" Łapanie noży "

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Łatwiejsze jest konto real z mikrolotami. Nie mam zaufania do kont demo. Kiedyś sam próbowałem i szło mi rewelacyjnie. Jak zacząłem analizować wyniki to okazało się, że jakieś dziwne rzeczy wychodziły jak ujemne spready opóxnione kwotowania, że można było na danych zarobic. Po prostu było tak skręcone że małpa by wyszła na swoje. Dziwnym trafem 80% osób tracących na forex zaczynała swoją przygodę na demo i tam zarabiała. Nie pamiętam u jakiego broka to było ale wiem, że wyniki mogą być przekłamane. Dla realnej oceny warto bawić się mikrolotami.

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

MR.D oczywiście konto demo może różnić się spreadem . Każdy trader ma inne podejście do aktualnej ceny , sytuacji na rynku i trudno wyobrazić sobie , aby każdemu osobno moderować cenę . Ten test ma odpowiedzieć na pytanie : jak często cena dorabia drugą nogę po obraniu kierunku . Również chcę dowiedzieć się , czy jestem w stanie przez dłuższy czas wykonywać ten sam system bez obciążenia finansowego ? Najczęściej i najwięcej traciłem przez prostytucję systemową . Co do kont mikro - moje zlecenia limit , SL i TP są blisko , kilka pips , a tego typu konta mają ograniczenia odległości .
xxx wtorek xxx
g/u składając zlecenie przez EA wkradł się jakiś błąd i otworzyłem 3- krotnie większe zlecenie z palca . Szczęśliwie SL był bliski i natychmiast zamknęło pozycję
Reszta zgodnie z planem
+4.4% i po robocie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

wrongWay pisze: Każdy trader ma inne podejście do aktualnej ceny , sytuacji na rynku i trudno wyobrazić sobie , aby każdemu osobno moderować cenę
Nie wiem jak to działa, ale mam 2 konta MM w XTB i na jednym gdzie jest 2000 pln spready są o wiele większe niż na tym gdzie jest 10 000. Może to przypadek ale przełączałem między kontami i zwróciłem na to uwagę

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

xxx środa xxx
Rano okazało się ,że mam awarię netu i chyba nici z trejdów . Sprawdziłem co się dzieje ok 11 i wtedy odpaliłem mt4 . Jak się okazało na e/u zaliczyłbym SL , czyli trochę szczęścia też trzeba mieć .
g/u s-ka złapana trochę wyżej niż normalnie z powodu w/w awarii , dzięki temu szybciej przestawiłem na BE i to uratowało przed stratą .
u/c wejście normalne , ale wywaliło przez spread . :evil:
Po tych dwóch tradach zacząłem kombinować ; gdybym użył filtra , albo popatrzył na wyższy interwał ... Na szczęście opamiętałem się i reszta zgodnie z planem .
a/u zamknięty 15 min. przed danymi
+2%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

////
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

xxx piątek xxx
cena skonsolidowała i zamknięte tuż przed sesją USA na BE
tydzień +10%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

xxx wtorek xxx
g/u zgodnie z planem , po danych ale zaliczony SL
n/u - tragedia . Tym tradem złamałem trzy zasady . Prawdopodobnie wpływ miało niezrealizowanie zleceń e/j i a/u ( kierunek prawidłowy ale cena nie doszła ) .
1- na dłuższą chwilę odszedłem od komputera i po powrocie zobaczyłem , że cena uderzyła w 150 . Otworzyłem z palca po nieco gorszej cenie co miało negatywne konsekwencje na egzekwowanie sys.
2 - cena doszła tuż pod TP i powinienem zabezpieczyć na BE , ale balem się wybicia tego SL ponieważ wejście było nieco wyżej . Dwukrotnie miałem taką możliwość . Jednocześnie a/u wykonał cały zakres ruchu , a to sugerowało słabość NZD .
3 - tuż przed istotnymi danymi dla USD powinienem zamknąć z palca tym bardziej , że było na + . Po dobrych danych cena powoli osuwała się i trzeci raz moglem wyjść na BE :wpale:
- 4.12% , ale gorsze jest łamanie zasad
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

xxx środa xxx
Zauważyłem , że sporo pozycji wchodzi na 100 , broni 150 i idzie w kierunku TP . Dlatego dzisiaj postanowiłem tak grać .
n/u realizowało się , ale zgodnie z założeniem zaliczyłem BE . Potem cena doszła do TP
a/u cena zaliczyła SL (150 ) i poszła do TP , czyli scenariusz 150 - 250 SL zakończyłby się profitem . Identycznie dalsza okazja na n/u i jeszcze innym instrumencie . Reasumując , dzień powinien być na + 3 trady zgodnie z zasadą 150-250
-2%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

xxx czwartek xxx
Zgodnie z założeniami 150-250
u/cad wybił przez spread , ale później i tak poszło przeciwko mnie.
-4%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

Jeszcze dwie sytuacje , które powinienem wykorzystać .
n/u -zajmowałem się czymś innym i dopiero po uderzeniu w 150 złożyłem zlecenie . Jak widać za późno ; a trejd byl idealny
e/chf - zlecenie tuż pod 150 i spread nie pozwolił na wejście . Prawidłowo powinno być 150 + spread ; to z powodu niechlujstwa .
Tak sobie myślę , że olewam to wszystko i dlatego szybkie ," pewne " strzały mnie omijają .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

ODPOWIEDZ