Kamera IP

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
wojtek95
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:15

Kamera IP

Nieprzeczytany post autor: wojtek95 »

Witam, w niedalekiej przyszłości planuję kupić kamerę za jakieś 300-350zł. Mieszkam na wsi i chcę monitorować mój wjazd na podwórko.

Zaraz przed podwórkiem jest ulica i za nią domy po drugiej stronie. Muszę ustawić kamerę tak żeby obejmowała moje podwórko tylko tak?? Fragment posesji sąsiada należy do niego i kamera nie może tego monitorować??

Następna sprawa...kupiłem jakiś czas temu router z portem USB 2.0, uznałem że może się przydać na pendriva sieciowego.
Jakie są alternatywy dla takiego routera??

Czytałem o serwerach NAS, za jakieś 2 miesiące planuję taki serwer kupić...za jakieś 700zł. Teraz moje pytanie...czy na nim mogę przechowywać tylko pliki? Czy może on służyć jako drukarka sieciowa (gdy podłącze ją pod USB w serwerze), czy mogę na ten serwer nagrywać obraz z kamery?? Mam telewizor LG Smart TV, muszę go podłączyć kablem z serwerem żeby np. móc oglądać na TV filmy które mam na dysku, albo słuchać muzyki na TV która jest na serwerze? A może mój TV nie obsługuje możliwości przeglądania dysku zewnętrznego i odtwarzania danych z niego??

Dziękuje za pomoc i wszelkie odpowiedzi :) Miłego weekendu.

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: Kamera IP

Nieprzeczytany post autor: Jones »

1-kamery IP posiadają strefy prywatności więc można wyłączyć część obrazu
2-jaki router podaj choć model
3-port USB zazwyczaj można wykorzystać do modemu 3G nieraz daje rade do drukarki
4-na dysku NAS możesz przechowywać tylko pliki :D a obraz z kamer to nie plik ? wszystko kwestia softu
5-ten Twój LG pewnie ma instrukcje w której jest wykaz funkcji ?
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

NowySwiat
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 26 gru 2016, 14:02

Re: Kamera IP

Nieprzeczytany post autor: NowySwiat »

Przed kamerą możesz postawić terminal na linuxie, który dopuści tylko wybrane ip dzięki czemu będziesz miał tylko Ty dostęp do wszystkich urządzeń lokalnych.

kprs
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2016, 07:23

Re: Kamera IP

Nieprzeczytany post autor: kprs »

Ty tak masz?

ODPOWIEDZ