Kradzież pieniędzy z konta !!!

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Michal-boy
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2016, 08:45

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: Michal-boy »

Cyb
też tak uważałem, bo zdarzyło mi się zmieniać nr konta i dokonywana była weryfikacja, że należy do mnie
Teraz się okazuje, że jest inaczej

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Michal-boy pisze:Cyb
też tak uważałem, bo zdarzyło mi się zmieniać nr konta i dokonywana była weryfikacja, że należy do mnie
Teraz się okazuje, że jest inaczej
Twój sposób wypowiedzi jest dla mnie podejrzany. Jakbyś próbował teraz szukać kozła ofiarnego i wszystko zgonić na brokera, a przecież to Ty udostępniłeś dane do swojego konta i to jakiś twój "znajomy" pobrał te pieniądze. Ta twoja rozmowa jest trochę dziwna...

Michal-boy
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2016, 08:45

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: Michal-boy »

rookie
Nie próbuję zwalać winy na brokera, wiem, że Bank nie odpowiada za pomyłki klienta przy przelewach.
Jeśli obecnie nie ma weryfikacji, to sam sobie jestem winien.
Chodzi mi przede wszystkim o to, jak załatwić sprawę, aby mieć szansę na odzyskanie pieniędzy, tu - niestety - w sytuacji, kiedy udostępniłem te dane osobie trzeciej

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ja na Twoim miejscu zrobiłbym tak: Napisał do Account Managera mojego konta, że mam taki i taki problem, gdzie mam to zgłosić. Pierwsze co bym zrobił to poprosił o pomoc jakiegoś account managera w Dukascopy. Bez zatajania szczegółów opisał sytuację, co się stało, jakiej pomocy potrzebuję ze strony Dukascopy. Jeśli faktycznie zostałeś okradziony przez znajomego, któremu udostępniłeś konto to Dukascopy na pewno udzieli Ci odpowiednich informacji, których będziesz potrzebował. Prawdopodobnie nie zajmą się tą sprawą, ale dostaniesz od nich materiał, z którym będziesz mógł iść na policję. Niestety, miałeś pecha że trafiłeś na złodzieja. Dukascopy raczej nie zwróci Ci pieniędzy, ponieważ to z Twojej winy je straciłeś, ale tak jak napisałem - jeśli będziesz szczery i poprosisz o pomoc to powinni w jakimś stopniu pomóc na przykład udostępniając logi, albo inne informacje z twojego konta. Nie znam szczegółów tej historii, więc ciężko mi cokolwiek podpowiedzieć.

Dla mnie ta sprawa jest dziwna, jakieś dziwne znajomości i relacje musiałeś mieć z tą osobą skoro teraz pytasz na forum jak sobie z tym poradzić. On Ci podebrał te pieniądze, czy co? Gdyby sprawa była prosta i faktycznie zostałbyś okradziony nie szukałbyś teraz dziury w całym, tylko zgłosił to od razu do Dukascopy.

ps. to mój ostatni wpis w tym temacie.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Michal-boy pisze:Cyb
też tak uważałem, bo zdarzyło mi się zmieniać nr konta i dokonywana była weryfikacja, że należy do mnie
Teraz się okazuje, że jest inaczej
To nie znaczy ze weryfikacji nie ma. Mogli poprosić o przesłanie wyciągu z konta lub potwierdzenie dowolnego przelewu, a on na nim podmienił imię i nazwisko na Twoje. Zajmuje to z 3 minuty...

Michal-boy
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2016, 08:45

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: Michal-boy »

owszem, ale w jaki sposób? przecież broker ma kontakt (tel, mail) wyłącznie do klienta. Jeśli by życzyli sobie weryfikacji, to bym się o tym dowiedział
Przez samą platformę, czy "moje konto" online nie ma opcji takiej korespondencji

Tak, jak napisałem na wstępie, zależało mi na opinii, bo wiem, że błąd podstawowy popełniłem. Nie chciałem teraz zrobić gafy w rozmowach z brokerem, bo nie znam dokładnie regulaminów - a może w takiej sytuacji w ogóle się wypną i w niczym nie pomogą.. I nie chodzi o odzyskanie pieniędzy od brokera, tylko znalezienie winowajcy i żądanie ich od niego

Fx$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 16 mar 2016, 20:42

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: Fx$ »

Wina nie jest brokera ani twoja tylko oszusta - złodzieja. Ja bym się jak najszybciej skontaktował z opiekunem konta i zgłosił kradzież środków z konta. Broker na 100% przed wypłatą powinien zweryfikować dane nowego konta bankowego. Więc albo złodziej otworzył w banku konto na twoje dane (możliwe to?) albo mógł w wordzie przerobić wyciąg bankowy - np. na swoim wyciągu wpisać twoje nazwisko i adres. Jeżeli broker przepuścił podrobiony dokument i na jego podstawie wypłacił kasę to powinien oddać ci pieniądze. Może warto również dowiedzieć się na jaki bank i numer konta wyszła kasa i zgłosić się na policję. Przelew pewnie będzie szedł 3 dni więc jest czas na działanie. Moim zdaniem to że udostępniłeś komuś dane do logowania nie przesądza o twojej winie bo broker ma obowiązek weryfikować legalność dostarczanych dokumentów.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: brg »

Kolego, pierwsze co powinieneś zrobić w tym przypadku to skontaktować się z brokerem i ustalić na jaki rachunek bankowy poszły pieniądze. Po numerze policja byłaby szybko w stanie dojść do kogo on należy. Też bym się wstydził przyznać do takiej głupoty (udostępnienie obcej osobie danych), ale zawsze można coś na poczekaniu wymyślić - ktoś wyciągnął hasło przez keyloggera, ktoś Cie odurzył i wyciągał je z Ciebie itd itp. Dużo tego było?

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Fx$ pisze:Jeżeli broker przepuścił podrobiony dokument i na jego podstawie wypłacił kasę to powinien oddać ci pieniądze
Tyle że przerobienie dokumentu średnio ogarniętej osobie zajmie 5 min I nie będziesz w stanie stwierdzić że nie jest to oryginalny dokument.
Z założenia jeżeli ktoś loguje się do swojego panelu zarządzania kontem podając login, hasło i pin to jest to osoba upoważniona do tego.
Pierwszy lepszy prawnik wybroniłby Dukasa w tej sytuacji.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6650
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Kradzież pieniędzy z konta !!!

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

U większości brokerów aby wypłacić pieniądze z konta należy podać hasło które tworzy się przy zawarciu umowy. Nazwisko i nr konta nie wystarczy.

ODPOWIEDZ