KolaPL de Żurnal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
KolaPL
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2010, 16:59

Nieprzeczytany post autor: KolaPL »

inwestor86 pisze:moze wplacil 100pln i obraca 0.01 stad taki wynik ;)
Dokładnie tak jest. ~~ 8% budżetu/ 1 wejście było pierwszego dnia, czyli w piątek, czyli nie odbiegało to zbyt mocno od istoty money management. A że w piątek zrobiłem prawie +80%, dziś już ta wartość jest bliska 5%. :)

KolaPL
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2010, 16:59

Nieprzeczytany post autor: KolaPL »

29.11.2010
+62 Pips

Łącznie od 26.11: +184 Pips

Wczorajszy dzień (mój drugi w Forex) również na plusik, aczkolwiek obiecałem sobie, że nie będę scalpował, a jednak większość wczorajszych moich wyjść wyszła ze scalpem. I to jest prawdopodobnie wynik złego podejścia psychologicznego, bo chyba wychodzę zbyt wcześnie z wejścia. Wejście szybuje mi na + 20 Pips, a gdy spada do +3, to niepotrzebnie doszukuję się trendu spadkowego i zamykam. Trzeba będzie popracować nad tym, aby się z tego wyleczyć...

KolaPL
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2010, 16:59

Nieprzeczytany post autor: KolaPL »

Pięknie leci eurusd w dół. Na razie do południa idę z trendem, bo nic nie wskazuje na przełamanie, a po 12 pomyślę co dalej...

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

KolaPL pisze:Wiesz, budżet mogę w każdej chwili zwiększyć, to nie problem. Jaki byłby sens będąc zielonym używać np. 5000 zł? Najpierw chcę się nauczyć czytać wykresy, wyrobić jakąś strategię, a jednocześnie nie chcę grać na demie, bo wtedy nie zaznajomię się np. z czasem wykonywania zleceń "w realu".
Jeśli kapitał pozwala zacznij od nauki MM - choć widać że grasz 0,01 lot więc niżej zejść się nie da.
Nie stosujesz SL - musisz mieć plan ucieczki w razie gdy pójdzie nie w tą stronę (nie można być nieomylnym więc trzeba mieć poziom wyjścia i stosować go jako wpisane SL, i najważniejsze - nie zwiększać raz ustalonego poziomu!).
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

KolaPL
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2010, 16:59

Nieprzeczytany post autor: KolaPL »

KolaPL pisze:Jeśli kapitał pozwala zacznij od nauki MM - choć widać że grasz 0,01 lot więc niżej zejść się nie da. Nie stosujesz SL - musisz mieć plan ucieczki w razie gdy pójdzie nie w tą stronę (nie można być nieomylnym więc trzeba mieć poziom wyjścia i stosować go jako wpisane SL, i najważniejsze - nie zwiększać raz ustalonego poziomu!).
Masz rację, szczególnie z tym ostatnim stwierdzeniem. Już się zdążyłem przejechać na zmienianiu poziomu wyjścia "bo może jeszcze pójdzie w dół". SL nie ustawiam, bo jak mam otwarte wejścia to staram się cały czas pilnować wykresu, ale trzeba będzie się przemóc.

Tak w ramach ciekawostki moja wczorajsza największa wtopa. Liczyłem na to, że jeszcze pójdzie odbicie w górę (M1)...

audusd
2010.11.29 08:19 buy 0.9693
2010.11.29 09:46 0.9661

Obrazek[/quote]

KolaPL
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2010, 16:59

Nieprzeczytany post autor: KolaPL »

30.12.2010
+42 Pips
Łącznie od 26.11: +226 Pips


Początek dnia idealny, głownie dzięki dobremu wyczuciu eurusd. A w drugiej części dnia zachciało mi się eksperymentów i w rezultacie straciłem 2/3 Pipsów z pierwszej części dnia. Wyszedłem na +42, ale niesmak po głupich błędach pozostał, bo mogło być +130... Moja wina, bawiłem się nowymi wskaźnikami na koncie real zamiast na demie, ale obiecuję, że to już się nie powtórzy.

ODPOWIEDZ