Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
73
15%
Nie
198
41%
Zamierzam
209
44%
 
Liczba głosów: 480

Erykos
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 19 lis 2011, 11:17

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Erykos »

A może ktoś podać taką esencję ZL, to znaczy gdzie ona jest napisana jasno i w całości, bo przeczytać ponad 140 stron wątku i wybrać to co wartościowe, to mało sensowne.

Awatar użytkownika
wiciom
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 13 paź 2012, 21:01

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: wiciom »

Witam

Jest wiele wartościowych wpisów. Polecam szczególnie wypowiedzi Shadiego który rozpoczął ten watek, ale jest również wiele innych np. Kazika (może również moich?)...

Najprostsze wyjaśnienie, to wyobrażenie sobie 8 fal cyklu elliotowskiego (5 impulsu oraz 3 korekcyjnych) w skali mini... tj. 3 świec.
1. świeca ma charakter konsolidacyjny i mały spread (np. zawiera w sobie fale 1. i 2. oraz początek fali 3. tj jej podfale 1. i 2 w 3.)
2. świeca (zwana w tej metodzie MOMO) ma charakter impulsowy i spread dużo większy ( zawiera pozostałą część fali 3. oraz 4. i 5.).
3. świeca zawiera fale korekcyjne A,B i C - tj. cena koryguje wcześniejsze ruchy w pewnych proporcjach i zatrzymuje się w określonym miejscu).

Co powinno wystąpić po takiej sekwencji? Teoria mówi, że nowy impuls. A praktyka? Jak wiadomo być może różnie.
Ale widząc iż wykres ceny reaguje w strefach MZ i jeżeli następuje ponowny powrót do ruchu w pierwotnym kierunku, to można domniemywać iż jedna ze stron bierze przewagę. Jest to sygnał, że warto się zastanowić nad dołączeniem do "silniejszych rąk".

Dalej porównując z cyklem elliotowskim - jeżeli kontynuacja nowego ruchu wybije się ponad MOMO, to być może mamy do czynienie z początkiem fali 3-ciej w cyklu wyższego rzędu, a wcześniejsza sekwencja była jedynie falą 1. i 2. itd, itd.

W metodzie Zero Line by Mighty One zakładamy, że po okresie konsolidacji (w którym różni uczestnicy rynku usiłują zdobyć przewagą) następuje impuls (tj. jedna ze stron chwilowo zwyciężyła). W tej sytuacji powstaje strefa MZ (Mighty Zone- "strefa mocy"), w której "zwycięzcy" będą bronić swoich pozycji. Kiedy przegrana strona kontratakuje - następuje korekta i częściowe zniesienie uprzednich ruchów. Jeżeli na skutek dotarcia ceny do MZ widoczne są efekty obrony i cena wraca w sposób impulsywny na poprzedni kierunek, oznacza to iż "zwycięzcy" mogą uzyskać przewagę na dłużej. Gdy wybiją się ponad MOMO, powinni wybić również SL należące do przeciwnika, a w takim wypadku cena powinna jeszcze przyspieszyć itd. itd. itd.

Tradycyjne rozważania optymalnych miejsc Wejścia w Rynek: konserwatywne - po wybiciu ceny ponad MOMO, agresywne - jeszcze kiedy cena jest wewnątrz MZ (ale radzę w takim przypadku obserwować również niższe interwały, aby potwierdzić faktyczna próbę nawrotu cen w kierunku pierwotnego impulsu).
SL poniżej MOMO, TP ... tu istnieje wiele wersji.

Istnieje jeszcze kilka wytłumaczeń dlaczego technika ta działa, ale o tym to już innym razem.

Małe i proste zewnętrzne resume:
http://just-zeroline.blogspot.com/p/podstr-1.html
http://just-zeroline.blogspot.com/p/zl-w-praktyce.html

Wskaźniki które bywają pomocne:
http://just-zeroline.blogspot.com/p/wskazniki.html

Przykłady:
http://takeprofit.blogspot.com/2013_12_01_archive.html
http://forex-nawigator.biz/forum/koncep ... -1350.html

Metoda ta daje się swobodnie połączyć z innymi technikami tradingowymi

Pozdrawiam wszystkich z Nowym Rokiem

Wicio M

Erykos pisze:A może ktoś podać taką esencję ZL, to znaczy gdzie ona jest napisana jasno i w całości, bo przeczytać ponad 140 stron wątku i wybrać to co wartościowe, to mało sensowne.

Erykos
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 19 lis 2011, 11:17

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Erykos »

Dzięki za odpowiedź. A uważasz technikę ZL Thoreza? Chodzi mi o " fundamentalne " podejście do tej metody?

Awatar użytkownika
wiciom
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 13 paź 2012, 21:01

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: wiciom »

Witam

Nie znam jego dokładnych założeń i przemyśleń.
Z definicji jestem zwolennikiem poznawania danej techniki u podstaw, a następnie dochodzenia do własnych wniosków.
Prapodstawy znajdziesz na forum kreślika w wypowiedziach Mighty One i TheRumpledOne, np:

http://kreslik.com/forums/viewtopic.php ... =zero+line
http://kreslik.com/forums/viewtopic.php?p=13361
http://kreslik.com/forums/viewtopic.php ... =zero+line

Szukajcie a znajdziecie

Pozdrawiam

Wicio M

turnip4
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:34

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: turnip4 »

1. czy jest jakaś książka w języku polskim z opisem tej koncepcji ? ZERO LINE ?

2. Mam jeszcze jedno pytanie czy ZL określa się po przez koniec knota poprzedzającego momo? (patrz rysunek)

3. Przy założeniu, że mówimy o momo widocznym na H4 to jak długo można je pamiętać np. nawet i ma rację bytu takie momo sprzed 3 miesięcy?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Ral1n
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 421
Rejestracja: 20 kwie 2009, 17:39

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Ral1n »

Nie wiem tak na prawdę co jest dalej na lewo na wykresie - ale po tym co wkleiłeś - ja w takich sytuacjach kreślę tak wsparcie i nie nazywam tego ZL. :mrgreen:

Pozdro.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Czy to co nakreśliłeś jako wsparcie jest tym samym co inni nazywają ZL....? Takie przebicie lokalnego extremum (breakout - BO) Tak wywnioskowałam z obrazka i twojej wypowiedzi. Oczywiście nazewnictwo nie ma tu znaczenia tylko chcę uporządkować trochę informacji na ten temat ażeby uniknąć nadinterpretacji. Jeżeli się mylę to bardzo proszę o wyczerpujące wyjaśnienie. Poniżej załączyłem podobny screen.



Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Ral1n
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 421
Rejestracja: 20 kwie 2009, 17:39

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Ral1n »

pcamator,

Nie jestem dobrym mentorem, poza tym każdy z nas trochę inaczej widzi rynek. Tamten przykład to bardzo specyficzny układ występujący nagminnie na FX. Mam na myśli, że gdybym zobaczył taką sytuację to bym postawił horyzont na uprzednim BO a nie na obecnym i z tego szukał BO.

Jedyne co mogę powiedzieć nadto, to to, że nie gram ZL bo metoda/koncepcja sama w sobie jest trochę graniem na pałę - osobiście inaczej patrzę na cały rynek i używam wskaźników. Moja koncepcja ma się nijak do wątku, w którym jesteśmy.

W załączeniu screeny. W1 M30 M15. Najważniejszy jest kanał i BO z niego. ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Erykos
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 19 lis 2011, 11:17

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Erykos »

pcamator pisze:Witam

Czy to co nakreśliłeś jako wsparcie jest tym samym co inni nazywają ZL....? Takie przebicie lokalnego extremum (breakout - BO) Tak wywnioskowałam z obrazka i twojej wypowiedzi. Oczywiście nazewnictwo nie ma tu znaczenia tylko chcę uporządkować trochę informacji na ten temat ażeby uniknąć nadinterpretacji. Jeżeli się mylę to bardzo proszę o wyczerpujące wyjaśnienie. Poniżej załączyłem podobny screen.



Pozdrawiam
To pierwsze przebicie w górę, to BO, a to drugie, co jest aby cień na tej linii, to FBO?

Ral1n
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 421
Rejestracja: 20 kwie 2009, 17:39

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Ral1n »

Tu też była ciekawa historia. ZL a jednak nie ZL. :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ