książki z ekonomii

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
marcin.ino
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 11 gru 2010, 09:07

książki z ekonomii

Nieprzeczytany post autor: marcin.ino »

chciałem się zapytać czy użytkownicy tego forum czytają jakieś książki z makroekonomi jeśli tak prosił bym o podanie tytuł oraz autora danego podrecznika którym waszym zdaniem jest przystępnie napisany

sonictune
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: sonictune »

Jeżeli nie ma tego w ebooku za 5pln "Zagraj i wygraj" , to chyba tylko sporadyczne przypadki :)
A tak na poważnie , to jestem w trakcie czytania Kwiatkowski , Milewski:"Podstawy ekonomii" Cena około 50pln. Nie nastręcza większych trudności w odbiorze .
Nec hercules contra plures .

marcin.ino
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 11 gru 2010, 09:07

Nieprzeczytany post autor: marcin.ino »

myślę że znajomość ekonomi idzie w parze z forexem zwłaszcza że wiadomości makro ekonomiczne są bardzo ważne i aby je zrozumieć jaki w pływ mają na gospodarkę światową poszczególnych krajów są istotne na zachowanie walut wypowiadajcie się na te tematy co wiecie o ekonomi i o ich podstawowych zasadach

Dodano po 2 minutach:

też mam tą książkę ale wydaje mi się że tej wiedzy za wiele nie mam na studiach z administracji ona obowiązuje nie dlugo mam z tych podstawowych wiadomości egzamin teraz zamówiłem sobie książkę ekonomia dla bystrzaków gdy ją przeczytam powiem wam czy opłaca się ja kupić oki

sonictune
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: sonictune »

Jeżeli chodzi Tobie o stricte trejderskie podręczniki , to mam też Yamarone "Wskażniki ekonomiczne-przewodnik dla inwestora" ,ale nie wyniosłem z niego zbyt dużo . Ogólnie wygląda ona tak : metodologia liczenia wskaźników (3/4 objętości książki) + parę ficzerów i koniec . Szkoda kasy . Bardziej cenię sobie darmowy blog p.Wojciecha Białka .
Nec hercules contra plures .

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Może każdy mógłby wpisać 3 wg siebie najlepsze tytuły.. ? :roll:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

marcin.ino pisze:myślę że znajomość ekonomi idzie w parze z forexem zwłaszcza że wiadomości makro ekonomiczne są bardzo ważne i aby je zrozumieć jaki w pływ mają na gospodarkę światową poszczególnych krajów są istotne na zachowanie walut wypowiadajcie się na te tematy co wiecie o ekonomi i o ich podstawowych zasadach
Osobiście uważam i z tego co zaobserwowałem na rynku to wzrost wiedzy ekonomicznej ( książkowej, papierki i certyfikaty )oraz fundamentalne, jest odwrotnie proporcjonalna do wyników na FX

Ale to moja opinia. prawie wszystkich co znam i zarabiają na Fx, to ich wykształcenie oraz zainteresowanie mają się nijak do ekonomi
Liczy się wiedza praktyczna, nie jakieś regułki, które maja się nijak do rzeczywistości

Ale to moja opinia.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

MrYogi pisze:
marcin.ino pisze:myślę że znajomość ekonomi idzie w parze z forexem zwłaszcza że wiadomości makro ekonomiczne są bardzo ważne i aby je zrozumieć jaki w pływ mają na gospodarkę światową poszczególnych krajów są istotne na zachowanie walut wypowiadajcie się na te tematy co wiecie o ekonomi i o ich podstawowych zasadach
Osobiście uważam i z tego co zaobserwowałem na rynku to wzrost wiedzy ekonomicznej ( książkowej, papierki i certyfikaty )oraz fundamentalne, jest odwrotnie proporcjonalna do wyników na FX

Ale to moja opinia. prawie wszystkich co znam i zarabiają na Fx, to ich wykształcenie oraz zainteresowanie mają się nijak do ekonomi
Liczy się wiedza praktyczna, nie jakieś regułki, które maja się nijak do rzeczywistości

Ale to moja opinia.
wszystko zależy od strategii - jezeli ktos gra tylko po AF to wiedza potrzebna jest jak najbardziej, ale nie tylko z czystej teorii ekonomi tylko z szeroko pojętego handlu międzynarodowego.
Do opanowania AT nie jest wymagana nic ponad podstawy ekonomi (podaż popyt etc).
Duża ilość ludzi zainteresowanych forexem pochodzi z nurtu szeroko pojętych uczelni ekonomicznych - tutaj rodzi się często pułapka w postaci próby "przewidzenia rynku ".
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Ale pytanie było jasne - kilka tytułów. A czy to ważne czy nie to dyskusja na zupełnie inny temat i zawsze opinii będzie więcej niż traderów.
Nawet jeśli w tradingu się nie przydaje to może warto wiedzieć jak to działa.

Książki:
* Makroekonomia, David Begg dla początkujących, całkiem nienajgorsza
* Romer D., Advanced Macroeconomics
* Bagliano F., Bertola G., Models for Dynamic Macroeconomics

Są też bardziej praktyczne: Guide To Economic Indicators Making Sense Of Economics - Sixth Edition (Bloomberg Press)

Czy przydatne? Do bycia analitykiem tak, do bycia dobrym traderem już mniej, ale wbrew pozorom, jeśli robi się coś więcej niż klikanie w metatraderze to też się przydaje.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Nieprzeczytany post autor: czango »

MrYogi pisze:
marcin.ino pisze:myślę że znajomość ekonomi idzie w parze z forexem zwłaszcza że wiadomości makro ekonomiczne są bardzo ważne i aby je zrozumieć jaki w pływ mają na gospodarkę światową poszczególnych krajów są istotne na zachowanie walut wypowiadajcie się na te tematy co wiecie o ekonomi i o ich podstawowych zasadach
Osobiście uważam i z tego co zaobserwowałem na rynku to wzrost wiedzy ekonomicznej ( książkowej, papierki i certyfikaty )oraz fundamentalne, jest odwrotnie proporcjonalna do wyników na FX

Ale to moja opinia. prawie wszystkich co znam i zarabiają na Fx, to ich wykształcenie oraz zainteresowanie mają się nijak do ekonomi
Liczy się wiedza praktyczna, nie jakieś regułki, które maja się nijak do rzeczywistości

Ale to moja opinia.
To nie tylko twoja opinia :

http://www.youtube.com/watch?v=aacVKplbGWA 1:42
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

W takim razie TARKIN wiedza przeszkadza ? To jaki jej poziom jest odpowiedni ? typowo podstawowy pojęcia, obsługa mt4 lub innej platformy ?
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

ODPOWIEDZ