" Łapanie noży "

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

////
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Możesz napisać na jakiej podstawie otworzyłeś tutaj pozycje krótka na USDCAD ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/141267 ) i ją zamknąłeś?

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

@ rookie , na podstawie atr . Cena przeciętnie wykonuje pewien ruch i się " męczy " . Czy się odwróci czy nie to inna sprawa . Zamknięcie było przez TP R:R 1:1 . Trochę szkoda bo powinienem po drodze dorzucić do zyskującej pozycji .
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

cześć,
Pozwoliłem sobie napisać w Twoim dzienniku. Masz bardzo ciekawe przemyślenia w dużej mierze zbieżne z moimi choć są pewne różnice. Skoro zrozumiałeś, że na forexie nie da się zarobić to w moim odczuciu jesteś w bardzo wąskiej grupie, która ma szansę na uzyskanie zysku ;-)
Tutaj wyjaśnienie ;-)Nie należy mieszać pojęcia zarobku i zysku. W dużym skrócie zarobek to stałe przewidywalne dochody a zysk raz jest a raz go nie ma.
Zarobek na forex jest nieosiągalny, ale zysk jest.
Tylko i wyłącznie wypracowanie własnego modelu daje szansę na zysk.
Tylko 1/3 transakcji na forex ma charakter spekulacyjny więc nie da się tego kontrolować. Nie da się ubrać we wskaźniki i opracować super cud hiper wskaźnika, który rozbije bank bo go nie ma ponieważ większość transakcji będzie zawarta niezależnie od kursu. Nie wierzę w żadne podejście techniczne. To byłoby zbyt proste. Gdyby istniał święty gral to już dawno byłby opracowany bo nie takie umysły jak nasze już nad tym pracowały. Dość powiedzieć, że Einstein tracił na giełdzie. Gdyby to była zagadka matematyczno-statystyczna to każdy profesor matematyk byłby milionerem.
Pytanie czy jest to hazard? Nie jest ponieważ kierunek w długim terminie nie ma charakteru losowego. Im mniejsza presja na zysk tym większa szansa, że on się pojawi. W długim terminie można osiągnąć zysk bo jednak przepływ pieniądza rządzi się pewnymi prawami.
Podsumowując według mnie jesteś na bardzo dobrej drodze. Zrozumiałeś, ze wszystko czym Cię karmili jest zupełnie bez sensu i nie ma prawa zadziałać. Jesteś na poziomie, którego większość nigdy nie osiągnie. Ostatnia transakcja wyszła Ci bardzo dobrze. Dlaczego ? Bo kierowałeś się zdrowym rozsądkiem. To jest gra popytu i podaży a Ty podjąłeś decyzję dlatego że cena była dobra. Jeśli jeszcze wiesz dlaczego była dobra to już jesteś o milimetr. Fortuny nie zarobisz, ale bez trudu osiągniesz takie wyniki jakie są w moim zasięgu czyli około 20k rocznie. Jak na hobby całkiem przyjemnie ;-) To oczywiście moja opinia i to Ty musisz podjąć decyzję co dalej z tym fantem zrobić, ale jak wspomniałem według mnie jesteś na dobrej drodze. Powodzenia :564:

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

MR.D dziękuje za wpis , bo właściwie też mam takie przemyślenia . Co do naukowców - matematyków to udowodnili że nie można przewidzieć ruchu ceny . Zdaje się , że kilku otrzymało za ten dowód " nobla " .
Mniej więcej rok temu próbowałem stosować metodę : kupuj kiedy jest tanio , sprzedawaj kiedy drogo . Przecież właśnie tak działa każdy biznes . Do takiego podejścia zachęciła mnie mniej więcej taka wypowiedz : jeżeli trader zobaczy cenę wychodzącą ponad jakaś średnią to chce kupować . Przecież robi się ponad przeciętnie drogo .
Pozdrawiam
xxx PONIEDZIAŁEK xxx
Dzień tradingowy przeprowadzony zgodnie z założeniem : mało czasu przed wykresem
e/chf wszystko zgodne z planem - brak pretensji
a/j tej transakcji nie powinno być . Impuls poszedł jeszcze na sesji azjatyckiej i dalej bez korekty był kontynuowany . Dodatkowo jpy mocno trenduje i łapanie noży nie wskazane . Zamknąłem na małym plusie , bo chciałem wyłączyć platformę
Dzień na plus
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

wrongWay pisze:MR.D dziękuje za wpis , bo właściwie też mam takie przemyślenia . Co do naukowców - matematyków to udowodnili że nie można przewidzieć ruchu ceny . Zdaje się , że kilku otrzymało za ten dowód " nobla " .
Mniej więcej rok temu próbowałem stosować metodę : kupuj kiedy jest tanio , sprzedawaj kiedy drogo . Przecież właśnie tak działa każdy biznes . Do takiego podejścia zachęciła mnie mniej więcej taka wypowiedz : jeżeli trader zobaczy cenę wychodzącą ponad jakaś średnią to chce kupować . Przecież robi się ponad przeciętnie drogo .
Pozdrawiam
xxx PONIEDZIAŁEK xxx
Dzień tradingowy przeprowadzony zgodnie z założeniem : mało czasu przed wykresem
e/chf wszystko zgodne z planem - brak pretensji
a/j tej transakcji nie powinno być . Impuls poszedł jeszcze na sesji azjatyckiej i dalej bez korekty był kontynuowany . Dodatkowo jpy mocno trenduje i łapanie noży nie wskazane . Zamknąłem na małym plusie , bo chciałem wyłączyć platformę
Dzień na plus
No i mieli racje bo przewidzieć ceny się nie da. Na 99% nawet animator nie wie w która stronę uda się zbudować pozycję.

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

xxx WTOREK xxx
a mialem dzisiaj nie zaglądać do platformy , ale...
ok 13 odpaliłem wykresy . Zająłem 4 pozycje i rynek grilował mnie do 22 . Wk...ny zamknąłem wszystko . Wczorajszy zarobek w piach .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

.....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

xxx ŚRODA xxx
Zamysł był taki żeby grac na kontynuację ruchu na parach z JPY . Generalnie niewiele wchodziło i dzień na spory minus . Na u/j do otwarcia zlecenia oczekującego zabrakło 1/10 pipsa co pokazuje ,że statystyki na wykresie historycznym nie koniecznie przyniosą efekt w przyszłości .
Nawet nie chciało mi się zrobić wpisu do dziennika .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

ODPOWIEDZ