Korekta 1:1

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Przy określeniu czy wejść czy nie wejść Siudek podpiera się SS (żeby odpowiednio nie był w strafie wykupienia/wyprzedania). Podobną koncepcję ma jego dawny uczeń Glinicki z podejściem w podwójnej ramie czasowej.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: reptile »

jamesfisher pisze:Dziwne, że we wskazanym wpisie nie było ani słowa na temat wolumenu.
Powód jest pewnie.. skorelowany :D
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

jamesfisher pisze:Dziwne, że we wskazanym wpisie nie było ani słowa na temat wolumenu.
Odnośnie podejścia tradingowego Pana Mieczysława Siudka, a w szczególności wyznaczania korekt 1:1 wydaje mi się, że podstawowym wskaźnikiem jaki byłby potrzebny jest ten, którym autor się posługuję w swojej płatnej platformie. Jest to wskaźnik "volumenu na swing" o który już kiedyś pytałem na tym forum:

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]
http://forex-nawigator.biz/forum/ciekaw ... ml#p631420

Obrazek

Na razie niestety nikt na tym forum nie pochwalił się, że dysponuje tego typu wskaźnikiem.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: freakout »

drendriu pisze:
jamesfisher pisze:Dziwne, że we wskazanym wpisie nie było ani słowa na temat wolumenu.
Odnośnie podejścia tradingowego Pana Mieczysława Siudka, a w szczególności wyznaczania korekt 1:1 wydaje mi się, że podstawowym wskaźnikiem jaki byłby potrzebny jest ten, którym autor się posługuję w swojej płatnej platformie. Jest to wskaźnik "volumenu na swing" o który już kiedyś pytałem na tym forum:

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]
http://forex-nawigator.biz/forum/ciekaw ... ml#p631420

Obrazek

Na razie niestety nikt na tym forum nie pochwalił się, że dysponuje tego typu wskaźnikiem.
nie wiem czy zauważyłeś ale to na screenie to nie jest platforma MT4...

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

freakout pisze:nie wiem czy zauważyłeś ale to na screenie to nie jest platforma MT4...
Oczywiście, że zauważyłem ale jakie to ma znaczenie na jakiej platformie ?. Powiem ci, że giełdą interesuje się od 2007 roku i jednym z najciekawszych pytań na jakie chciałbym znać odopwiedź to:

1) Ile kosztowało WGPW bankructwo Lehman Brothers do lutego 2009
2) Jak długo trwała i Ile kosztowała rządowa interwencja z lutego 2009 roku

Możliwa interwencja rządu na rynku walutowym
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Mozliwa ... 09742.html

Wskaźnik Mieczysława Siudka dokładnie na te pytania odpowiada.
Powiem szczerze, że dziwię się, że choćby z takiego praktycznego punktu widzenia (już nie mówiąc o wpomnianych korektach 1:1, czy tam volumenowych dywergencjach na kolejnych swingach danego trendu) nikt takim wskaźnikiem na tej grupie jeszcze nie dysponuje.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Heh, kiedyś miałem temat o Range Bar, było to coś niezbyt popularnego, były tam średnie, itp - było zainteresowanie, bo wiadomo, to nie takie proste, tu trzeba zmienić parametry, tam sposób wejścia, może tak, a może siak?

Ale Korekta 1:1 w tak prostym wydaniu?
Że niby jakiś impuls tak sobie znajdziemy na wykresie, policzymy jego range, poczekamy na setup i już? Tak bez wskaźników... doprawdy...

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

cajto pisze:Ale Korekta 1:1 w tak prostym wydaniu?
Odnośnie platformy Pana Mieczysława wyjątkowow warty uwagi wg mnie jest również wskaźnik, który na podstawie barów wysokowolumenowych wykreslał by zakresy wsparcia/oporu.

Oprogramowanie SmartInwestor - zastosowanie w praktyce (1:13:58 sekunda filmu):
http://www.youtube.com/watch?v=iFU2T_Sj6qI#t=4438

Obrazek

qbanczyk1
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 20 lis 2013, 13:11

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: qbanczyk1 »

"Problemem jest znalezienie właściwego setupu do rozpoczęcia korekty, później, kiedy jest ona już zrealizowana szukamy sygnału do kontynuacji nowego trendu."
Mógłbyś wyjaśnić najlepiej na screenie,w którym miejscu otwierasz transakcje i na podstawie jakiego sygnału??Bo ja nic z tego nie rozumiem, grasz podczas tworzenia się korekty 1:1 czy po zakończeniu??

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: cajto »

qbanczyk1 pisze: Mógłbyś wyjaśnić najlepiej na screenie,w którym miejscu otwierasz transakcje i na podstawie jakiego sygnału??Bo ja nic z tego nie rozumiem, grasz podczas tworzenia się korekty 1:1 czy po zakończeniu??
Można grać w dwie strony. Najważniejsza jest obserwacja ceny w rejonach po przebiciu podstawy i po zrealizowaniu zasięgu korekty (+/- 10% zakresu), tam szukamy setupów potwierdzających dalszy kierunek, ale jakie to będą setupy, to już jest kwestia indywidualna. Ktoś gra na przecięcie średnich, ktoś na Ichimoku, inny na Range Barach, a jeszcze inny na samym Price Action. Dla każdego z nich co innego będzie setupem do wejścia.

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Korekta 1:1

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

cajto pisze:Można grać w dwie strony. Najważniejsza jest obserwacja ceny w rejonach po przebiciu podstawy i po zrealizowaniu zasięgu korekty (+/- 10% zakresu), tam szukamy setupów potwierdzających dalszy kierunek, ale jakie to będą setupy, to już jest kwestia indywidualna. Ktoś gra na przecięcie średnich, ktoś na Ichimoku, inny na Range Barach, a jeszcze inny na samym Price Action. Dla każdego z nich co innego będzie setupem do wejścia.
Kolego Cajto a posiadasz może ten wskaźnik sumujący volumen za swingi ?. Wiem, że kolega Jarek67 (który niby pomocny jest dosyć na tym forum i wrzuca tu dużo ciekawostek) posiada obydwa wskaźniki (sumowanie volumenów za swing i s/r na podstawie mocno wolumenowych ticków)

http://forex-nawigator.biz/forum/ciekaw ... ml#p655518
http://forex-nawigator.biz/forum/ciekaw ... ml#p655851

...ale niestety żadnym z nich nie chce się ze mną podzielić.

Popytajcie go koledzy może wy na privie, może wam coś udostępni, bo mnie to zdecydowanie nie polubiał i nie chcę go dalej drażnić. Gdyby miec te wskaźniki można by założyć jakiś journal i sprawdzić czy można tym sposobem coś zarobić ....

ODPOWIEDZ