Let's flow.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Witam znów,

Postanowiłem wrócić do prowadzenia journala.
Ten journal będzie się różnił tym od poprzednich, że nie będzie podglądu do konta.
Jakoś łatwiej mi się z tą świadomością spekuluje.
Generalnie bardziej będę chciał pokazywać wejścia i pipsy, niż to ile zarabiam lub tracę.

Po ostatnim sporym uślizgu, tak jak pisałem zrobiłem sobie przerwę od tradingu i wróciłem dopiero po urlopie.
Standardowo ruszyłem z całym rachunkiem sumienia, przeleciałem swoje poprzednie journale i wcześniejsze różne konta.

Powyciągłem sobie pewne różne wnioski, a przedewszystkim zrozumiałem, że coś w moim sysie muszę poprawić.
Przez moment nawet myslałem żeby sobie odpuścić, ale sami wiecie jak z tą giełdą jest...
Zamiast rezygnować, postanowiłem zmienić interwał i poświecać mniej czasu platformie...

Paradoksalnie, nagle wyniki mi się poprawiły i "kapitałowo" odrobiłem wszystko co straciłem po ostatnich ruchu w poprzednim journalu... i aktualnie jestem sporo wyżej...

Z czego to wynika to sam nie wiem. Nie mając żadnej presji, po prostu jakoś to idzie.
Tak jak wiele razy pisałem, naprawdę zaczynam czuć że zaczyna być bardzo dobrze i stabilnie...
Gdy zakładałem drugi journal (pierwszy dot. Andrew's Pitchfork) dawałem sobie czas do końca tego roku i w sumie coś faktycznie zaczyna się dziać. Jestem ciekaw jak się będzie miała sprawa w grudniu :wink:.

Generalnie na stan dzisiejszy, moja walka z rynkiem wygląda tak:

- Mija niemalże 4-ty rok, odkąd zainteresowałem się Foreksem
- Stworzyłem 4 lub 5 journali (pierwszy dotyczył metody Andrew's Pitchfork)
- Miałem 2 dzienniczki "papierowe" :) pisane tylko dla Siebie
- Generalnie zarejestrowanych mam 11 porażek ( duży drawdown lub MC). Zakładam że z tymi których nie rejestrowałem wcześniej, ta liczba oscyluje w okolicach 20.

Śmiesznie to wygląda nie ?:) Ale chciałem to tylko napisać, żeby pocieszyć tych, którzy myślą o odpuszczeniu sobie po pierwszej porażce.

Wracając do meritum...

Najważniejsze zmiany w moim systemie tradingowym w odniesieniu do ostatnich journali:

1) Zmieniłem czas trwania handlu. Wcześniej starałem się zamykać pozycje w ciągu dnia ( typowy day trading), teraz pozycje są trzymane nawet do 2-3 dni, zależnie czy zostanie osiągniety cel.

2) Zmieniłem interwał. Wcześniej grałem głównie na M15. Teraz przeskoczyłem na H4 i M30.
Najpierw na H4 patrze na goły wykres. Dopiero później schodze na interwał M30 i szukam miejsca do wejścia.

3) Poziomy SL czy TP wyznacza w oparciu o okrągłe poziomy - ćwiartki.
Nie potrafie tego wytłumaczyć dlaczego tak jest, ale wszystkie poziomy "25" i "75" są dla rynku bardzo istotne.
To jest moja prywatna obserwacja i z tego korzystam. Krótko mówiąc to ryzyko 2-3% rozbijam na szerszy zakres. Stop loss może wynieść nawet do 100 pipsów (2 linie obrony).

4) Stworzyłem sobie wskaźnik, który maluje mi średnią, na podstawie dwóch innych średnich.
Wiele osób mi wcześniej zarzucało, że patrzę na tą samą średnią, na różnych interwała i wszędzie widać coś innego.
Mieli ludzie rację, dlatego teraz na średnią patrzę tylko na M30.
Chodziło mi o to, żeby przenieść na M30, zgodność średnich z M15 i M5.
Gdy pojawią się warunki które uważam za optymalne do Kupna lub sprzedaży, średnia na wykresie zmienia kolor na zielony lub czerwony. Kolor czarny oznacza neutralność.
Oczywiście nie oznacza to, że nie będzie wejść na kontrę do trendu, ale myślę że będzie ich zdecydowanie mniej.

5) Zaczałem stosować wskaźnik custom candle, który maluje mi świeczkę o interwale 1,5H.
Ten wskaźnik naprawdę fajnie pomaga.


No to nic, let's go with the flow :wink: .

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Pierwsze wejścia proszę Państwa.
Szczegółowa analiza co jak i dlaczego na obrazku.
Dzienniczek mniej więcej w takiej formie będę prowadzić.

Póki co planuje przesunąć SL o 50 pipsów wyżej, ale to gdzieś za godzinkę lub dwie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jeżdżę Rowerę

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Jeżdżę Rowerę »

Hej, dzienniki zazwyczaj zaczynaj się od olśnienia i udanych wejść, jeśli możesz to pokaż więcej zagrań z nowej strategii.

pozdro

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Jeżdżę Rowerę pisze:Hej, dzienniki zazwyczaj zaczynaj się od olśnienia i udanych wejść, jeśli możesz to pokaż więcej zagrań z nowej strategii.

pozdro
Z czasem tego będzie więcej. Po co pokazywać historyczne wejścia ?
Spokojnie, samych sukcesów tutaj na pewno nie będzie - cudów nie ma :wink: .

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Poranne wejście L na EUR/AUD.
1/2 wielkości pozycji.


Pozycje na EUR/USD dalej są otwarte, z tym że zwęziłem SL do 1.1125.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Super że wróciłeś. Powodzenia :564:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

T-REX pisze:Super że wróciłeś. Powodzenia :564:
No siema :).

==================


EUR/AUD już około na +100 pips. W sumie do TP bardzo blisko.
Wejście już zabezpieczyłem na +25 pips.


EUR/USD pozycje dalej otwarte - tam bez zmian póki co, ale wygląda pro wzrostowo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Zabezpieczyłem pozycje na edku.
Szczerze mówiąc spodziewałem się przebicia 1.1125 o godzinie 10:00.

Tak się nie stało, więc generalnie zabezpieczyłem jakieś 40 pips.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

FilozofiaForex

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: FilozofiaForex »

Lecisz demo, czy na realu? Ciekaw też jestem tych poprzednich "dachowań", o których piszesz - były wirtualne, czy z prawdziwymi pieniędzmi się żegnałeś?

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

FilozofiaForex pisze:Lecisz demo, czy na realu? Ciekaw też jestem tych poprzednich "dachowań", o których piszesz - były wirtualne, czy z prawdziwymi pieniędzmi się żegnałeś?
Wszystkie moje journale to real. Na demo to można co najwyżej platforme poznać a nie uczyć się tradingu.

Kwoty nie były duże. 1000 do 3000 zł i nie zawsze to było MC, tylko powiedzmy doszedłem do większej sumy i nagle obsuwa. Tak też zakończył się mój poprzedni journal... Nie było MC, ale poważna obsuwa kapitału.

Aktualnie już sobie to odrobiłem i jestem sporo wyżej, ale tym razem w tym journalu oszczędze widzom wielkość lotów i depozytu, bo nie o kwoty w tym journalu chodzi, a o wejścia i pipsy.

Prawdę mówiąc ostatnimi czasy myślę że doświadczałem tzw. GOD MODE'a :)...

====================

Wracając do journala. EUR/AUD zaliczyło TP :) -> + 126 pips.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ