Journal Fibo 61

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Fibo

Używam
31
62%
Nie używam
19
38%
 
Liczba głosów: 50

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

TeXs pisze:mam nadzieje Daro, że nie pogniewasz się, że tak bardzo rozgościłem się w Twoim Jurnalu Smile
Nie mam nic przeciwko. Im więcej różnych spojrzeń na fibo tym lepiej dla nas wszystkich.
Ja z braku czasu będę na razie mniej się udzielał. ;)

Pozdrawiam
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

Poniżej Link do bardzo fajnej prezentacji
"Fibonacci i jego zastosowanie" przygotowanej przez Pawła Śliwę

Prezentacja będzie wisiała tylko przez krótki czas na serwerze

Link do prezentacji

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

Symbol: USDCAD
TF: H1
Czas: 9 lipiec, godzina 9:50
Kierunek: buy
RR 1:8

UPDATE:
Trade zamknięty na SL - 30
czyli czekamy na spadek do 161.8 i zobaczymy co tam się wyrysuje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

Symbol: EJ
TF: M15
Czas: 9 lipiec, godzina 13:50
Kierunek: sell
RR 1:3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kowal00
Gaduła
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: 07 lut 2009, 19:49

Nieprzeczytany post autor: kowal00 »

TeXs jestes pewien, ze ten pitchfork powienien byc wlasnie tak wyznaczony? Wprawdzie nie uzywalem wczesniej tego narzedzia ale czy median line nie powinna byc wyznaczana ze szczytu w przypadku sell i z dolka w przypadku buy?Ja bym to narysowal w ten sposob na te chwile:
pozdr.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

kowal00 pisze:TeXs jestes pewien, ze ten pitchfork powienien byc wlasnie tak wyznaczony? .
Absolutnie nie jestem tego pewien :)
Moje doświadczenie w korzystaniu z tego narzędzia jest naprawdę niewielkie, używam go zaledwie od kilkunastu dni ale jak do tej pory jestem pod wielkim wrażeniem jego skuteczności (nawet ta wcześniejsza wtopa na usdcad powinna się zakończyć powodzeniem jeśli wyznaczyłbym najpierw Pitchforka dla H4 - polecam zobaczyć jak to fantastycznie wygląda i w którym kierunku powinniśmy się ustawić)

Może napiszę kilka słów jak teraz korzystam z tego narzędzia,
1. Szukam punktu C (który będzie zwrotny dla całej formacji) korzystam z Fibo który pokazuje zasięg gdzie cena ewentualnie może się zatrzymać i zawrócić - fantastyczne miejsce to zazwyczaj 161,8% zniesienia bądź niższe poziomy czyli 61% i 78,6%
2. Jeżeli widzę, że coś zaczyna się dziać ciekawego to rysuję Pitchforka wybierając najwyższe z możliwych punktów (A i B)
Polecam najpierw sprawdzić to na wyższych interwałach a następnie zejść na 15 bądź 30 (z mniejszych nie korzystam)

W całej tej metodzie najtrudniejsze jest właśnie określenie tego punkt C dlatego polecam w tych miejscach korzystać ze wszystkiego co może dać nam jakąkolwiek przewagę nad rynkiem ;) (Fibo, formacje świecowe)
To co podoba mi się w tej metodzie to bardzo precyzyjne określenie ryzyka do ewentualnego zysku co uważam za rewolucję w moim dotychczasowym trading'u , gdyż mogę określić czy interesuje mnie ten trade czy szukamy innego.

Jeszcze raz podaje link do szkolenia z AP
http://forexchartist.pl/median-lines-na-forex-26112009/


pozdrawiam,
TeXs
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kowal00
Gaduła
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: 07 lut 2009, 19:49

Nieprzeczytany post autor: kowal00 »

Przejrzalem jeszcze raz to szkolenie i rzeczywiscie jest tam przyklad, w ktorym punkt C w przypadku sell jest wyzej niz median line.Mimo tego patrzac na historie wydaje mi sie, ze bardziej sprawdzalne beda wejscia gdy C jest nizej niz ML dla sell i odwrotnie dla buy, gra z glownym trendem.Ponizej przyklad ej dzien wczesniej dlaczego tak uwazam.
pozdr.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

Aktualizacja poprzedniego tradu (niestety nie ma możliwości wrzucenia tego w powyższym "poście" ze względu na krótki czas aktualizacji - 1440 minut od momentu jego napisania" )

Trade zamknięty : +102 pipsy
można było się pokusić o przetrzymanie go do poziomów fibo (61 bądź 78 ) ale w tej chwili dla mnie ważniejsze jest trzymanie się mojej zasady zamykania tradu na Madian Line.

I na tym kończę regularne umieszczanie swoich transakcji w dzienniku DaroManchestera za co chciałbym mu gorąco podziękować a wszystkim życzę jak najlepszych trade'ów.

pozdrawiam,
TeXs
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kwiatziel
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2010, 19:49

Nieprzeczytany post autor: kwiatziel »

witam

dziś ładnie weszło ta metodą...

chyba, że coś źle zrobiłem...ale odbiło się od 61,8 fibo

na parze e/u

kurcze nie wiem jak się rysunki dodaje...

aha już wiem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

kwiatziel pisze: dziś ładnie weszło ta metodą...
bardzo mnie to cieszy i życzę owocnych trade'ów :)


W załączniku moja dzisiejsza analiza EurUSD dla H1 o tak aby coś się działo w tym jurnalu. Daro do roboty :)

Ostatnio wpadła mi w ręce bardzo dobra książka "Geometria Fibonacciego - Pawła Danielewicza", którą naprawdę gorąco polecam, książka warta swojej ceny (około 157zł)
Można mieć ją oczywiście za darmo ale mimo wszystko proponuję przeznaczyć tych kilka złotych dla autora. Link w jaki sposób znaleźć tą pozycje za free - LINK
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2010, 09:21 przez TeXs, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ