Który broker ECN?

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
kolega
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 16 lip 2009, 11:23

Re: Który broker ECN?

Nieprzeczytany post autor: kolega »

Witam, Podobne pytanie do IB lub innych zorientowanych (z racji kilkumesięcznej przerwy) jeśli jesteście na bieżąco pozwoli mi to zaoszczędzić poszukiwań.
Brokerzy ECN lub STP z prowizjami (polscy i zagraniczni)- na jakim poziomie kształtuja sie obecnie wysokości wspomnianych opłat?
Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Który broker ECN?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

U polskich jest to z reguły 0,0035%-0,0045%. U zagranicznych można znaleźć oferty od 0,0020% lub nawet mniej jeśli generowany jest duży obrót.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Re: Który broker ECN?

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

czesc,

poszukuje kolejnego brokera ECN/STP z MT4 i z niska prowizja. W tej chwili mam Armade i BRE. W tym ze Armada ma prowizje 0,0020% a BRE 0,0045%. W przeliczeniu na pipsy w BRE wychodzi ok 1,5-2 pips spreadu. Najlepiej wychodzi Armada i ciekawy jestem czy znajdzie sie jeszcze broker z podobymi parametrami. Patrzylem na fxsalt i chce tez przeswietlic ironfx i xemarkets. Jakies podpowiedzi czy rzeczywiscie BRE i Armada (z przewaga dla Armady) w tej chwili prozduja?

Btw. Na Polske wciska sie powoli HotForex, maja ponoc biuro w Warszawie.

Awatar użytkownika
cytrynek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2012, 23:30

Re: Który broker ECN?

Nieprzeczytany post autor: cytrynek »

bartek1916 pisze:czesc,

poszukuje kolejnego brokera ECN/STP z MT4 i z niska prowizja. W tej chwili mam Armade i BRE. W tym ze Armada ma prowizje 0,0020% a BRE 0,0045%. W przeliczeniu na pipsy w BRE wychodzi ok 1,5-2 pips spreadu. Najlepiej wychodzi Armada i ciekawy jestem czy znajdzie sie jeszcze broker z podobymi parametrami. Patrzylem na fxsalt i chce tez przeswietlic ironfx i xemarkets. Jakies podpowiedzi czy rzeczywiscie BRE i Armada (z przewaga dla Armady) w tej chwili prozduja?

Btw. Na Polske wciska sie powoli HotForex, maja ponoc biuro w Warszawie.
xemarkets to MM - dodają obecnie 100% do wpłaconego depo. Ciekawe dlaczego? ;) Dla mnie numerem 1 jest BRE Forex ECN. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz ich ofertę z prowizją od 0,00315%. Pozdro!
Zamieszczane przeze mnie analizy i opinie są wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią żadnych rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Który broker ECN?

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

bartek1916 pisze:czesc,

poszukuje kolejnego brokera ECN/STP z MT4 i z niska prowizja. W tej chwili mam Armade i BRE. W tym ze Armada ma prowizje 0,0020% a BRE 0,0045%. W przeliczeniu na pipsy w BRE wychodzi ok 1,5-2 pips spreadu. Najlepiej wychodzi Armada i ciekawy jestem czy znajdzie sie jeszcze broker z podobymi parametrami. Patrzylem na fxsalt i chce tez przeswietlic ironfx i xemarkets. Jakies podpowiedzi czy rzeczywiscie BRE i Armada (z przewaga dla Armady) w tej chwili prozduja?

Btw. Na Polske wciska sie powoli HotForex, maja ponoc biuro w Warszawie.
IronFX i XEMarkets jeśli szukasz ECNa to nie.
Tak samo z FxSalt - to STP - kosmetyczna różnica, ale jednak jest.
Armada w sumie to też nie ECN, chociaż naprawdę jest tutaj wszystko płynne i często bardzo umowne, a ECNy mogą okazać się MM (mając tylko jednego dostawcę płynności - siebie).
W BRE rzeczywiście możesz obniżyć prowizję zakładając konto za pośrednictwem jednego z IB (Forex Club lub moja strona).

Dukas przy większych kwotach i obrocie + zniżka ma konkurencyjną ofertę.

Możesz też przyjrzeć się coraz lepszemu Aliorowi. Do tego dużo jest mniejszych brokerów ECN/STP wartych uwagi. Jeśli dla Ciebie liczy się tylko koszt nie uwzględniając poślizgów to Armada będzie nie do pobicia. Albo Dukas, ale już z większą kasą.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Re: Który broker ECN?

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

Alior i Duka wiem ze sa dobrzy. Jednak brak MT4. Chyba ze wprowadza jakies rozwiazania np. dla publikacji wynikow.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Który broker ECN?

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

bartek1916 pisze:Alior i Duka wiem ze sa dobrzy. Jednak brak MT4. Chyba ze wprowadza jakies rozwiazania np. dla publikacji wynikow.

Jeśli chodzi o Dukasa nie wiem, jeśli chodzi o Protradera są prowadzone rozmowy z myfxbook, po zamieszaniu z MetaQuotes. Dowiem się jutro na jakim są etapie.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Który broker ECN?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W Dukascopy może pojawi się taka możliwość na jesień. Więcej na razie nie mogę powiedzieć... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

banderas81
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 12 mar 2008, 15:34

Re: Który broker ECN?

Nieprzeczytany post autor: banderas81 »

a mozecie polecic jakiegos brokera w UK? I czy mieszkajac w UK a posiadajac tylko PL dokument tozsamosci mozna spodziewac sie jakichs problemow?
Interesuja mnie glownie mikroloty, konto w GBP, konto od max 500 GBP, darmowe wplaty i tanie wyplaty. nie koniecznie ecn, ale z jednak dobra reputacja.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Który broker ECN?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Czemu konkretnie chcesz brokera z UK? Obsługa angielska jest wszędzie, konta GBP u większości, a wszystkie formalności zazwyczaj załatwia się bez wychodzenia z domu. Polecałbym skupić się na takim, który ma dobrą reputację i ofertę... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ