Linie poziome w MQL

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
mla
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 28 gru 2010, 23:03

Re: Linie poziome w MQL

Nieprzeczytany post autor: mla »

Dzięki Andrzej,
nie ukrywam że nie do końca rozumiem działanie tej funkcji i jej możliwość wyszukania dwóch najbliższych lini

string test = DoubleToString(step,0); - zamieniamy wartość liczbową na tekstową (w sumie nie wiem po co)

int count = StringLen(test); - liczymy długość naszego tekstu czyli ilość znaków (też nie wiem po co)

później warunki z użyciem Close[shift] .... czy to nie będzie działało tylko dopiero po zamknięciu świecy czyli na wykresie H1 co godzinę ?

bardziej wydawało mi się że należy stworzyć tablicę w której kolejne elementy będą naszymi poziomami a później jakąś funkcją z rodziny być może /match/ sprawdzić pomiędzy jakimi dwoma elementami naszej tablicy znajduję się current price

kombinuję bo orłem w MQL nie jestem i na razie logikę i mechanizm działania mam w głowie ale teraz trzeba by to ubrać w język

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Re: Linie poziome w MQL

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

postaram się wytłumaczyć

powiedzmy ze mamy cene

Kod: Zaznacz cały

1.12345
krok siatki wynosi 100 punktów wiec cza znaleźć okrągły poziom 1.12000 żeby taki znaleźć użyłem funkcji

Kod: Zaznacz cały

NormalizeDouble
a żeby wiedzieć o ile mam skrócić policzyłem ile znaków ma krok siatki dlatego zamieniłem go na stringa żeby policzyć :-)

Kod: Zaznacz cały

string test = DoubleToString(step,0);
   int count = StringLen(test);
jak już wiedziałem że krok ma 3 znaki a ilość miejsc po przecinku jest 5 (zmienna Digits) skróciłem aktualną do okrągłej ceny

Kod: Zaznacz cały

NormalizeDouble(Close[shift],Digits - count);
a później to już pętle sprawdzałem powiększając / pomniejszając otrzymany wynik o kolejne poziomy by znaleźć ten miedzy którym jest cena

a co do Close to Close[0] == Bid ;-)
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

mla
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 28 gru 2010, 23:03

Re: Linie poziome w MQL

Nieprzeczytany post autor: mla »

Dzięki .. fajnie i rzeczowo to wyjaśniłeś
nie wiedziałem że Close[shift] to nic innego jak Close bieżące naszej rysującej się świczki czyli Bid, myślałem że wartość Close jest dopiero tworzona po zamknięciu się świeczki
całą resztę niby wiedziałem ale jednak nie potrafiłem tego wykorzystać

widzę że zainteresowanie tematem rośnie więc może warto coś jeszcze w tym temacie popisać bo jakby nie było coś można się dzięki temu nauczyć, a z doświadczenia wiem że nie łatwo jest przyswoić MQLa ze względu na brak przystępnych prosto pisanych wskazówek i wyjaśnień

ODPOWIEDZ