Konkurs XTB young cup - taka sytuacja.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Adamm178
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 19 paź 2013, 23:22

Konkurs XTB young cup - taka sytuacja.

Nieprzeczytany post autor: Adamm178 »

Witam.
Nie wiem jak to opisać, czy w ogóle jest jakiś sens bo odpowiedzi już się domyślam....
Dzisiaj w dziale Dyskusje Ogólne, w temacie odnoszącym się do konkursu organizowanego przez brokera XTB (nie pamiętam dokładnej nazwy tematu) zamieściłem wypowiedź (oraz screen z aktualnym rankingiem) w której odnoszę się do całkiem fajnego wyniku zrobionego przez obecnego lidera rankingu, dzisiaj w przeciągu kilku godzin; od 12/13 do 18/19. Zapytałem bardzo grzecznie, bez złośliwości, podtekstów, sarkazmu, czy ktoś z mądrzejszych forumowiczów, bardziej obeznany ode mnie może napisać na jakich instrumentach możliwe jest wykręcenie równiutkich 900% w przeciągu tych powiedzmy 6 godzin. Zapytałem czy jest to możliwe(jeżeli nie to czy może to być wałek), jeśli tak to chętnie poznam tak zmienne walory i sam na nich potrejduje, to była czysta CIEKAWOŚĆ i normalne pytanie. Wypowiedź zamieściłem jakoś po godzinie 19 a po 21....mój post razem z całym tematem został skasowany.
Można wiedzieć o co biega ? :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

makuu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 14 sty 2016, 03:59

Re: Konkurs XTB young cup - taka sytuacja.

Nieprzeczytany post autor: makuu »

Nie jest możliwe. :) Nie było wczoraj takiej zmienności, żeby tyle wykręcić.

Adamm178
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 19 paź 2013, 23:22

Re: Konkurs XTB young cup - taka sytuacja.

Nieprzeczytany post autor: Adamm178 »

Jestem PEWIEN że te 900% pojawiło się w przeciągu tych kilku godzin, i to mnie najbardziej interesuje. Odświeżałem wczoraj ranking regularnie (co pół godziny?) bo całkiem nieźle mi szło. Gdyby było widać że powoli pnie się do góry i od początku tygodnia buduje taki procent to spoko, jak ktoś jest dobry i gra max lotem, mamy zmienność, czemu nie, tym bardziej można zrobić taki wynik od początku, czyli w dwa tygodnie. Szczerze, to coś mi tu śmierdzi, ale mogę się oczywiście mylić.
Pozdrawiam.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Konkurs XTB young cup - taka sytuacja.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Adamm178 pisze:Jestem PEWIEN że te 900% pojawiło się w przeciągu tych kilku godzin, i to mnie najbardziej interesuje. Odświeżałem wczoraj ranking regularnie (co pół godziny?) bo całkiem nieźle mi szło. Gdyby było widać że powoli pnie się do góry i od początku tygodnia buduje taki procent to spoko, jak ktoś jest dobry i gra max lotem, mamy zmienność, czemu nie, tym bardziej można zrobić taki wynik od początku, czyli w dwa tygodnie. Szczerze, to coś mi tu śmierdzi, ale mogę się oczywiście mylić.
Pozdrawiam.
Otóż ten zysk mógł być z pozycji trzymanych dłużej niż jeden dzień. Dopóki pozycje nie są zamknięte nie są brane pod uwagę w klasyfikacji :).

Adamm178
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 19 paź 2013, 23:22

Re: Konkurs XTB young cup - taka sytuacja.

Nieprzeczytany post autor: Adamm178 »

Otóż ten zysk mógł być z pozycji trzymanych dłużej niż jeden dzień. Dopóki pozycje nie są zamknięte nie są brane pod uwagę w klasyfikacji :).
Właśnie chodzi o to że pozycje otwarte są brane pod uwagę na bieżąco, sam mam do tej pory otwarte longi na DAX'ie, od czwartku bodajże. :D
Wrzucę screeny za jakiś czas bo teraz nie mogę wbić do nich na platformę.



edit: wygląda na to że ranking nie bierze pod uwagę tylko zamkniętych pozycji ale equity.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 13:35 przez Adamm178, łącznie zmieniany 1 raz.

ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: Konkurs XTB young cup - taka sytuacja.

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

Adamm178 pisze:
Otóż ten zysk mógł być z pozycji trzymanych dłużej niż jeden dzień. Dopóki pozycje nie są zamknięte nie są brane pod uwagę w klasyfikacji :).
Właśnie chodzi o to że pozycje otwarte są brane pod uwagę na bieżąco, sam mam do tej pory otwarte longi na DAX'ie, od czwartku bodajże. :D
Wrzucę screeny za jakiś czas bo teraz nie mogę wbić do nich na platformę.
W zeszłym roku w konkursie HFT (o BMW i) niektórzy na początku wybili się na ... kawie. Poważnie.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Konkurs XTB young cup - taka sytuacja.

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Rozumiem, że skoro zarzucasz komuś oszustwo, to wcześniej sprawdziłeś to na wszystkich dostępnych instrumentach, przy założeniu, że zysk z otwartych pozycji można reinwestować?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Konkurs XTB young cup - taka sytuacja.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wygrałem ten konkurs kilka razy parę lat temu jak jeszcze studiowałem. Wtedy żadnych nadużyć ze strony organizatorów nie było. Za to często zdarzały się opóźnienia w publikacjach rankingów lub mniejsze błędy.

Zapewne piramidował po całości na jakimś towarze lub indeksie. Normalne, że w tych konkursach jedzie się po bandzie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Konkurs XTB young cup - taka sytuacja.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:Wygrałem ten konkurs kilka razy parę lat temu jak jeszcze studiowałem.
Wygrałeś konkurs kilka razy ? I z jaką nagrodą ? Kilka porszaków zgarnąłeś ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Konkurs XTB young cup - taka sytuacja.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MarioDM pisze:
raposo pisze:Wygrałem ten konkurs kilka razy parę lat temu jak jeszcze studiowałem.
Wygrałeś konkurs kilka razy ? I z jaką nagrodą ? Kilka porszaków zgarnąłeś ?
To Young Cup, a nie normalny, flagowy konkurs z samochodami ;). Te 5-7 lat temu konkursy organizowały koła naukowe uczelni z całego kraju, a XTB był ich współorganizatorem na poziomie technologii i sponsorem nagród. Zazwyczaj były to laptopy. Po bodajże 3-ciej wygranej doszedł wpis w regulaminie, że zwycięzcy z poprzednich edycji nie mogą brać już udziału... :D Ale w kontekście tego tematu to nigdy nie było żadnych problemów z przekazaniem nagrody lub podejrzanymi-zmanipulowanymi wynikami. Ale zdarzały się opóźnienia w ich aktualizacji.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ