KNF - rejestr stron zakazanych w Polsce

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Wojta$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:52

KNF - rejestr stron zakazanych w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Wojta$ »


irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: KNF - rejestr stron zakazanych w Polsce

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

kuuu a eurokolchoz stosowany, sa jeszcze jakies naprawde wolne kraje na tej planecie?

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: KNF - rejestr stron zakazanych w Polsce

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Raczej Korea Północna, chyba nie ma takiego drugiego przypadku w UE.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: KNF - rejestr stron zakazanych w Polsce

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

To czytali? Dobre!

https://web.facebook.com/KomisjaNadzoru ... Eg&fref=nf

1 sierpnia 2017 r. na liście ostrzeżeń publicznych KNF umieszczony został nowy podmiot.
Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 430 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (przed 1 stycznia 2016 r. - art. 225 ustawy o działalności ubezpieczeniowej) - wykonywanie czynności ubezpieczeniowych lub działalności reasekuracyjnej bez zezwolenia:
- Związek Zawodowy Pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie.



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: KNF - rejestr stron zakazanych w Polsce

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Lista ostrzeżeń KNF to trochę inna bajka. Tam trafił nawet Alior. Aby trafić na ową listę wystarczy, że zajdzie podejrzenie o popełnienie przestępstwa.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czarna- ... 32322.html

Co do blokowania stron... O ile nie będą nadużywać nowych uprawnień to jestem ZA. Ilość pseudo-brokerów, która swego czasu przeprowadziła szturm na polski rynek FX i żeruje na nieświadomych inwestorów, skutecznie popsuła opinię tej branży. A to rzutuje na coraz mniejsze zainteresowanie ludzi Forexem, zmniejszenie konkurencyjności oraz zacieśniające się regulacje -> czyli blokowanie stron, ograniczanie lewara, dorzucanie brokerom kolejnych wymogów, które powodują, że nie mogą oferować innowacyjnych, ciekawych promocji jak kiedyś. Więc jeśli ma być lepiej kosztem zablokowania kilku witryn internetowych jakichś firm-krzaków to mogę powiedzieć, że fajnie ale szkoda, że tak późno.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: KNF - rejestr stron zakazanych w Polsce

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

raposo pisze:Lista ostrzeżeń KNF to trochę inna bajka. Tam trafił nawet Alior. Aby trafić na ową listę wystarczy, że zajdzie podejrzenie o popełnienie przestępstwa.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czarna- ... 32322.html

Z tym Aliorem to nie wiedziałem. :D Co do blokowania stron brokerów to troszkę mi to pachnie ... Jeśli rządzący faktycznie zmniejszą lewar z 1:100 do 1:25 albo i niżej to wielu będzie "korzystała" z tych, za kurtyną. I co wtedy? Wtedy zamykanie strony. Tak mi to pachnie, ale może jestem przewrażliwiony.
raposo pisze: Co do blokowania stron... O ile nie będą nadużywać nowych uprawnień to jestem ZA. Ilość pseudo-brokerów, która swego czasu przeprowadziła szturm na polski rynek FX i żeruje na nieświadomych inwestorów, skutecznie popsuła opinię tej branży. A to rzutuje na coraz mniejsze zainteresowanie ludzi Forexem, zmniejszenie konkurencyjności oraz zacieśniające się regulacje -> czyli blokowanie stron, ograniczanie lewara, dorzucanie brokerom kolejnych wymogów, które powodują, że nie mogą oferować innowacyjnych, ciekawych promocji jak kiedyś. Więc jeśli ma być lepiej kosztem zablokowania kilku witryn internetowych jakichś firm-krzaków to mogę powiedzieć, że fajnie ale szkoda, że tak późno.
Obrazek

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: KNF - rejestr stron zakazanych w Polsce

Nieprzeczytany post autor: raposo »

[quote="AdamKruchy"]
Z tym Aliorem to nie wiedziałem. :D Co do blokowania stron brokerów to troszkę mi to pachnie ... Jeśli rządzący faktycznie zmniejszą lewar z 1:100 do 1:25 albo i niżej to wielu będzie "korzystała" z tych, za kurtyną. I co wtedy? Wtedy zamykanie strony. Tak mi to pachnie, ale może jestem przewrażliwiony.
No oczywiście, jest szansa, że jak broker zagraniczny nie dostosuje się do wytycznych KNF, a będzie przez niego notyfikowany (a to wynika z jego obowiązku jeśli przyjmuje polskich rezydentów - zakładając, że jest z terenu UE), to tym samym będzie łamał prawo i naraża się na konsekwencje z tego tytułu. Nie jest jeszcze znana ostateczna treść ustawy dot. ograniczenia lewara więc jest szansa, że zagranicznych podmiotów to nie obejmie. A jeśli tak będzie to automatycznie polscy brokerzy będą na bardzo poszkodowanej pozycji. Jednak jeśli zmiany obejmą też zagraniczne podmioty i "batem" na nich będzie blokowanie witryn www to nie ma się co dziwić, że KNF może z tego korzystać - w końcu nie po to wprowadzają nowe prawo, żeby potem każdy mógł sobie je obchodzić... ;)

Pożyjemy, zobaczymy...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ