Let's flow.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

silverarrow pisze:To jest po prostu najprostszy sposób na znalezienie płynności, nie łam się to bardzo stara i skuteczna sztuczka.
Nie pierwszy, nie ostatni raz tak zostałem wycięty, więc "łamanie się" nie wchodzi w grę.
Jedziemy dalej...

Chciałem tylko pokazać jaki poziom pecha mam z tym wejściem i jak się mści nie realizowanie profitu.
Plan na dziś był taki, że cena będzie konsolidować i chciałem wyskoczyć w okolicach 42.60.

Inna sprawa, to wejście na WTI pięknie pokazuje to o czym mówił zaorski na swoim wideo z TJS.
Odległe stop lossy dały mi dziesiątki możliwości zakończenia trade'a na proficie, z których to możliwości nie skorzystałem...

Nadal pozostaje otwarte wejście na EUR/USD. Dziś nadzwyczajne posiedzenie FED'u, więc może być zabawnie.
Ja dalej sądze że tutaj będzie shortsqueeze przed FED'em i ECB grudniowym.

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

irmentruda pisze:
Mpapiez pisze: To był pierwszy i ostatni trade na WTI... 8)
MP, piszesz jak ci leszcze co zafascynowali się fx, zrobili konto real z xxx usd na depozycie i wtopili na pierwszej pozycji jaką otworzyli. Nie wzięli pod uwagę warunków, trendu/konsoli, umiejscowienia itp. itd. Chcieli po prostu szybko zarobić. A jak wtopili to rozstają się z rynkiem bo to oszuści.
NIe rezygnuje z WTI dlatego że tu straciłem, tylko po prostu nie znam i nie rozumiem tego instrumentu :).
Wszedłem z ciekawości i już wiem że WTI chodzi zupełnie inaczej niż waluty.
Wiele się nie pomyliłem, ale jednak wystarczą mi waluty. EUR/CAD jest mocno powiązany z ropą, więc na tym się bede bawił w stronę ropy.

Inna sprawa jest taka, że na WTI nie działa ochronka z "lewara", więc obawiam się, że kiedyś ze swoją ludzką ułomnością zagalopuje się i ostro przelewaruje pozycje, tak jak kiedyś na DAX. Po co mi to ?

To jest ten mechanizm o którym Zaorski mówił. Wpusć alkoholika do pokoju pełnego flaszek i każ mu się napić tylko jedną banie.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: highend »

Mpapiez pisze:NIe rezygnuje z WTI dlatego że tu straciłem, tylko po prostu nie znam i nie rozumiem tego instrumentu :).
ja tak stracilem w 2014
zaczalem sie bawic na innych instrumentach: bawelna, pszenica, kawa itd.... na wiekszosci stracilem
bo wejscia byly bez sensu i na pałę.

co do WTI to trafiłeś zły okres. Konsoli ;)

Jak WTI złapie trend to TNIE tak, że mozna w ciemno wchodzić zgodnie z kierunkiem.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: highend »

Mpapiez pisze:NIe rezygnuje z WTI dlatego że tu straciłem, tylko po prostu nie znam i nie rozumiem tego instrumentu :).
ja tak stracilem w 2014
zaczalem sie bawic na innych instrumentach: bawelna, pszenica, kawa itd.... na wiekszosci stracilem
bo wejscia byly bez sensu i na pałę.

co do WTI to trafiłeś zły okres. Konsoli ;)

Jak WTI złapie trend to TNIE tak, że mozna w ciemno wchodzić zgodnie z kierunkiem.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

highend pisze: Jak WTI złapie trend to TNIE tak, że mozna w ciemno wchodzić zgodnie z kierunkiem.
No tak bylo przez pierwsza polowe listopada, cięło w dół.
Teraz też ładną figurę narysowali - konsola na maksa.

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Mpapiez pisze: Wszedłem z ciekawości i już wiem że WTI chodzi zupełnie inaczej niż waluty.
Chcesz powiedzieć, że na ropie chodzi w lewą stronę? :mrgreen:
Wytłumacz proszę na czym ta różnica polega, bo nie łapie a z chęcią coś ciekawego poczytam :)

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Damfry pisze:
Mpapiez pisze: Wszedłem z ciekawości i już wiem że WTI chodzi zupełnie inaczej niż waluty.
Chcesz powiedzieć, że na ropie chodzi w lewą stronę? :mrgreen:
Wytłumacz proszę na czym ta różnica polega, bo nie łapie a z chęcią coś ciekawego poczytam :)
Przedewszystkim do wejścia USA, właściwie nic sie na niej nie dzieje.
Zupełnie jak by jej cena zależała tylko od giełd amerykańskich.


Tak przy okazji, WTI zaczyna zbierać się do lotu :wink:, myśle żę dolecą do 46-48$ do końca tego tygodnia i dalej pewnie bedzie jakaś konsolidacja.
Po oświadczeniu grupy OPEC, wątpie że bedzie się ropa osłabiać dalej.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Mpapiez pisze:Przedewszystkim do wejścia USA, właściwie nic sie na niej nie dzieje.
Zupełnie jak by jej cena zależała tylko od giełd amerykańskich.
Czasem tak się dzieje w przypadku instrumentów notowanych na giełdach w USA ;) Nie wiem dlaczego miałoby być inaczej.

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Pablo90 pisze:
Mpapiez pisze:Przedewszystkim do wejścia USA, właściwie nic sie na niej nie dzieje.
Zupełnie jak by jej cena zależała tylko od giełd amerykańskich.
Czasem tak się dzieje w przypadku instrumentów notowanych na giełdach w USA ;) Nie wiem dlaczego miałoby być inaczej.
Zagadka rozwiązana :lol:
Raz jeszcze zapytam.... czym wykres na WTI różni się od walut? (Już poza tymi godzinami handlu- to nie jest istotne....)
Czy jak usunę znaczek WTI, i dam jakiś niestandardowy TF ktoś będzie w stanie powiedzieć co to za wykres?

FxTag
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 496
Rejestracja: 09 gru 2012, 16:42

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: FxTag »

Mpapiez pisze:
irmentruda pisze:
Mpapiez pisze: To był pierwszy i ostatni trade na WTI... 8)
MP, piszesz jak ci leszcze co zafascynowali się fx, zrobili konto real z xxx usd na depozycie i wtopili na pierwszej pozycji jaką otworzyli. Nie wzięli pod uwagę warunków, trendu/konsoli, umiejscowienia itp. itd. Chcieli po prostu szybko zarobić. A jak wtopili to rozstają się z rynkiem bo to oszuści.
NIe rezygnuje z WTI dlatego że tu straciłem, tylko po prostu nie znam i nie rozumiem tego instrumentu :).
Wszedłem z ciekawości i już wiem że WTI chodzi zupełnie inaczej niż waluty.
Wiele się nie pomyliłem, ale jednak wystarczą mi waluty. EUR/CAD jest mocno powiązany z ropą, więc na tym się bede bawił w stronę ropy.

Inna sprawa jest taka, że na WTI nie działa ochronka z "lewara", więc obawiam się, że kiedyś ze swoją ludzką ułomnością zagalopuje się i ostro przelewaruje pozycje, tak jak kiedyś na DAX. Po co mi to ?

To jest ten mechanizm o którym Zaorski mówił. Wpusć alkoholika do pokoju pełnego flaszek i każ mu się napić tylko jedną banie.
Warto obejrzeć.
http://www.inwestortv.pl/film/praktyki- ... 102015,124

ODPOWIEDZ