Konkurs inwestycyjnym “Futures Masters”

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.
Guteks
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 27 mar 2008, 18:44

Re: Konkurs inwestycyjnym “Futures Masters”

Nieprzeczytany post autor: Guteks »

Dobra taktyke ma konkursowicz Roka w rankingu odznaczen.
Codzienine zbiera 35 pkt za odznaki miska, speedmastera i omnibusa. Czyli na pałe zawiera minimum 20 transakcji tak aby stracic codziennie conajmniej 30% kapitalu ( co nie jest trudne przy duzym spreadzie na fw40 i fusd ) i na zamknieciu sesji zostrawia otwarte pozycje na kazdym instrumecncie.
Ciekawe czy z taka taktyka zalapie sie na nagrode:) ?
Pytanie tylko, co organizatorzy mieli na mysli ustalajac takie zasady?

Awatar użytkownika
Jarpen
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2011, 09:14

Re: Konkurs inwestycyjnym “Futures Masters”

Nieprzeczytany post autor: Jarpen »

A wiecie moze dlaczego kontrakty walutowe chodza po groszu wiecej niz forex?
Z akcjami i kontraktami na akcje to wiadomo, dywidenda ma na to wpływ. Chodzi tu o stopy % czy o coś innego?
Success lies on the far side of failure

Guteks
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 27 mar 2008, 18:44

Re: Konkurs inwestycyjnym “Futures Masters”

Nieprzeczytany post autor: Guteks »

Bo forex to rynek spot a kontrakty to futures, wiec tak w skrocie ich cena uwzglednia swap i czas do wygasniecia. Tak chodzi tu o stopy %.

Awatar użytkownika
kosandy
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 27 wrz 2013, 11:23

Re: Konkurs inwestycyjnym “Futures Masters”

Nieprzeczytany post autor: kosandy »

Futures Masters.jpg
Hey :)
W pierwszym tygodniu zakończyłem na 52 miejscu z wynikiem 33,76%, ale w czwartek byłem 16 (z wynikiem 41,16%). W piątek poszedłem na całość, ale się nie udało :)
Moim zdaniem trzeba stawiać tylko na kontrakt na dolara. Jest ujemnie skorelowany z EURUSD. Czyli jak EURUSD rośnie to USDPLN spada i odwrotnie...
Posiedzę trochę więcej w nadchodzącym tygodniu - może uda się wejść do pierwszej 10-tki :)
Jak się uda, to stawiam piwko :) :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Drogę wytycza się idąc..." - Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Fantômas
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 14 lis 2012, 08:56

Re: Konkurs inwestycyjnym “Futures Masters”

Nieprzeczytany post autor: Fantômas »

Przyzwyczailem sie do szybszych ruchow i jakos nie idzie mi od poczatku. Tak to jest jak sie nie obserwuje wlasnego podworka.
Ma ktos pozyczyc z 5 ptysi? ;) Moze utne strate, zapre sie i poprobuje jeszcze.
To przesilenie zimowe i brak energii najpewniej><
I saw you twice...
Try again.

Awatar użytkownika
Jarpen
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2011, 09:14

Re: Konkurs inwestycyjnym “Futures Masters”

Nieprzeczytany post autor: Jarpen »

kosandy Największą zmienność względem depozytu oferuje kontrakt na mWIG40; przy pełnym zaangażowaniu kapitału na depozyt jest to 11500zl dziennie. Dla porównania FW20 - 10360zł a FUSD "zaledwie" 5823zł.
Dane za ostatni miesiąc z Bossy.
Success lies on the far side of failure

Awatar użytkownika
kosandy
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 27 wrz 2013, 11:23

Re: Konkurs inwestycyjnym “Futures Masters”

Nieprzeczytany post autor: kosandy »

Jarpen pisze:kosandy Największą zmienność względem depozytu oferuje kontrakt na mWIG40; przy pełnym zaangażowaniu kapitału na depozyt jest to 11500zl dziennie. Dla porównania FW20 - 10360zł a FUSD "zaledwie" 5823zł.
Dane za ostatni miesiąc z Bossy.
Dzięki ~Jarpen... szczerze mówiąc walnąłem "jak łysy grzywą o kant kuli" :mrgreen:
Nie robię wyniku wigami bo po prostu nie potrafię ich dobrze analizować. A kontrakt na dolara jest ujemnie skorelowany z edkiem i o wiele łatwiej jest mi podejmować decyzje. Czyli do kończ konkursu działam tylko z dolarem :D
"Drogę wytycza się idąc..." - Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Jarpen
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2011, 09:14

Re: Konkurs inwestycyjnym “Futures Masters”

Nieprzeczytany post autor: Jarpen »

Jasne, wieksza zmienność nic nie pomoże jeśli lepiej się czujesz na dolarze. Powodzenia
Success lies on the far side of failure

Camaro69

Re: Konkurs inwestycyjnym “Futures Masters”

Nieprzeczytany post autor: Camaro69 »

W porównaniu do poprzedniego wydania tego konkursu poprawili się i dodali inne instrumenty - wtedy było to tylko FW20.
To był koszmar - obstawianie najmniej zmiennego instrumentu na świecie którego cena nie zmieniła się od 5 lat...idąc do Biedronki siedząc tam kilka godzin można obserwować dużo bardziej dramatyczne zmiany cen na półkach niż te na polskim kontrakcie.Mając FW40 i FUSD jest o wiele lepiej szczegolnie że nie ma tutaj wpływu płynność - co z tego że na FW40 jest jeden kontrakt co 5 tickow jak demo tego nie uzględnia - podobnie jak FUSD.Można wiec sobie popykać.

Widać ze dodanie instrumentow pomoglo - w poprzednim takie wyniki były... przy finale :D.Sam miałem 17 miejsce z mniejszym wynikiem niż ludzie mają teraz - i to pomimo że w polowie konkursu zrezygnowalem patrząc na 10 punktowa dzienna zmienność...To był dopiero obraz nędzy i rozpaczy

semafor

Re: Konkurs inwestycyjnym “Futures Masters”

Nieprzeczytany post autor: semafor »

Chłopaki z GPW próbują rozruszać zainteresowanie kontraktami. Co z tego, skoro przy takiej zmienności i kosztach transakcyjnych nikt tego nie tknie.

ODPOWIEDZ