkets poza zezwoleniem na emisję CO2 do atmosfery :D posiada wszystkie regulacje które są potrzebne dla działalności tego typu instytucji finansowej. ICMarkets jest nadzorowany, regulowany oraz upoważniony przez australijską Komisję Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC), numer licencji 335692. Ponadto ASIC jest regulatorem usług finansowych w Australii odpowiedzialny za zapewnienie, że rynki finansowe w Australii są uczciwe i przejrzyste. ASIC jest także niezależnym organem ustanowionym na mocy rządu australijskiego w ramach ustawy o Komisji Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC Act). Licencja AISC upoważni ICMArkets do działalności na międzynarodowym rynku kapitałowym.....

Panowie tutaj nie ma do czego się doczepić. Natomiast czy lepiej powierzyć swoje środki finansowe firmie która jest regulowana w Anglii aniżeli w Australii to tak samo jakby zepchnąć na niższą półkę polski KNF. Jedynym utrudnieniem dla polskich klientów w ICMarkets jet fakt, że dobry broker na nasze nieszczęście ma siedzibę daleko stąd przez co zasilenie konta obarczone jest prowizją. Dla klientów z dużym kapitałem może to być to pewna niedogodność, ale dla takiego Kowalskiego jak ja jest to kwestia jednego piwa. Oczywiście są pewne rozwiązania, np. nie trzeba trzymać całego depozytu u brokera tylko jego określony procent. Wielkość pozycji obliczymy wtedy od całości wolumenu. Drugim problemem jest brak kont w PLN. Ale czy jest to niezbędny warunek do efektywnego handlu...? Powiedziałbym raczej, że rachunek w USD jest bardziej przyjazny do kalkulacji aniżeli PLN w skali globalnej . Oczywiście nie dla każdego, ponieważ panuje powszechne przekonanie że lepiej mieć rachunek w takiej walucie w jakiej się zarabia....

Podchodząc do sprawy obiektywnie, ICMarkets ze względu na minimalny depozyt jest na pewno lepszym rozwiązaniem dla osób z niskim kapitałem, dla osób początkujących jest jak znalazł, a dla osób testujących swoje strategie po prostu raj na ziemi. Ponadto w ICMarkets nie spotyka się takich problemów jak zawieszanie się platformy, re kwotowania, poślizgi, wolny czas egzekucji. Wszyscy bez względu na to, czy mają zasobny portfel czy nie, otrzymują najlepsze na świecie rozwiązania w zakresie rynków finansowych. Jednym słowem prawdziwy ECN z zerowymi spreadami oraz platformą MT4. To co u innych brokerów zarezerwowane jest dla klientów ze statusem V.I.P tutaj dostajesz w standardzie. Czasami lepiej wystawić swoją głowę poza własne podwórko i spojrzeć na świat z szerszej perspektywy aniżeli tylko polski czy europy.....

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DanielFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 237
Rejestracja: 28 lis 2013, 13:42

Re: LMAX exchange, czy IC Markets?

Nieprzeczytany post autor: DanielFX »

elwis pisze:Witam
czy ktoś prowadzi rozmowy z IC Markets o koncie w PLN
Tak, większość klientów zakładając konta pod naszym IB wyraża również chęć otwierania kont PLN. Wszystkie prośby wysyłam bezpośrednio do management'u IC Markets, ale również polecam wysyłać taką prośbę indywidualnie do partners@icmarkets.com.au . Dostałem informacje, że jeśli będzie wystarczająca ilość klientów/kapitału z Polski to będą na pewno rozważać możliwość otwierania kont w PLN.
Forexnese IB: IC Markets, Pepperstone, Global Prime (bezpośrednia zniżka prowizyjna). Link w profilu. Support dla klientów w języku polskim - szczegóły na priv.

ODPOWIEDZ