Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
73
15%
Nie
198
41%
Zamierzam
209
44%
 
Liczba głosów: 480

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

Istnieje dla mnie tylko jeden problem odnośnie teorii ZL: przecież równocześnie w proficie mogą być ludki ustawione short jak i long. Skąd wiadomo który profit będzie zerowany jako pierwszy?(patrz rys.)
Jak już wcześniej pisałem jedynym rozwiązaniem tego problemu jest połączenie TF i obserwacji aktualnych zachowań ceny. Na wykresie przedstawiłeś profity tylko z perspektywy H1, jednak wystarczy 1) spojrzeć na D1 - wyraźnie widać gdzie został profit, a gdzie go już nie ma, 2) oraz obserwować aktualne zachowanie ceny... miejsce które przedstawiłeś na wykresie było pięknym wejściem w dół :D

Miłego weekendu życzę :)

Dodano po 54 sekundach:

...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

Cóż za piękny poranek dziś mamy :D

- BO pokazują drogę
- FBO pokazują drogę przeciwną
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

malsehen
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 07 lip 2011, 18:30

Nieprzeczytany post autor: malsehen »

Thorez, możesz wytłumaczyć co oznaczają skróty BO i FBO ? Nie spotkałem się nigdy z tym na kresliku.
Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

Jasne.

BO - Break Out - przebicie
FBO - False Break Out - fałszywe przebicie

Dodano po 22 godzinach 27 minutach:

Postanowiłem napisać kilka punktów - porad, które mam nadzieję komuś pomogą i trochę rozjaśnią całą sprawę:

1. Wskaźniki. Wywal je wszystkie. Nie bój się tego kroku, on może odmienić całe twoje życie! Systemy wskaźnikowe są sztywne i nawet jeśli przez jakiś czas mogą przenieść cię na stronę profesjonalnych inwestorów, pokazując dobre wejścia, to po jakimś czasie rynek i tak zmieni płynność i system zacznie przynosić starty. Ile razy słyszałeś że system nie może działać w 100%, i że musisz się także liczyć ze stratami? Myślisz że nie możliwe jest już nigdy nie stracić? Gdy tylko poznasz czysty wykres świecowy i popracujesz z nim, pomału zaczniesz zauważać że to nie jest takie nieosiągalne. Oczekuj od siebie tego aby już nigdy nie stracić! Wszystkie wskaźniki, średnie, MACD, oscylatory i cała reszta czerpią dane z wykresu i są modyfikacją wykresu. Jak myślisz co powiadomi cię szybciej o zmianie trendu, czy dobrym miejscu do wejścia jeśli nie samo źródło wszystkich wskaźników, jeśli nie same świece? Jedyne wskaźniki, które mają jakikolwiek sens to wskaźniki liczbowe np. zakresu świec, które ułatwiają obliczanie czy mierzenie różnych parametrów świec.

2. Czym jest wykres? Wykres jest jak książka napisana w obcym języku, w której świece są literami. Naucz się tego języka! Najpierw alfabetu, słów, zdań i wreszcie naucz się ją czytać. Spraw aby każda świeca miała ci tyle samo do powiedzenia co litera tworząca słowo, bez której odczytanie słowa, a co za tym idzie, odczytanie wykresu jest niemożliwe. Jak myślisz czy Chińczyk ma nadzwyczajne zdolności dlatego że potrafi odczytać książkę po chińsku? W czym jest lepszy od innych? Myślisz że tylko Chińczyk to potrafi? Wykres, tak samo jak chińska książka jedni potrafią odczytać, inni nie, i tak samo jak chińska książka jest identyczny dla wszystkich - od tego co potrafisz zależy to co widzisz.

3. Jak nauczyć się czytać wykres? Tak samo jak w dzieciństwie uczyliśmy się mówić sami, tak samo tego musimy nauczyć się sami. Każdy ma trochę inne podejście, inaczej myśli, inaczej funkcjonuje, ma inną wiedzę, dlatego musi nauczyć się tego samodzielnie. Gdy nauczysz się tego sam, będziesz pewny że to co widzisz, jest tym co widzisz. Nie będzie wątpliwości ani pojawiających się pytań: „czy ja oby dobrze zrozumiałem to co on chciał mi przekazać?”. Tylko w ten sposób możesz uzyskać 100% pewności tego co robisz i zaufania do siebie, co na rynku jest po prostu niezbędne. Jedyne co mogę poradzić to obserwacja wykresu. Zadawaj sobie pytania: co ta świeca ma mi do przekazania, czym się różni od innych, czy to jest ważne, co jest dla mnie ważne? Poświęć jeden dzień na wyszukanie na wykresie historycznym miejsc gdzie chciałbyś wejść, lub których wolałbyś unikać, zaobserwuj co jest charakterystycznego dla tych miejsc. Poświęć na to kolejny dzień i ponownie wyszukaj podobnych miejsc, zaobserwuj co mają wspólnego ze sobą te miejsca, naucz się je rozpoznawać i w końcu naucz się na nie reagować.

4. Czym jest ZL? Wsparcie, opór, HH LL HL LH, trend spadkowy, trend wzrostowy, konsolidacja, korekta, pull back, pin bar, inside bar, świeca, knot… - wszystkim tym oraz wszystkim innym jest ZL. ZL jest jak rynkowa teoria wszystkiego, to sposób w jaki porusza się cały rynek, gdyby nie ZL rynek w ogóle by nie istniał. ZL jest warte więcej niż wszystkie metody i systemy razem wzięte. Główną ideą ZL jest być o krok przed sobą, składać zlecenia w miejscu gdzie większość się poddaje, gdzie większość krzyczy z rozpaczy i złości. ZL to te słowa: „złapało mnie na SL a potem poszło w kierunku w którym się spodziewałem że pójdzie”, ZL to umiejętność przekształcenia tych słów porażki w słowa zwycięstwa! ZL to profit i brak profitu, SL i BE. Gdybym miał określić teorię ZL jak najkrócej napisałbym że ZL to BO.

5. Podejście. To bardzo często pomijana kwestia przez inwestorów, tym czasem jest ona najważniejsza. Większość myśli że wystarczy znaleźć metodę, system który działa w 80% i wszystko będzie dobrze. Wmawiano nam że na rynku trzeba stracić, że nie da się ciągle zarabiać, że każdy musi wyzerować pierwszy depozyt. Jeśli zasiadasz przed wykresem z przeświadczeniem że możesz stracić, to straciłeś zanim nawet złożyłeś zlecenie! Nie znaczy to że nie musisz się przygotować na straty, bo musisz, ale tak samo jak nie myślisz o najgorszym zapinając pasy w samochodzie, tak samo nie myśl o stracie ustawiając SL, po prostu to rób. Nie oczekuj 1 000 zł czy 10 000 w ciągu miesiąca, oczekuj że będziesz dobry, najlepszy, że nie będziesz popełniał błędów, dąż do doskonałości! Za każdym razem gdy składasz zlecenie ty jesteś Dawidem, stajesz twarzą w twarz z najlepszymi inwestorami tego świata i teoretycznie nie miałbyś żadnych szans gdyby nie fakt, że i ich i ciebie wiąże jeden wspólny mianownik – wykres, ten sam wykres widzą inwestorzy zarabiający 1 000 zł w sekundy jak i inwestorzy tracący 1 000 zł w ciągu sekundy. Przygotuj się na tą walkę! Pieniądze otrzymasz za wygraną walkę, za wiedzę którą masz, za wiedzę która zaskoczy pozostałych inwestorów, a nie za to że złożysz zlecenie kupna czy sprzedaży – każdy potrafi spłodzić dziecko, ale nie każdy umie o nie dobrze zadbać!

Dodano po 4 godzinach 23 minutach:

Czy ktoś choćby pomyślał o longu w tym miejscu (X)? :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
RAY of Sunshine
Gaduła
Gaduła
Posty: 350
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:33

Nieprzeczytany post autor: RAY of Sunshine »

Thorez pisze:Czy ktoś choćby pomyślał o longu w tym miejscu (X)? Very Happy
Nawet nie pomyślałem, bo......mnie nie było ;) Ale i tak bym tam nie wszedł ;) Twój komentarz do tego miejsca mile widziany.

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

Nawet nie pomyślałem, bo......mnie nie było Wink Ale i tak bym tam nie wszedł Wink Twój komentarz do tego miejsca mile widziany.

Wykres jest najlepszym komentarzem :D
Zwróć uwagę na profity z wczorajszych i dzisiejszych spadkowych ruchów, oraz brak takich profitów w miejscu wejścia. Cena nie potrafi przeskakiwać z miejsca na miejsce, zostawia za sobą "ogon", jeśli idzie w górę to nie idzie w dół, jeśli ma zamiar pójść w górę to Ci o tym powie. Dlaczego akurat tam wejście? To już indywidualna kwestia techniczna, to znaczy że w tej sytuacji kierowałem się tym, a w innej będę się kierował czymś innym...

Współczuję jak ktoś nie zdążył wyjść :D :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

ma ktoś może zachomikowane screeny dragona33 z forum kreslika dot. ZL?

Awatar użytkownika
besot
Gaduła
Gaduła
Posty: 209
Rejestracja: 18 maja 2008, 22:15

Nieprzeczytany post autor: besot »

Thorez pisze:Wykres jest najlepszym komentarzem
A co z ZL przy interwencjach? Nie mają prawa działać.

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

besot pisze: A co z ZL przy interwencjach? Nie mają prawa działać.
To nie ma znaczenia co porusza rynkiem ZL zawsze działa, dlatego pisałem że ZL to rynkowa teoria wszystkiego. Cena może mieć różne prędkości, ale do każdego ruchu - wolnego czy szybkiego (np. dane), przyłącza się masa nowicjuszy których warto obedrzeć z resztek pipsów, wykres u każdego wygląda tak samo, a każdy jest głodny pipsów. Trzeba tylko rozpoznać profit - kierunek i brak profitu - kierunek przeciwny.

Ja na przykład nie lubię szybkich ruchów bo dla mnie to mało informacji, spójrz na wykres poniżej:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Spekulant83
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 14 mar 2011, 18:53

Nieprzeczytany post autor: Spekulant83 »

Thorez pisze:
besot pisze: A co z ZL przy interwencjach? Nie mają prawa działać.
To nie ma znaczenia co porusza rynkiem ZL zawsze działa, dlatego pisałem że ZL to rynkowa teoria wszystkiego. Cena może mieć różne prędkości, ale do każdego ruchu - wolnego czy szybkiego (np. dane), przyłącza się masa nowicjuszy których warto obedrzeć z resztek pipsów, wykres u każdego wygląda tak samo, a każdy jest głodny pipsów. Trzeba tylko rozpoznać profit - kierunek i brak profitu - kierunek przeciwny.

Ja na przykład nie lubię szybkich ruchów bo dla mnie to mało informacji, spójrz na wykres poniżej:
Thorez to prawda...ja już to zrozumiałem. Tylko mam braków sporo jeszcze. Otóż chodzi mi o to:

"Zwróć uwagę na profity z wczorajszych i dzisiejszych spadkowych ruchów, oraz brak takich profitów w miejscu wejścia. Cena nie potrafi przeskakiwać z miejsca na miejsce, zostawia za sobą "ogon", jeśli idzie w górę to nie idzie w dół, jeśli ma zamiar pójść w górę to Ci o tym powie."

Możesz mi powiedzieć, jakie znaczenie ma w tamtym miejscu brak profitów w miejscu wejścia? Na proficie z tamtego wykresu byli Ci którzy zjedli tym którzy weszli przed spadkiem...można prosić o więcej znaczenia tego o szersze wyjaśnienie? Tzn. o więcej informacji z tym związane? Czuję, że są implikacje tego faktu tylko nie wiem jakie.

Co do mierzenia szybkości ruchów...fajna technika ilość pips / ilość świec :)
Dlaczego nie lubisz szybkich ruchów? Przecież gdy idzie w stronę przeciwną po spadku to także zjadane są w tym ruchu profity tych którzy weszli przed spadkiem. Dlaczego nie lubisz szybkich ruchów i akurat dlaczego przykładowo pokazanego na screenie?

Pozdrawiam serdecznie
"Mówisz, że nie możesz, to nie możesz.
Mówisz, że możesz, to możesz.
Więc sobie wybierz" - Mistrz Zen Seung Sahn

ODPOWIEDZ