Korelacja par

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Korelacja par

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

fx-investment pisze:szkoda mi się zrobiło Pana Jarka.
Powstrzymaj się od zabierania głosu w tym tonie. Nie próbuj mierzyć innych swoją miarą i "dobre rady zachowaj" dla siebie.
Jestem zdrowy, mam rodzinę i pieniądze. Generalnie uważam się za człowieka sukcesu. A ty "półroczny specjalisto" od rynków finansowych, jaki masz bagaż doświadczeń (udokumentowany) żeby udzielać komukolwiek takich porad?
Być może tam gdzie dla mnie zaczynają się "większe kwoty" dla ciebie to może już być kosmos.
Nie życzę sobie takich wpisów w moich dziennikach !!
Nie dość, że forum schodzi na psy od dawna to mi jeszcze "autorytety" zwracają uwagę co mam robić z moimi pieniędzmi. :evil:

Awatar użytkownika
fx-investment
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 04 cze 2014, 20:05

Re: Korelacja par

Nieprzeczytany post autor: fx-investment »

Przepraszam, że tak to odebrałeś.

Napisałem to nie dlatego by Ci dowalić i szydzić z Twojego doświadczenia (tak jak to ty zrobiłeś z mojego) tylko wyczytałem że strata 10k zł jak dla mnie to faktycznie połowa konta. Oceniłem to tylko z mojego punktu widzenia.

Półroczny to ja jestem na tym forum.

Ja też mam pieniądze i rodzinę i mam też stabilne konto realne z dużym plusem. Wypracowane przez cierpliwość i systematyczność.

Ja uważam że 80% użytkowników forum to marzyciele o łatwej kasie, ale zaglądam tu od czasu do czasu nie po to by klepać w klawiaturę bez sensu tylko po wskazówki czy jakiś fajny wskaźnik. Na nikogo nie krzyczę bo uważam, że na każdego przyjdzie czas i złapie kurę znosząca złote jaja.

Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia w korelacjach

PS. Szkoda, że na większości takich serwisów ludzi ocenia się po ilości postów.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2015, 13:22 przez fx-investment, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Korelacja par

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

fx-investment pisze:Przepraszam, że tak to odebrałeś.

Napisałem to nie dlatego by Ci dowalić i szydzić z Twojego doświadczenia (tak jak to ty zrobiłeś z mojego) tylko wyczytałem że strata 10k zł jak dla mnie to faktycznie połowa konta. Oceniłem to tylko z mojego punktu widzenia.

Półroczny to ja jestem na tym forum.

Ja też mam pieniądze i rodzinę i mam też stabilne konto realne z dużym plusem. Wypracowane przez cierpliwość i systematyczność.

Ja uważam że 80% użytkowników forum to marzyciele o łatwej kasie, ale zaglądam tu od czasu do czasu nie po to by klepać w klawiaturę bez sensu tylko po wskazówki czy jakiś fajny wskaźnik. Na nikogo nie krzyczę bo uważam, że na każdego przyjdzie czas i złapie kurę znosząca złote jaja.

Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia w korelacjach
Celowo zareagowałem impulsywnie żebyś pojął jak możesz być odbierany przez innych userów. Jedno co o tobie wiem to że jesteś tu zarejestrowany od 6 miesięcy. I mam prawo sądzić, że takie masz doświadczenie jeśli chodzi o FX.
W związku z tym w warstwie merytorycznej dla mnie nie istniejesz. Chyba, że o coś pytasz, to wtedy możesz uzyskać pomoc/odpowiedź.
Przez lata mojej obecności na tym i innych forach naczytałem się "mądrości" pisanych przez sezonowych guru forexu i wiem, że tylko szkoda na nie oczu.
Żeby udzielać rad trzeba najpierw pokazać swoje referencje. Inaczej to po prostu g... warte klepanie w klawiaturę i ja z zasady takich wpisów nie czytam.
Chyba, że pojawiają się w mim dzienniku. Wtedy reaguję adekwatnie.

Awatar użytkownika
CoVal
Gaduła
Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 06 paź 2005, 22:45

Re: Korelacja par

Nieprzeczytany post autor: CoVal »

ferdekfx6600 pisze:Witam Jarek. Czy porównywałeś korelację EURUSD/EURHDK. Z tego co zauważyłem pary chodzą praktycznie 1:1 z niewielkimi odchyłkami. W dodatku niski spread na obydwu parach powinien dać szanse na jakikolwiek zarobek. Tylko nie wiem czy nie chodzą za blisko siebie?. Zauważyłem to na platformie lmax. Pozdrawiam
Zapewne masz na mysli EURHKD - jako para do handlu nie jest zbyt popularna i raczej miewa duzy spread...

handel eurusd i eurhkd to przeciez to samo co handel usdhkd.... a spread na jednej parze na pewno bedzie mniejszy niz na dwoch parach, nie ma rowniez problemow z jednoczesnym zamykaniem 2 pozycji, co czasem moze odbywac sie z poslizgiem, co oznacza dalsze zmniejszenie zysku...

ferdekfx6600
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 12 lis 2009, 17:47

Re: Korelacja par

Nieprzeczytany post autor: ferdekfx6600 »

CoVal pisze:
ferdekfx6600 pisze:Witam Jarek. Czy porównywałeś korelację EURUSD/EURHDK. Z tego co zauważyłem pary chodzą praktycznie 1:1 z niewielkimi odchyłkami. W dodatku niski spread na obydwu parach powinien dać szanse na jakikolwiek zarobek. Tylko nie wiem czy nie chodzą za blisko siebie?. Zauważyłem to na platformie lmax. Pozdrawiam
Zapewne masz na mysli EURHKD - jako para do handlu nie jest zbyt popularna i raczej miewa duzy spread...

handel eurusd i eurhkd to przeciez to samo co handel usdhkd.... a spread na jednej parze na pewno bedzie mniejszy niz na dwoch parach, nie ma rowniez problemow z jednoczesnym zamykaniem 2 pozycji, co czasem moze odbywac sie z poslizgiem, co oznacza dalsze zmniejszenie zysku...
Sorry, miałem na myśli EURHKD. Na platformie lmax ma bardzo niski spread, natomiast USDHKD ma bardzo duży spread i bardzo małą płynność co widać na wykresie jakie są luki. Otwierałem już bardzo dużo pozycji na EURHKD i nie miałem zadnych opóźnień. Nawet pare razy trafiłem na spread 0,01 pip
Pozdrawiam i pipsów życzę

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Korelacja par

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Odświeżę trochę temat.
Tym razem wpadłem na pomysł żeby wykorzystać do handlu indeks dolara. Można o nim poczytać np. tu http://www.efixpolska.com/C/dwn/ae/USDIndex.pdf
Jak widać największy udział w koszyku walut tworzących ten indeks ma EURO.
W związku z tym postaram się zarabiać na wzajemnej korelacji między kuresem EURUSD i indeksem dolara właśnie.
Na ekranie widać stworzony syntetyczny instrument składający się z notowań EURUSD i USDX (broker HFT).
Obrazek


Wygląda to zachęcająco jak widać ponieważ wykres porusza się dosyć konsekwentnie w pewnym "rendżu". A to właściwie wystarczyć powinno do zarabiania "od bandy do bandy" na podstawie zwykłej bollinger bands.
Jeśli ktoś ma propozycje jak stworzyć (z jakich instrumentów ?) jeszcze bardziej rendżujący wykres to zapraszam do wypowiedzi. Być może stworzymy św. Graala forexu ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Sobiesław
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2015, 12:29

Re: Korelacja par

Nieprzeczytany post autor: Sobiesław »

Widziałem kiedyś ktoś prowadził bloga a tam koszyk skorelowany, było tam z 10 par, 3miesiące zysku (nawet do myFX było to podpięte z tego co pamiętam) i strata wszystkiego, wniosek był taki że nie zawsze jest trend boczny .. Myślę, że warto było by tu szukać jakiejś korelacji domkniętej, jak w przypadku arbitrażu, wtedy na pewno będzie trend boczny :-)

niestety nieskończoność internetów nie pozwala mi znaleźć tego bloga :(

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Korelacja par

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Sobiesław pisze:Widziałem kiedyś ktoś prowadził bloga a tam koszyk skorelowany, było tam z 10 par, 3miesiące zysku (nawet do myFX było to podpięte z tego co pamiętam) i strata wszystkiego, wniosek był taki że nie zawsze jest trend boczny .. Myślę, że warto było by tu szukać jakiejś korelacji domkniętej, jak w przypadku arbitrażu, wtedy na pewno będzie trend boczny :-)

niestety nieskończoność internetów nie pozwala mi znaleźć tego bloga :(
Jakiej domkniętej?
Wydaj mi się, że trudno znaleźć coś bardziej powiązanego niż to co opisałem.
Możesz trochę rozjaśnić co masz na myśli?
BTW. Widzę pewne niedogodności wynikające z faktu, ze indeks dolarowy jest notowany z 2 godzinną przerwą w ciągu doby.
To zniekształca np. wykres offline H4. Być może trzeba się będzie skupić na H1 lub D1.
Przydałby się też broker, który ma indeks dolarowy i jego notowania ruszają u niego o godz "0".
U mnie ruszają o 2 w nocy.
Wykorzystując ruch na rynku zagrałem częściowo automatycznie, częściowo manualnie na H1 i H4.

Obrazek


A może jest jakiś broker, który ma kwotowany indeks dolara 24/5 ????
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Korelacja par

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Aby na tym zarobiać w/w time series powinny być względem siebie stacjonarne.

PS. Nie wiem czy są.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Korelacja par

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

jamesfisher pisze:Aby na tym zarobiać w/w time series powinny być względem siebie stacjonarne.

PS. Nie wiem czy są.
Czyli?

ODPOWIEDZ