"Łapacz trendów"

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

"Łapacz trendów"

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

"W związku z wieloma pytaniami, PW pomyślałem, że przeleję na papier jeden z moich systemów, które kiedyś też regularnie zarabiały jednak typowo nie pasowały do mojego charakteru, temperamentu. System oparty o średnie kroczące i formacje świecowe generował zysk na poziomie 200-300% rocznie. Stosowałem go zarówno na M5 ale na H1 głównie, gdzie był dla mnie łapaczem trendów. Wątek założę w dziale systemy i strategie. Może dzięki temu moja skrzynka na PW w końcu odetchnie. :mrgreen: Tam będę wam tłumaczył co i jak. I nie proponujcie mi żadnej kasy. A na imię mam Adrian. :mrgreen: akt, że to imię od bierzmowania ale imię. :mrgreen:"

Wątek założony wieczorem podam założenia i potem możemy merytorycznie dyskutować. Nie wiem czy ktoś bawił się w ten sposób, ale mnie to wychodziło. jednak powtarzam to nie będzie system dla gości jak ja z ADHD. A teraz czas składać niszczyciel z gwiezdnych wojen. Młodzi już piszczą. Do wieczorka.

-- Dodano: 21 sty 2014, 21:19 --

Systemem tym grałem ponad półtora roku o polskiego brokera MM, który wtedy niekoniecznie był lubiany. Mimo to nigdy nie natknąłem się na jakiekolwiek problemy z dealing desk, rekwotowaniami. W jednym pełnym roku system wygenerował ponad 300% zysku a przez kolejnych 7 miesięcy ok. 200% zysku. Niestety wszystko działo się kilka lat temu. Konta dawno juz nie ma i nie mam skąd wziąć historii ze screenami.

Założenia:

- wykorzystujemy na wykresie dwie średnie kroczące EMA 20 i EMA 40 (close)
- wykres świecowy
- time frame M5 i H1 (ja korzystałem z tych TF ale może działać i na innych)
- otwieram tylko jedną pozycję (a nie piramidę)

Na jaką sytuację czekamy? Gdy świeca przebija średnie w określonym kierunku, po czym kolejne świeczki zawracają w kierunku średnich, ale nie przebijają ich swoim zamknięciem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najbardziej optymalna sytuacja na screenach powyżej. Najpierw przebicie średniej do góry. Potem próba zawrócenia, ale świeczki muszą na chwilę oderwać się o średnich. Żadna świeczka nie może zamknąć się poniżej średnich (jeśli tak robi to odpuszczamy). I potem musi pojawić się zielona świeczka, która zamknie się (podkreślam musi się zamknąć a nie naruszyć jej cieniem) ponad poprzednią dominującą zieloną. Na screenach jest to zawsze ta ostatnia przy prawym boku.

Kolejny warunek (aby nie zapomnieć) to na edku gramy tylko w trakcie sesji europejskiej i amerykańskiej. Wszystko co po 21.30 to ja odpuszczałem. Dzięki temu unikałem wielu fałszywych wybić.

Wejścia iluzorycznie podobne, ale takie sytuacje omijamy szerokim łukiem

Obrazek

Cena tak na prawdę nie odrywa się od średnich. Szczególnie niepokojąca była druga świeca z długim, dolnym knotem.


Kiedy jeszcze nie

Obrazek

Raz, że jest to późna noc, dwa cena tak na prawdę cały czas jest na średnich i nie chce się oderwać. My czekamy na dobre okazje.

Ostatni przykład, który w swoim tradingu omijałem

Obrazek

Dla mnie najlepsze wejścia to były takie od razu po przebiciu średnich przez świecę. Oczywiście na wykresach znajdziecie juz po pierwszym wejściu kolejne wyżej lub niżej na wykresie. Ale ja zawsze preferował wejścia po przebiciu.

Jaki TP

Decyzja będzie zależeć od was. Ja otwierałem pozycję i następnie częściowo ją zamykałem 1/3 pozycji po 10 pipsach, 1/3 pozycji po 20 pipsach a resztę, gdy już było powyżej 20 pipsów przestawiałem na BE. Czekałem co będzie dalej. Zamykałem, jeśli jakaś świeca na stałe przebiła w przeciwnym kierunku średnie. Jeśli szło dalej to zamykałem ostatnią pozycję po 99 pipsach zysku. Jednak te zasady tyczyły się gry na M5.

Gdy trejdowałem na H1 1/3 pozycji zamykałem po 30 pipsach, 1/3 po 50 pipsach a reszta rosła doputy świeca nie zamknęła się pod średnimi.

Techniki obronne

Sl zawsze ustawiany!!!

Gdy otwierałem daną pozycję to SL ustawiałem

Obrazek

Aby wszedł SL to świeca musi się zamknąć a nie tylko musnąć cieniem strefę, którą pokazałem na screenie. Zazwyczaj dodawałem jeszcze wielkość spreadu lub prowizji do SL.

UWAGI

- nie wchodziłem, gdy średnie zostały przebite przez ogromną świecę (zbyt duże ryzyko mocniejszej cofki jak dla mnie)

Obrazek

- nie wchodziłem również wtedy, gdy od przebicia średnich przez świecę upłynęło sporo czasu, sporo świeczek (również powyższy screen obrazuje taką sytuację)

Jeśli będę mógł wam jeszcze jakoś pomóc w zakresie tego systemu to róbmy to na tym wątku. Nie jestem w stanie odbierać i czytać wszystkich PW. Nie proście mnie również o założenia mojego głównego systemu, bo nie jestem w stanie przekazać w rozsądnej formie jego założeń.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: "Łapacz trendów"

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Dzieki Adrian! Nikt nie pisze bo wszyscy testuja na historii :D Myslalem ze z czyms bardziej skomplikowanym wyskoczysz. Z ciekawosci sprobuje swoich sił ale nie w tym tygodniu.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: "Łapacz trendów"

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Niech testują. System hula . Może odzyska się historię
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

"Łapacz trendów"

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Przypomina mi to jeden system do skalpingu. Tam bardzo ważnym było ażeby średnie były rozchylone a nie splątane - i gramy na pullbacku. U ciebie wyglada to tak samo + breakout. Niby taka drobnostka a jakże wielkie ma znaczenie....

Pozdrawiam

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re:

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

silveRbull pisze:Przypomina mi to jeden system do skalpingu. Tam bardzo ważnym było ażeby średnie były rozchylone a nie splątane - i gramy na pullbacku. U ciebie wyglada to tak samo + breakout. Niby taka drobnostka a jakże wielkie ma znaczenie....

Pozdrawiam

Widzisz ja nawet p tym nie miałem pojęcia. Nie potrafiłem tego nazwać. Najważniejsze, że hulało i udało się to w miarę opisać, a własciwie pokazać. Tak na prawdę nigdy nie byłem dobry w nauczaniu kogoś. :mrgreen: A teraz czas na rehabilitację.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: "Łapacz trendów"

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Na jaką sytuację czekamy? Gdy świeca przebija średnie w określonym kierunku, po czym kolejne świeczki zawracają w kierunku średnich, ale nie przebijają ich swoim zamknięciem.
Określony kierunek to nachylenie średnich?
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

"Łapacz trendów"

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Nie wiem czy dobrze czytam twoją strategię Adrian, ale logika podpowiada że nachylenie niesplątanych ze sobą średnich wskazuje kierunek trendu. Przy czym szybsza średnia (chyba zielona) to trend z bierzącrgo TF-u, a wolniejsza średnia (chyba czerwona) z wyższego. Jeżeli szybsza średnia znajduje się nad wolną mamy trend wzrostowy, jeżeli poniżej - trend spadkowy. W trendzie wzrostowym czekamy aż świeca momentum przebije średnie od dołu a w trendzie spadkowym od góry. Konserwatywnie wchodzimy na pierwszym pullbacku do szybkiej średniej czyli kiedy pojawi się jakiś sygnał (formacja, wskaźnik, etc.) zależy jak kto woli, ale ja bym grał tylko dwie, trzy świeczki, BE i kolejny pullback.

Pozdrawiam

Ral1n
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 421
Rejestracja: 20 kwie 2009, 17:39

Re: "Łapacz trendów"

Nieprzeczytany post autor: Ral1n »

Ja kiedyś coś takiego sobie stworzyłem, ale w inny sposób - tzn. tak wykręciłem średnie, które wyprzedzały mi ruch - nie wiem jak to przelać na papier, ale za sygnał miałem czysty MA cross, tyle, że wychodził on mniej więcej dokładnie w miejscu gdzie się pullback kończył. :lol: :lol: :509: Wchodziłem na pałę na crossa i cena jechał niemal od razu w moją stronę. Bardzo dobry w konsolach - na M5/M1.

Reasumując - to jest bardzo słuszna koncepcja.

http://www.youtube.com/watch?v=GYlPTNeq5X4

HubGab
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 03 paź 2013, 14:14

Re: "Łapacz trendów"

Nieprzeczytany post autor: HubGab »

grałeś tylko na edku? Czy jeszcze jakieś pary polecasz do tej techniki?

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: "Łapacz trendów"

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Dzięki BFX za uwagę. Faktycznie wkradł się błąd pod tekstem "iluzorycznie". Tam mamy bardzo dobry przykład na wejście. Kolejne są złe, gdy nie powinniśmy wchodzić. :lol:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

ODPOWIEDZ