Licz na siebie ;)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Testarossa
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2015, 12:06

Licz na siebie ;)

Nieprzeczytany post autor: Testarossa »

Witam wszystkich, jestem tu nowy. Foreksem interesuje się parę dni, chociaż już kiedyś grałem na demo i trochę czytałem.
Obecnie Pogłębiam swoją wiedzę oraz męczę XTB na demo. 8)

Z dzisiaj... :)

Obrazek

Na demo wszystko wydaje się takie łatwe chociaż 3 razy wymiękłem (z zyskiem) jak cena leciała w dół.

Tyle na teraz.
Pozdrawiam wszystkich! :564:

Awatar użytkownika
Testarossa
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2015, 12:06

Re: Licz na siebie ;)

Nieprzeczytany post autor: Testarossa »

W nocy 2000 w plecy na EURUSD byłem pewien że wygram...
Na dzień dobry dzisiaj 165zł na goldzie w 2 minuty

Ciekawy dzień...
EURUSD spada :) 10zł i rośnie.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Licz na siebie ;)

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

witaj w piaskownicy, powiedz szczerze - czego oczekujesz od rynków kapitałowych jak fx albo cfd?
Chcesz kiedyś spekulować (robić zakłady na koncie realnym) czy nie?
Jeśli tak to określ jaką kwotę jesteś gotów zaryzykować. 1000, 3000, 5000 czy może 50000 PLN? Zaryzykować tzn. pewnie jej już nigdy nie zobaczysz, pójdzie na szampana do ośmiorniczek właścicieli firm brokerskich (Moskwa, Londyn, Tel Aviv, same drogie miasta). Jeśli już określisz tą kwotę to na demo spekuluj właśnie taką kwotą. Inaczej niczego nie nauczysz się.

HTR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 20 lis 2014, 20:31

Re: Licz na siebie ;)

Nieprzeczytany post autor: HTR »

irmentruda pisze:Jeśli już określisz tą kwotę to na demo spekuluj właśnie taką kwotą. Inaczej niczego nie nauczysz się.
Dokładnie podpisuję się obiema rękoma pod powyższym. Granie na demo z kapitałem 10 K USD nijak ma się do tego, co większość początkujących jest w stanie stracić. Chcesz (możesz) wrzucić na forex 1k PLN to tyloma baw się na demo- zobaczysz jakie potencjalne zyski/straty miałbyś. Dzielenie tego przez 10 i jeszcze przez kurs np. dolara to już za dużo roboty jak dla mnie -)

Dla jasności- ja jeszcze bawię się demo -))

POZDRAWIAM!

Awatar użytkownika
Testarossa
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2015, 12:06

Re: Licz na siebie ;)

Nieprzeczytany post autor: Testarossa »

Dziękuje Panowie za odpowiedź :) już się bałem że sporo wody upłynie nim ktoś mi coś tu odpisze.
Jeżeli chodzi o inwestycje, nie jestem samobójcą i nie lubię tracić swoich pieniędzy.
Bawiłem się na kokosie ale stopy są już tak nisko że pomału nie chce mi się już nic tam wsadzać.
Jeżeli idzie o forex bawię się demem, a właściwie zmieniłem dzisiaj demo XTB Xstation na MediaTrader5, bez porównania, jest przejrzyście, bardzo dokładnie i zostaje już z Media...
Ustawiłem początek na 3000 USD ;) zrobiłem już 4$ na plus.
Jutro dokładniej się przyjrzę tej platformie :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Testarossa
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2015, 12:06

Re: Licz na siebie ;)

Nieprzeczytany post autor: Testarossa »

Szkoda że trochę wcześniej się nie obudziłem... Podejrzewam że jeszcze spadnie.
Zawsze to trochę groszy do przodu ;) nie mogę stracić tych 3000$
Panowie na ile zazwyczaj gracie, ja na 0,20 to trochę za mało co?
Obrazek

Awatar użytkownika
pedro
Maniak
Maniak
Posty: 4532
Rejestracja: 28 maja 2013, 11:37

Re: Licz na siebie ;)

Nieprzeczytany post autor: pedro »

Testarossa pisze:Szkoda że trochę wcześniej się nie obudziłem... Podejrzewam że jeszcze spadnie.
Zawsze to trochę groszy do przodu ;) nie mogę stracić tych 3000$
Panowie na ile zazwyczaj gracie, ja na 0,20 to trochę za mało co?
]
a wiesz co to są zlecenia stop loss i take profit?
Jutro też jest dzień.
Trend is Your Friend... a setup Twoja stara!



Witam wszystkich serdecznie. Prawda jest taka, że trzeba być nieźle ukierunkowanym debilem, żeby zarobić milion dolarów. - A. Ostrowski

Awatar użytkownika
Testarossa
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2015, 12:06

Re: Licz na siebie ;)

Nieprzeczytany post autor: Testarossa »

Wiem wiem, ogólnie wkurza mnie SL i TP, pewnie dlatego że jestem zbyt chciwy ale zawsze mam wrażenie że jak ustawie SL to kurs zleci trochę pod SL a następnie odbije i już nie zarobie po pozycja została zamknięta.
Zły nawyk co Pedro?

Awatar użytkownika
pedro
Maniak
Maniak
Posty: 4532
Rejestracja: 28 maja 2013, 11:37

Re: Licz na siebie ;)

Nieprzeczytany post autor: pedro »

Testarossa pisze:Wiem wiem, ogólnie wkurza mnie SL i TP, pewnie dlatego że jestem zbyt chciwy ale zawsze mam wrażenie że jak ustawie SL to kurs zleci trochę pod SL a następnie odbije i już nie zarobie po pozycja została zamknięta.
Zły nawyk co Pedro?
:lol:

dłuuuuuga droga przed Tobą :)

a masz jakąś strategie? w sensie, kiedy otwierasz sell a kiedy buy? kiedy zamykasz? jak prowadzisz pozycję? ile możesz stracić, a ile chciałbyś zarobić? w jakim czasie chcesz to zrobić? ile czasu poświęcić na siedzenie przed wykresem? jaką masz wiedze o rynku? bo kilka dni interesować się forex, no spoko... ja kilka dni grałem w wiedźmina 3 :)

nie chcę, żebyś mnie źle odebrał, nie jestem żadnym mentorem, czy kimś takim, napisałem sobie u Ciebie na wątku bez żadnego w sumie konkretnego celu, widzę czym się dzielisz i odpowiadam na to co widzę :)
Jutro też jest dzień.
Trend is Your Friend... a setup Twoja stara!



Witam wszystkich serdecznie. Prawda jest taka, że trzeba być nieźle ukierunkowanym debilem, żeby zarobić milion dolarów. - A. Ostrowski

Awatar użytkownika
Testarossa
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2015, 12:06

Re: Licz na siebie ;)

Nieprzeczytany post autor: Testarossa »

Spoko wiem że to co tu wyczyniam to totalna amatorka :) wszelka krytyka mile widziana!
Czy mam strategię?
Moja strategia to brak strategii :)
Gram na AUDUSD EURUSD USDJPY EURGBP na akcjach BMW trochę i na Goldzie
Idę na czuja, tak jak teraz z EURUSD staram się za szybko nie zamykać pozycji, mam mega przeczucie że pójdzie w dół.
Ile mogę stracić?
Myślę że do 5k ZŁOTÓWEK POLSKICH maksymalnie...
W jakim czasie chce zarobić?
Szczerze mówiąc bardziej sprawdzam czy na forexie da się cokolwiek zarobić. Jest tyle negatywnych opinii o rynkach walutowych że zaczynając myślałem że to jeden wielki finansowy przekręt, maszyna do skubania biedaków i klasy średniej.
Dziennie koło 5godzin przed wykresami, ale to początek więc średnia przesiadywania pewnie z czasem spadnie... tak myślę bo inaczej Narzeczona mnie zabije ;)
Wiedzę o rynku mam słabą, znam trochę terminów i zasad. Ale w porównaniu do Was jestem naprawdę początkującym.

Miło że piszesz, doceniam to :)

Pedro długo siedzisz w Forexie?

ODPOWIEDZ