JForex

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Ważniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2015, 21:44

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: Ważniak »

Nie wiem jak to znaleźć, a jestem ciekawy jaka jest formuła średniej T3 z platformy, można ją znaleźć w "Overlap Studies" średnia ta ma parametr "V Factor"

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ważniak pisze:Nie wiem jak to znaleźć, a jestem ciekawy jaka jest formuła średniej T3 z platformy, można ją znaleźć w "Overlap Studies" średnia ta ma parametr "V Factor"
Może sprawdź na innej platformie jaka jest formuła (nie wiem jaka daje taką opcję), a potem porównaj "na oko" czy na JForex wygląda tak samo? ;) W JForex wiki nie ma żadnych formuł wskaźników. Ew. trzeba by się dogrzebać do kodu źródłowego.

Przy okazji. Wakacje wakacjami, a na JForex pojawiło się sporo nowości:
https://forexclub.pl/platforma-jforex-d ... y-nowosci/

Jedna z ciekawszych - Candlestick tool - czyli narzędzie do rysowania świecy łączonej (np. 15 świec w jednej :) ).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

rewed
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2011, 12:35

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: rewed »

Witam, od jakiegoś czasu po przeniesieniu platformy jforex na drugi ekran, platforma blokuje się i nie reaguje.Dziala tylko na pierwszym ekranie. Ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiazac ten problem?

FXpleyer

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Witam mam pytanie co Do SL /Trailing step(pipsy) , on się przesuwa np o 10pips od ceny zakupu czy od ustawionego SL poniżej ceny kupna ? (bo nieraz prawie że na aktualną cene mi wskakuje :shock: )

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

FXpleyer pisze:Witam mam pytanie co Do SL /Trailing step(pipsy) , on się przesuwa np o 10pips od ceny zakupu czy od ustawionego SL poniżej ceny kupna ? (bo nieraz prawie że na aktualną cene mi wskakuje :shock: )
Jeśli ustawisz TS 10 pips wtedy będzie liczyło odległość od ceny otwarcia i jeśli aktualna cena będzie 10 pips dalej wtedy SL zostanie przesunięty o wartość TS, czyli 10 pips. Jeśli cena zrobi kolejne 10 pips od ceny otwarcia, czyli będzie już 20 nastąpi kolejne przesunięcie. I tak będzie przesuwało SL o wartość wpisaną w ustawieniach TS. Ale jeśli domyślny Stop Loss wynosi np 50 pips a rynek zrobił tylko 20 pips ruchu na Twoją korzyść wtedy Stop Loss będzie przesunięty tylko 20 pips wyżej, więc nie będzie na BE, tylko będzie 30 pips pod ceną otwarcia. Dopiero cena musiałaby zrobić 50 pips żeby było BE. I potem co kolejne 10 będzie przesuwało wyżej SL. Analogicznie dla innych wartości TS np 20 pips będzie reagowało co 20 pips i przesuwało SL o wartość 20 pips wyżej od ceny początkowej Stop Loss.

Tak działa domyślny TS który masz w Settings > Preferences > (zakładka) Instruments

Jak miałeś krótki SL 2-3 pips od ceny wejścia to go ciasno ustawi za ceną rynkową jeśli cena zrobiła już 10 pips i TS zadział. Może dlatego przesuwa go blisko aktualnej ceny. Bazuje na funkcjach z dokumentacji jforex i tak działa funkcja order.setStopLossPrice() gdzie zmienia sie wartość TS

FXpleyer

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Dzięki , mówiąc "domyślny " masz na mysli ten ustawiony prze ze mnie (w opcjach domyślny nie mam nic zaznaczone) ?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

FXpleyer pisze:Dzięki , mówiąc "domyślny " masz na mysli ten ustawiony prze ze mnie (w opcjach domyślny nie mam nic zaznaczone) ?
Tak, domyślne, czyli chodzi mi o te wartości które masz wpisane tutaj Settings > Preferences > (zakładka) Instruments tam gdzie ustawiasz TP, SL, TS. Z tym że jak przesuniesz SL bo możesz to robić w trakcie handlu przecież i będzie ciasno to potem pociągnie 10 pips wyżej od tej ceny jeśli masz wartość 10 pips na Trailing Steps. To znaczy jak będzie już różnica 10 pips od ceny otwarcia pozycji, wtedy przesunie SL o 10 pips wyżej / niżej. Jeśli masz taką wartość na TS.

FXpleyer

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Czy w tej platformie są jakieś skróty klawiszowe lub czy można je ustawić ? sporo czasu bym zaoszczędził przypisując funkcje np tekst , lini krótka /linia długa pod jakiś klawisz

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

FXpleyer pisze:Czy w tej platformie są jakieś skróty klawiszowe lub czy można je ustawić ? sporo czasu bym zaoszczędził przypisując funkcje np tekst , lini krótka /linia długa pod jakiś klawisz
Są skróty klawiszowe ale raczej nie pod to co chcesz. Możesz np. szybko ukrywać/wyświetlać elementy wykresu -> Klikasz na "oko" na pasku i obok funkcji są skróty.

Ale w przypadku, gdy chcesz nakładać takie same linie korzystaj z opcji "Klonuj". Nakładasz na wykres -> klik prawym -> Klonuj -> edytujesz jedną linię, a pod spodem zostaje ta "główna".
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

https://www.dukascopy.com/wiki/en/devel ... ard-events

https://www.dukascopy.com/wiki/en/devel ... talog#text

keyboard event + chart objects = to czego szukasz

Można zrobić coś takiego ale pewnie nie umiesz jeszcze nic zakodować w jforex, więc to cie nie urządza... W każdym razie, możesz to zrobić w ten sposób.

ODPOWIEDZ