Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 25 wrz 2017, 18:51     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

KNF - rejestr stron zakazanych w Polsce

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Wojta$

Stały bywalec

Stały bywalec

KNF - rejestr stron zakazanych w Polsce

Nieprzeczytany post12 sie 2017, 00:34

irmentruda

Maniak

Maniak

Re: KNF - rejestr stron zakazanych w Polsce

Nieprzeczytany post12 sie 2017, 12:35

kuuu a eurokolchoz stosowany, sa jeszcze jakies naprawde wolne kraje na tej planecie?
Awatar użytkownika

T-REX

Pasjonat

Pasjonat

• Pochwały: 2

Nieprzeczytany post12 sie 2017, 20:55

Raczej Korea Północna, chyba nie ma takiego drugiego przypadku w UE.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

AdamKruchy

Gaduła

Gaduła

• Ostrzeżenia: 2

Nieprzeczytany post14 sie 2017, 18:40

To czytali? Dobre!

https://web.facebook.com/KomisjaNadzoru ... Eg&fref=nf

1 sierpnia 2017 r. na liście ostrzeżeń publicznych KNF umieszczony został nowy podmiot.
Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 430 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (przed 1 stycznia 2016 r. - art. 225 ustawy o działalności ubezpieczeniowej) - wykonywanie czynności ubezpieczeniowych lub działalności reasekuracyjnej bez zezwolenia:
- Związek Zawodowy Pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

• Pochwały: 66

Nieprzeczytany post15 sie 2017, 10:56

Lista ostrzeżeń KNF to trochę inna bajka. Tam trafił nawet Alior. Aby trafić na ową listę wystarczy, że zajdzie podejrzenie o popełnienie przestępstwa.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czarna- ... 32322.html

Co do blokowania stron... O ile nie będą nadużywać nowych uprawnień to jestem ZA. Ilość pseudo-brokerów, która swego czasu przeprowadziła szturm na polski rynek FX i żeruje na nieświadomych inwestorów, skutecznie popsuła opinię tej branży. A to rzutuje na coraz mniejsze zainteresowanie ludzi Forexem, zmniejszenie konkurencyjności oraz zacieśniające się regulacje -> czyli blokowanie stron, ograniczanie lewara, dorzucanie brokerom kolejnych wymogów, które powodują, że nie mogą oferować innowacyjnych, ciekawych promocji jak kiedyś. Więc jeśli ma być lepiej kosztem zablokowania kilku witryn internetowych jakichś firm-krzaków to mogę powiedzieć, że fajnie ale szkoda, że tak późno.
- RABATY u brokerów ECN, STP, NDD
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl - Tickmill (-10%) - Vipro Markets (-10%) - XTB (Pakiet książek) - InterTrader (-10%) - Dukascopy (-20%) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

AdamKruchy

Gaduła

Gaduła

• Ostrzeżenia: 2

Nieprzeczytany post15 sie 2017, 22:27

raposo pisze:Lista ostrzeżeń KNF to trochę inna bajka. Tam trafił nawet Alior. Aby trafić na ową listę wystarczy, że zajdzie podejrzenie o popełnienie przestępstwa.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czarna- ... 32322.html

Z tym Aliorem to nie wiedziałem. :D Co do blokowania stron brokerów to troszkę mi to pachnie ... Jeśli rządzący faktycznie zmniejszą lewar z 1:100 do 1:25 albo i niżej to wielu będzie "korzystała" z tych, za kurtyną. I co wtedy? Wtedy zamykanie strony. Tak mi to pachnie, ale może jestem przewrażliwiony.

raposo pisze:Co do blokowania stron... O ile nie będą nadużywać nowych uprawnień to jestem ZA. Ilość pseudo-brokerów, która swego czasu przeprowadziła szturm na polski rynek FX i żeruje na nieświadomych inwestorów, skutecznie popsuła opinię tej branży. A to rzutuje na coraz mniejsze zainteresowanie ludzi Forexem, zmniejszenie konkurencyjności oraz zacieśniające się regulacje -> czyli blokowanie stron, ograniczanie lewara, dorzucanie brokerom kolejnych wymogów, które powodują, że nie mogą oferować innowacyjnych, ciekawych promocji jak kiedyś. Więc jeśli ma być lepiej kosztem zablokowania kilku witryn internetowych jakichś firm-krzaków to mogę powiedzieć, że fajnie ale szkoda, że tak późno.
Obrazek
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

• Pochwały: 66

Nieprzeczytany post16 sie 2017, 09:43

[quote="AdamKruchy"]
Z tym Aliorem to nie wiedziałem. :D Co do blokowania stron brokerów to troszkę mi to pachnie ... Jeśli rządzący faktycznie zmniejszą lewar z 1:100 do 1:25 albo i niżej to wielu będzie "korzystała" z tych, za kurtyną. I co wtedy? Wtedy zamykanie strony. Tak mi to pachnie, ale może jestem przewrażliwiony.
No oczywiście, jest szansa, że jak broker zagraniczny nie dostosuje się do wytycznych KNF, a będzie przez niego notyfikowany (a to wynika z jego obowiązku jeśli przyjmuje polskich rezydentów - zakładając, że jest z terenu UE), to tym samym będzie łamał prawo i naraża się na konsekwencje z tego tytułu. Nie jest jeszcze znana ostateczna treść ustawy dot. ograniczenia lewara więc jest szansa, że zagranicznych podmiotów to nie obejmie. A jeśli tak będzie to automatycznie polscy brokerzy będą na bardzo poszkodowanej pozycji. Jednak jeśli zmiany obejmą też zagraniczne podmioty i "batem" na nich będzie blokowanie witryn www to nie ma się co dziwić, że KNF może z tego korzystać - w końcu nie po to wprowadzają nowe prawo, żeby potem każdy mógł sobie je obchodzić... ;)

Pożyjemy, zobaczymy...
- RABATY u brokerów ECN, STP, NDD
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl - Tickmill (-10%) - Vipro Markets (-10%) - XTB (Pakiet książek) - InterTrader (-10%) - Dukascopy (-20%) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Wróć do Forex - dyskusje ogólne