Konto real - de30, dźwignia 1:100

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
sydney91
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2018, 07:55

Konto real - de30, dźwignia 1:100

Nieprzeczytany post autor: sydney91 »

Witam!

Chciałem założyć dziennik na forum bo mam nadzieję że pomoże mi to z moją psychiką.
Stwierdziłem czemu nie spróbować.
Gram na koncie real na daxie. Doświadczenie mam około 1 roku i 3 miesięcy.
Wcześniej grałem na "sucho" i na koncie demo. Kilka ostatnich miesięcy z sukcesem.

Na koncie real gram od 5 dni. Wcześniej oczywiście też grałem z marnym skutkiem. Zawsze koniec runa na slk50.
Po takiej grze wracałem na dlugo na konto demo i do grania na sucho.

Teraz od czwartku gram z małymi sukcesami. Do dnia było około 130 % na koncie real.

Pomimo takiego wyniku, praktycznie w ogóle nie trzymałem się swojej strategii.
Rynek miotał mną na lewo i prawo.
Jak próbowałem złapać trend to traciłem pieniądze zgodnie z moją strategią.
Jak złapałem trend zamiast trzymać się do około 300-400 pkt to wyskakiwałem po 150 pkt.

Suma sumarów straciłem w dniu wczorajszym około 40 procent zarobku, przez to że grałem po godzinie 17 niezgodnie ze strategią.

Ogólnie widzę że wielkim problemem jest psychika. Patrze ciągle na strate jak i na zysk. Nawet najmniejsza strata która miała być wpisana w strategię powoduje u mnie strach. Wygrana za to naawet najmniejsza wielką euforie.

Nie chce wnikać w swój system bo nie chce aby był przedmiotem dyskusji.
Ogólnie mówiąc szukam szczytów i dołków i wtedy staram się złapać trend. Jeśli go nie ma wyskakuję i czekam dalej. Jeśli jest trzymam się go do około 300-400 pkt. Oczywiście takie jest żałożenie.
Drowdawn na daxie to około maksymalnie 200 pkt. Średnio na złej transkacji wychodzi około 50 pkt.
Trend wyłapuje po drugim, trzecim wejściu.

Dzisiaj zacząłem na ICMarkets i drugi raz po godzinie 08.00(u nich 09.00) złapało mnie na spread nocny;/
Na 4 lotach policzyli mi około 70 dolarów prowizji :D
Niestety nie poszło w moim kierunku ale nie powinno dojść do takiej sytuacji.
Już drugi raz po godzinie 09.00 łapią mnie na olbrzymi spread przy takim locie.
Trudno, zgłosiłem reklamacje i patrze co rozwinie się dalej.

Dzisiaj postaram się nie zwracać uwagi na pieniądze na koncie, tylko skupie się na grze i trzymaniu swoich zasad.

Podam jeszcze swoje "złote zasady" których bardzo cięzko mi sie trzymać(w rpzeciwieństwie do konta demo)

1.Nie wchodź w trakcie tworzenia się świecy.

2.Trzymaj się strategii! :)

a) nawet jeżeli rynek miałby "zjeść" cały zarobek zarobiony przez poprzednią godzinę, a nawet więcej.

3. Nie przywiązuj się do zysku, bo potem robisz błedy!

- Nie trzymaj się zysku!

- Nie patrz na pieniądze!

Pozdrawiam wszystkich
Nie musi być idealnie, żeby było wspaniale!

sydney91
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2018, 07:55

Re: Konto real - de30, dźwignia 1:100

Nieprzeczytany post autor: sydney91 »

Na dzisiaj mój trading się kończy. Odrobiłem strate z tego olbrzymiego spreadu. Zrobione z 380 dolarów 598 dolarów, ale to nie jest ważne.
Ogólnie jestem zadowolony z dzisiejszego dnia. Nie wiem czy to wina postu ale bardziej trzymałem się swojej strategii.
I tak to nie bylo idealne trzymanie, ale myślę że w dobrym kierunku.

Najpierw wyszedlem po 230 pkt, choć spokojnie mogłem trzymać nawet do 500pkt, ale ok cel to 300-400 pkt może być.

W kolejnym trejdzie chciałem się zrehabilitować i ponowiłem shorta. Było lekkie odbicie, ale się wystraszyłem i wyszedłem( błąd).

Za chwile znowu wszedłem w short i potrzymałem tylko 80 pkt na plusie, chodź na spokojnie można było przetrzymać około 200pkt.

Jednak odrobiłem strate i bałem się znowu cofnięcia.
Na koniec wszedłem w longa, ale odrazu z niego wyszedłem na plusie i to był znowu błąd bo gra wbrew mojej strategii.
Nie było by w tym nic złego gdybym wcześniej zrobił te 400 - 500 pkt i na prawdę sobie dobijał zysk.

Ogólnie widzę poprawe w mojej grze. Dzisiaj zrobiłem tyle ile w 3 poprzednie dni. Chciałem zauważyć że poprzednie dni wcale nie były gorsze pod względem gry.

Widzę ze problem polega ciągle na przywiązywaniu się na zysku. Jak testuje rynek i nie idzie w moim kierunku, lub jeżeli pójdzie ale przed realizacja zysku zawraca to zrażam się i przestaje stosować strategie.
Jeżeli odrazu, albo prawie odrazu idzie w moja strone jest ok. Później zaczynam się bać.
Psychika, psychika, psychika.

Jutro postaram się zagrać w pełni możliwości, nie patrząc na zysk.
Powiem wam szczerze że wolałbym grac idealnie moją strategią i być na malutkim zysku lub nawet minusie niż grać tak jak gram.

Odnośnie mojej strategii to nie wprowadzam żadnych zmian. Jak będe grał strategie na 4 plus to będe mógł realnie ocenić jej przydatność.

Dzisiejszy dzień oceniam na 3 minus.

A jak wam dzisiaj poszlo ?:)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018, 11:58 przez sydney91, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie musi być idealnie, żeby było wspaniale!

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Konto real - de30, dźwignia 1:100

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

wytrwałości :564: powodzenia
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

sydney91
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2018, 07:55

Re: Konto real - de30, dźwignia 1:100

Nieprzeczytany post autor: sydney91 »

Wielkie dzięki :) Dzisiaj kolejny dzień ja już jestem na stanowisku i wypatruje okazji:) Postanowiłem że będe starał pisać się przed żeby pamietać o moich zasadach :)

Pozdrawiam
Nie musi być idealnie, żeby było wspaniale!

sydney91
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2018, 07:55

Re: Konto real - de30, dźwignia 1:100

Nieprzeczytany post autor: sydney91 »

Mały Edit:

Zacząłem bardzo fajnie. Najpierw doszedłem do 250 pkt ale postanowiłem że jeszcze potrzymam i zamknąłem na 150 pkt na plusie. Później zawarłem longa i wyszedłem z niego około 130 pkt na plusie, choć doszedłem do niemalże 200pkt.

Chciałem się zrehabilitować i zrobiłem błąd - minus 40 pkt.
Grałem według strategi i niestety wyniosło mnie na - 400 pkt na stracie. Zamknąłem lecz trzymałem się planu.

Później był sygnał na wejście powtórne w longa który mnie tak wywiózł ale się bałem czyli znowu nie trzymałem strategii.

Wszedł strach który był spowodowany strata 400 pkt. Gdyby nie to zaliczyłbym 500 pkt na plusie w tej transakcji.

Jestem w punkcie wyjścia a nawet - 40 dolarów w stosunku do wczoraj.

Zawarłem shorta i zobaczymy. Na razie jestem 40 dolarów na plusie ale trzymam.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2018, 10:26 przez sydney91, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie musi być idealnie, żeby było wspaniale!

sydney91
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2018, 07:55

Re: Konto real - de30, dźwignia 1:100

Nieprzeczytany post autor: sydney91 »

Chyba wyjde jak dojdzie do 200-250 pkt. Boję się dłużej trzymać. Straciłem okazje dzisiaj i nie chce kusić rynku ;) Ale zobaczymy. Szkoda trochę ale myślę ze to brak doświadczenie
Nie musi być idealnie, żeby było wspaniale!

sydney91
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2018, 07:55

Re: Konto real - de30, dźwignia 1:100

Nieprzeczytany post autor: sydney91 »

Zamknąłem 200 pkt na plusie. Odrobiłem strate oraz mam na koncie 644 dolarów czyli 45 dolarów zysku.
Jestem zmęczony dzisiejszym dniem. Wywiozło mnie ale trzymałem sie strategi czyli dobrze. Poźniej nie wszedlem w longa choc tak nalezalo bo ogarnal mna strach. Zrobiłem jeszcze jedne mały błąd na początku.
Ostatnia transkakcja zakończona choć powinna być trzymana na shorcie, ale za dużo już sie dzisiaj działo więc postanowiłem że zamknę.

Jutro postaram się zagrać idealnie. Dzisiaj myśle że nie było źle choć ten jeden błąd gdzie nie wszedłem w longa kosztował mnie wiele, bo odrobiłby duża stratę oraz dał zarobić.

Pozdrawiam wszystkich
Nie musi być idealnie, żeby było wspaniale!

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Konto real - de30, dźwignia 1:100

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Znaczy 200 punktów to 20 pipsow?
Te nerwy Cię niestety szybko wykończą.
Obrazek

sydney91
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2018, 07:55

Re: Konto real - de30, dźwignia 1:100

Nieprzeczytany post autor: sydney91 »

Witam wszystkich !

Zaczynam kolejny dzień handlowy. Ostatni przez weekendem. Postaram się zagrać tak jak powinienem.
Wczoraj jeszcze dołożyłem pare pipsów.
Zaczynam z ok. 670 dolarami na koncie.

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia!
Nie musi być idealnie, żeby było wspaniale!

sydney91
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2018, 07:55

Re: Konto real - de30, dźwignia 1:100

Nieprzeczytany post autor: sydney91 »

sardo nunspa pisze:Znaczy 200 punktów to 20 pipsow?
Te nerwy Cię niestety szybko wykończą.
Wiem to jest mój problem. Za szybko zamykam zysk dlatego otworzyłem ten dziennik. Mam nadzieję że psychika będzie coraz lepsza, a dziennik mi w tym pomoże, ważne że znam problem i staram się go eliminować :)
Nie musi być idealnie, żeby było wspaniale!

ODPOWIEDZ