" Łapanie noży "

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

xxx środa xxx
Tak jak zakładałem wcześniej : wsparcie , wybicie poziomu i zysk . Koniec handlu na dzisiaj .
Jutro normalnie , ale z filtrem .
Kolejna sugestia : azja , jeżeli odbije się od wsp/oporu to skutecznie kontynuuje ruch .
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
Marcifx
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:40

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: Marcifx »

Wspominales że od 2013 forexem zajmujesz sie na poważnie czy to znaczy że rzuciles wszystko wpindziu a trading to głównie zajęcie?

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

Hej
Jeszcze nie rzuciłem wszystkiego w pi...u :D . Dopiero od mniej wiecej 8 miesięcy zaczynam wychodzić na prostą ( w sensie nie tracić bo do satysfakcjonujących zysków daleko ) . To co teraz robię - testuję to jest próba uproszczenia handlu do minimum . Nie używam LT i nigdy ich nie lubiłem , teorie fal El. uważam za tak rozciągliwą , że zawsze można coś dopasować i " udowodnić " po fakcie itd. itd. Szukanie wsparć i oporów np. na interwale H1 ? A co to kogo interesuje , że 10 dni temu cena zawróciła z danego miejsca ? Może wtedy panował inny klimat na rynku , inne dane dotarły , zmieniła sie geopolityka lub są takie oczekiwania ? Dzisiaj mamy konkrety dzień , konkretną sesję a więc i karnet zleceń . Cena spadała ( na sesji ) zaczyna iść do góry to znaczy - ktoś stwierdził TANIO . No to kupujemy . Jak długo to potrwa - tego nikt nie wie .
Tworzenie rozbudowanych systemów uważam za bezcelowe . Wielu naukowców próbowało i nikt tego nie zrobil . Cena może tylko iść w górę , albo w dól . Wystarczy jedna kreska dzieląca wykres na pól , odpowiedni mm i zawieranie transakcji zgodnie z kierunkiem . Do tego trzeba dopasować charakterystykę sesji i to co się dzieje pomiędzy nimi .
FX to tylko wymiana walut pomiędzy instytucjami i nikt tutaj nie poluje na SL-e . Wyobraźmy sobie taką sytuacje : aktualna cena 1,10 na rynek wpływa zlecenie kupna , które powoduje ruch up na 30 pipsów . Powiedzmy że byliśmy w L i osiągamy TP . następnie na rynek ląduje zlecenie sell i kurs osuwa się 10 pips . Mówimy korekta , dodatkowo do jakiegoś poziomu fibo . A teraz na odwrót : cena 1,10 zlecenie sell , to samo co wyżej i cena spada o 10 pips , kolejne kupuj ( to wyżej ) i lecimy 30 pipsów wyżej , ale wtedy to już gruby wyciął stopy . :509:
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Nieśmiertelny Trader

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Hej, trzymałeś się cały czas systemu czy poszedł efekt zemsty? Widzę raz złamaną zasade na gbpnzd.

Awatar użytkownika
Marcifx
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:40

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: Marcifx »

Masz dużo cierpliwości. Ja otworzylbym 50 lotów na edku i niech się dzieje co chce. Taka chęć szybkiego odegrania się

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Zwiększ pozycje, szybciej odrobisz :twisted:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Daj sobie spokój z tym dzisiaj.

Nieśmiertelny Trader

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Efekt zemsty dopadł wrongwaya. (wielkie pozycje, wąski SL) Piątek i poniedziałek był beznadziejnym rynkiem, prawie nic się nie działo.

Jestem ciekaw gdzie jest próg bólu na tej sumie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nieśmiertelny Trader pisze:Efekt zemsty dopadł wrongwaya. (wielkie pozycje, wąski SL) Piątek i poniedziałek był beznadziejnym rynkiem, prawie nic się nie działo.

Jestem ciekaw gdzie jest próg bólu na tej sumie.
Nie wiem jak u niego ale u mnie po takiej serii musiałem zrobić "ostatni trejd" który poprawi mi humor. To jest taki trejd którym chcesz odrobić wszystkie straty i albo przesadzisz z wielkością pozycji albo ustawisz jakieś z du*y wzięte poziomy SL i TP. I kolejna strata oczywiście. Tak to u mnie działa. Oby nie zaczął podwajać tych lotów jeszcze dziś, tylko odpuścił. A widać że się zawziął i nie odpuści do póki nie wygra :P Ciekawe doświadczenie swoją drogą obserwować kogoś innego jak to robi...

Nieśmiertelny Trader

Re: " Łapanie noży "

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

-rookie- pisze:
Nieśmiertelny Trader pisze:Efekt zemsty dopadł wrongwaya. (wielkie pozycje, wąski SL) Piątek i poniedziałek był beznadziejnym rynkiem, prawie nic się nie działo.

Jestem ciekaw gdzie jest próg bólu na tej sumie.
Nie wiem jak u niego ale u mnie po takiej serii musiałem zrobić "ostatni trejd" który poprawi mi humor. To jest taki trejd którym chcesz odrobić wszystkie straty i albo przesadzisz z wielkością pozycji albo ustawisz jakieś z du*y wzięte poziomy SL i TP. I kolejna strata oczywiście. Tak to u mnie działa. Oby nie zaczął podwajać tych lotów jeszcze dziś, tylko odpuścił. A widać że się zawziął i nie odpuści do póki nie wygra :P Ciekawe doświadczenie swoją drogą obserwować kogoś innego jak to robi...
Wrong i tak trzyma się w ryzach, mimo zwiększonych pozycji dalej stosuje SL, pytanie czy trzymał się założonej strategii? Z pewnością ma dołka bo nic nie napisał a tak robił podsumowania prawie każdego dnia.

Chodzi o to by wyjść na plus w skali roku. Profesjonaliści dostają bonusy w skali roku a nie za miesiąc czy trzy miesiące... Tak więc jeśli wierzy w system będzie git, byle nie zwiększał pozycji. Wrong jeśli możesz napisz Swoje odczucia. Na FX nie ma wstydu. Nikt jeszcze nie pokazał jak się zarabia w skali roku a możesz być pierwszy. :564:

ODPOWIEDZ