" Łapanie noży "

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Marcifx
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:40

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: Marcifx »

Fx dał się we znaki każdemu... Danbo, wrongway, spontfx, niemiaszek. Co to sie porobiło kurde balans. Rynek jest nie do pobicia na dłuższą metę.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Marcifx pisze:Fx dał się we znaki każdemu... Danbo, wrongway, spontfx, niemiaszek. Co to sie porobiło kurde balans. Rynek jest nie do pobicia na dłuższą metę.
A może to my sami wskakujemy pod koła pędzącego samochodu... Zauważ że potem wykres nie zatrzymuje się tylko jeśli tracimy to znaczy że idzie w przeciwną stronę niż zakładaliśmy. TO MY PODJĘLIŚMY ZŁĄ DECYZJĘ. Nie mamy tylko wpływu na "flash crash" i inne zdarzenia losowe jak awarie u brokera. Mogę się mylić...

Awatar użytkownika
Marcifx
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:40

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: Marcifx »

Nie mam pojęcia stary. Wydaje mi się ze pierwsza wpłata do brokera to tak jak wpadniecie pod koła

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

Witam ,
... no tak , cóż tu dużo pisać . Stara śpiewka . Po tylu przejściach przed wykresem popełniam ten sam błąd : zmieniam system w trakcie rozgrywki . Co ciekawe , system który nie generuje strat , ale jak pokazały trady jest w miarę stabilny . Wymaga poświecenia czasu , ale moglem tradowac tylko na sesji US ( jak pisałem wcześniej lepiej swingują ) .
Tak naprawdę zaczęło się od czwartkowego s na a/u . Do TP pozycji zabrakło ok. 1 pips i zamiast zamknąć to na zysku na koniec sesji us ( zgodnie z sysem ) pozostawiłem to na drugi dzień . Pozycja kisiła się i zaczęła mnie wk...ac . W nocy podjechali pod sl , ale cofka . Gdyby został zaliczony sl to myślę ,że zapomniałbym i wszystko wróciłoby do normy .
...ale nie . No przecież mam jeszcze inny sys. To może na azjatyckiej sesji zagramy na odbicie 61,8 z D1 .
e/n g/n long . I ku...wa znowu stoją . Zbliża się Lądek time , nowy karnet , a ja patrzę się w ekran , chodzę po pokoju jak lew po klatce zamiast zamknąć to na zero . Stopy poszły . Jadą góra ; no to poprawka - tyle tylko ,że nawet w starym sysie tego się nie robi . Reszta dnia to kolejne zmiany sysa i koleje dwa zgniłki e/ch e/u pozostawione na likend ( jakim trzeba być tępakiem żeby tak robić ) . Tym bardziej ,że moglem zamknąć na zero . Jeszcze tweeter Trumpa i Korea puszcza latawce .
W poniedziałek luka w dól ( niewielka ) i sl na edku , e/ch zamknięty z palca na małym minusie . Najgorsze jest to ,że zamiast odpalić swoje rb i cierpliwie czekać , to rozpocząłem festiwal nowego sysa. :shock: :shock: :shock:
Czy chcialem się " odegrac " - nie oceniam tego w ten sposób . Bardziej chodzi o znużenie . Siedzisz kilka dni , klikasz każdy sygnal ( tego wymaga sys. ) a na koncie bez zmian . ALE NIE UBYWA .
Dawno już mi przeszła ochota mścić się na rynku ( np. zwiększać pozycję ) . Ten mniejszy sl i większe pozycje wynikały tylko z innego systemu i zawsze były rynkowe . ( dołek , górka ) . Jedyna wojna jaka ma sens to z tym gościem w lustrze .
Próg bólu to 50% depo , ale tak naprawdę i utrata całości nie spowoduje w mnie jakichkolwiek problemów finansowych . Tutaj przestroga dla nowych , zachwyconych reklamami spekulantów - pieniądze wpłacone do brokera to pieniądze wyrzucone przez okno . Należy zadać sobie pytanie czy mnie na to stać ?
W tym roku minie 5 lat od kiedy zajmuje się FX . Właśnie dzisiaj zadaje sobie pytanie : gdzie jest próg bólu , jaki czas musi minąć , aby nie popełniać tych samych błędów ? Nigdy nie sprawdzę na sobie , czy można zarabiać na FX jeżeli nie zmienię tego fundamentu . A może ja się nie nadaję ? Może trzeba wyciąć sobie coś w głowie , coś czego inni nie mają ? Jak najszybciej znajdę na te pytania odpowiedz i postawie sobie jakiś krótki termin , w którym jedyne co muszę robić to trzymać się założeń . Jeżeli nie - to szkoda czasu .
Na koniec ,żeby dobić sobie łopata po łbie zrobiłem przegląd setupów z rb . Wychodzi na wszystkich parach , które gram , za piątek i poniedziałek + 3R K....WA !!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie ściemniaj że masz inny sys, chyba że pisany dziś na kolanie. Do tej pory nie grałeś takich krótkich TP :D To znaczy większość trejdów tak nie wyglądała. Pisz jak było na prawde... Równie dobrze mogłeś odpuścić po tylu stratach. Odpuścić sobie dzisiaj i np przejrzeć system. Nie wymądrzam się, też tak postępuje bezmyślnie albo pod wpływem impulsu.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Troche przesadziłem z tonem. Mogłem ugryźć się w język... ech. Masz jakieś konkretne przemyślenia na temat tego "co dalej z zajmowaniem się fx?" albo jak utrzymać zysk i podejść do kolejnego zagrania z chłodną głową?

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

Rookie - spoko , ja tak szybko się nie obrażam . Co do przemyśleń :
- chyba nie istnieje sposób na zatrzymywanie wyrobionych zysków . Albo zarabia się , albo nie .
- co dalej ? Tak jak pisałem . Chcę się przekonać , czy można zarabiać na FX . Do tego testu potrzebna jest konsekwencja w działaniu . Jeżeli tego nie zastosuję w dłuższym terminie to odpuszczę .
- na koniec i tak może się okazać , że profity z FX to fikcja . Chciałbym to wiedzieć z własnego doświadczenia , a nie dlatego że ktoś tak mówi .
xxx wtorek xxx
Ze względu na popołudniowe wystąpienie J. Yellen tradów szukałem dopiero po 17;00 . Jedna pozycja e/n , cena kisiła się . Zamknięte na małym plusie na koniec sesji .
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Nieśmiertelny Trader

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Zmieniłeś założenia MM? Bo widzę że stosunkowo mała pozycja na eurnzd.

3ymamy kciuki, ktoś Musi pokazać że się da. :o

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

modyfikacja
Tak naprawdę jest to powrót do pierwotnych założeń , czyli dostosowania RB do zmienności jaka panuje na danej walucie . Poprzednie założenie ( stale RB = 5 pips ) powodowało kolizje z innym punktem sys. ( otwieram pozycję na danej sesji i na tej samej zamykam ) . Bywały sytuacje gdy otwarty trejd " zachodził " na kolejną sesję .
Kolejna sprawa - takie podejście wymuszało siedzenie całymi dniami przed platformą . Nikt nie pracuje 16 godz. dziennie , a przynajmniej nie w tak stresującym zajęciu jakim jest spekulowanie WŁASNYM kapitałem . Dlatego będę wybierał jedną sesję w ciągu dnia .
Obserwuję 11 instrumentów . Zdarzały się sytuacje , również spowodowane długością trwania trejdu , że miałem otwartych jednocześnie 6 pozycji . Każda obciążona 2% kapitało . A co by było gdyby wszystkie pozycje zaliczyły SL . 12% straty w chwilę . Dlatego redukuję max. ilość otwartych pozycji do 3 .
Dodatkowy filtr : otwarcie i zamknięcie pozycji -sesja EU 9-13.30 ( otwarcie ) 14.15 zamknięcie - sesja US 17-21.30 ( otw. ) 22.15 zamknięcie .
Dla przejrzystości statystyk określam każdą sesje " wskaźnikiem " ( x/y/z )
- x - zachowanie się rynku , jego swingowosc
- y - moje zachowanie się wobec sys. ( sumienność , opanowanie )
- z - wynik finansowy
Sl wstępnie ustawiam pod 3 , a nie jak do tej pory pod / nad ekstremum . Dodatkowo trajluje sl ( gdy cena zbliża się do TP ) . Szkoda oddawać zysków , tym bardziej że TP był trafiany w zdecydowanym i dynamicznym przebiciu tego poziomu .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

ODPOWIEDZ