Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SuSeL pisze:Cblondyn nie wiem jak grasz ale ja nie stosuje AF generalnie wcale gdyż uważam, że newsy to ściema lub jeśli są ważne to tylko uważam na wzrost zmienności. Jestem skalperem. Gram na ekstremach zakończeń zmienności czyli swingów skalperskich. Uważam, że jak Mietek Siudek pisze grają pieniądze nie setupy. Najbardziej nie lubie redaktorów programow i magazynów ekonomicznych. Zawsze burzą mi mój obraz rynku i na ogół nie mają racji. Jedyne AF jakie jako tako lubie to korelacje. RR robi sie tylko łapiąc szczyty i dołki ale przez różne filtry jak np. całe VSA czy bandy zmienności czy wartość 60 na euwax czy inne.
Bez względu na to na kogo kolega by sie nie powoływał nadal podtrzymuje swoje stanowisko. Systemy o RR3 i skuteczności 80% i więcej nie istnieją. No chyba, że ktoś doszukuje się wejść i wyjść na wykresie hist. i buduje pod to założenia :). Gdyby kolega dysponował takim systemem (czego serdecznie życze) byłbyś baaaardzo bogatym człowiekiem w bardzo krótkim czasie :).
Co do AF to może kolega mnie nie zrozumiał dobrze. Bardziej chodziło mi o czynnik fundamentalny który jest kluczowy dla ceny dla każdego instrumentu finansowego. I on był, jest i bedzie zawsze czy to się komuś podoba czy nie. Typu: ktos nagle zbankrutował, kogoś zabili czy katastrofa nuklearna itp. One wystepowały i występowac będą zawsze. Nie ma na to rady. Podobnie jak codzienne komunikaty o stanie gospodarki, zatrudnieniu, inflacji itp. Nikt nie jest w stanie przewidzieć nie tylko jaki bedzie raport dotyczący czegos tam ale i jak zareaguje na nie rynek. I to jest ten czynnik który spowoduje, że nawet najpiekniejszy i najlepszy setup skonczy się porażką. Tak jak 15 stycznia 2015 wielu mogło sie przekonac czym niezapowiedziane nagłe info może się skończyć. Na panike/eufornie nie działa żaden opór/wsparcie czy jeszcze inna kreska na wykresie :). A "czarny łabędź" może sie pojawić jutro, za rok a może i za 10 lat. Tego nikt nie wie. Ale to sytuacja extremalna. Czasami zachowanie rynku wydaje sie nam niezrozumiałe. I wbrew zdrowemu rozsądkowi. Ale kiedys już Elder pisał, że nie każdy ma dostęp do wszystkich informacji rynkowych. I wielu z nas (czyli ulica) o pewnych rzeczach nie dowie sie pewnie nigdy :). W przeciwieństwie do "duzych" graczy rynkowych.

lawka
Gaduła
Gaduła
Posty: 147
Rejestracja: 14 lut 2017, 11:03

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: lawka »

raposo pisze:Takie systemy zarabiają. Ale zazwyczaj tylko do czasu. Nagle przychodzi moment, że trafia się obsuwa 80% kapitału w ciągu paru dni. Aczkolwiek... Ten, który wskazałeś na pierwszy rzut oka wygląda ładnie. Przy regularnych wypłatach, zakładając, że nie wstrzelisz się w jakiś pechowy moment i faktycznie jest tam jakieś zabezpieczenie w postaci np. max. straty 30% to można zaryzykować i nawet na tym zarobić :).
Przepraszam ze pozwole sobie dalej drazyc temat .Kwestie calma oczywiscie zamykamy ze wzgledu na relacje sredni zysk AP/ srednia strata AL . Zalozmy ze za kazdym razem kiedy sie system zepsuje to sie przesiade na podobny.Na co zwracac szczegolna uwage

Prosze o odpowiedzi na nastepujace kwestie
1 jak liczony jest "growth" w tego rodzaju publikacjach / procent skladany z comiesiecznej kapitalizacji ?/
2 skad portale typu mqlcodebase biora informacje na tamat ilosci kapitalu inwestowanego przez subskrybentow

Jestem na etapie badania dwoch "sygnalistow"
Wymieniony https://www.mql5.com/en/signals/137898
A tutaj jest rewelacja https://www.mql5.com/en/signals/189778 imponujaca relacja ilosci ilosci nastepujacych ciagle po sobie transakcji zyskownych do ilosci nastepujacych ciagle po sobie strat przy niezlym ilorazie AP/ AL i akceptowalnym DDownie

dziekuje i pozdrawiam

SuSeL
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2013, 12:05

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: SuSeL »

Cblondyn, w weekend zrobie Ci tu analize W1/MN EURUSD bo to jest piękny przykład, że nie masz racji a flash krachy są zbyt rzadkie by nie żałować na nie SL. Na Edku masz końcówkę dużej II fazy akumulacji mimo że wszyscy chrzanią o parytetach i 0.8 i innych bzdetach. Rozpisze Ci to ładnie jak znajde czas pod koniec weekendu w oparciu o starą szkołę Richarda Wyckoffa. To tu te mądre głowy z tv niech staną sie hipokrytami :-) Jak zawsze z resztą. Mojego systemu w detalach nie zdradze bo i po co. Chyba że odpłatnie na priv. Pozdrawiam i życzę miłej zaskoczki na Edku powyżej 1.15 pod koniec roku (wbrew AF) :-)
test4profit - BLOG dla Traderów i sympatyków FOREX

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SuSeL pisze:Cblondyn, w weekend zrobie Ci tu analize W1/MN EURUSD bo to jest piękny przykład, że nie masz racji a flash krachy są zbyt rzadkie by nie żałować na nie SL. Na Edku masz końcówkę dużej II fazy akumulacji mimo że wszyscy chrzanią o parytetach i 0.8 i innych bzdetach. Rozpisze Ci to ładnie jak znajde czas pod koniec weekendu w oparciu o starą szkołę Richarda Wyckoffa. To tu te mądre głowy z tv niech staną sie hipokrytami :-) Jak zawsze z resztą. Mojego systemu w detalach nie zdradze bo i po co. Chyba że odpłatnie na priv. Pozdrawiam i życzę miłej zaskoczki na Edku powyżej 1.15 pod koniec roku (wbrew AF) :-)
Bardzo chetnie zobacze to "cudo" co pozwala osiągnąć 80% przy RR3 ;). Tylko mam nadzieje, że nie na historii o czym już wcześniej wspominałem ;).
Co do odpłatności to najpierw zobacze jak "działa" ;). A tak na marginesie ja bardzo wiele bym dał, żeby wiekszośc używała tego samego systemu co ja. Pewnie wielu wie dlaczego :). Ale nie wszyscy ;)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

SuSeL pisze: życzę miłej zaskoczki na Edku powyżej 1.15 pod koniec roku (wbrew AF) :-)
Jeśli wygra Marie Le Pen to raczej watpię.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

SuSeL
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2013, 12:05

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: SuSeL »

Cblondyn nie zdradze Ci cuda tylko opisze to co teraz Wam się nie mieści w głowach ale to nie ma nic wspólnego z moim systemem. Nie zamierzam go nigdzie darmowo opisywać. Nie potrzebuje niczyjej opinii. Edek Wam.udowodni jak umysł napchany czyimiś opiniami nie nadaje się do tradingu. Myślicie że te bilionowe fundusze ktore robią akumulacje już od roku kupując małe pakiety by ulica dalej była ślepa obchodzą jednodniowe wybory? Wzrost zmienności będzie ale to tyle.
test4profit - BLOG dla Traderów i sympatyków FOREX

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SuSeL pisze:Cblondyn nie zdradze Ci cuda tylko opisze to co teraz Wam się nie mieści w głowach ale to nie ma nic wspólnego z moim systemem. Nie zamierzam go nigdzie darmowo opisywać. Nie potrzebuje niczyjej opinii. Edek Wam.udowodni jak umysł napchany czyimiś opiniami nie nadaje się do tradingu. Myślicie że te bilionowe fundusze ktore robią akumulacje już od roku kupując małe pakiety by ulica dalej była ślepa obchodzą jednodniowe wybory? Wzrost zmienności będzie ale to tyle.
Kolega nadal widze nie rozumie o czym pisze. Ja nie sugeruje się AF nigdy. Bo wystarczy mi sam wykres. Ale każdy zdaje sobie sprawe, że czynnik fundamentalny/ekonomiczny ma kolosalne znaczenie. Wręcz kluczowy. Tyle. I nic nam po wspaniałej AT gdy panika/euforia na rynkach. A tym bardziej nagle wbrew oczekiwaniom i zapowiedziom.
Cały czas sie odnosze do tego sys 80%/RR3. Chyba kolega nie do końca rozumie co to oznacza. Wielu na tym forum posługuje sie liczbami bez głębszego zastanowienia się o czym piszą :)

SuSeL
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2013, 12:05

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: SuSeL »

Chcesz coś więcej o systemie to wymyśle Ci jakieś demo. Zastanowie się nad tym ale to tylko na priv. Pamiętaj, że jeśli system jest dobry nikt Ci go nie zdradzi bo i po co. Co do AF to moje zdanie jest sceptyczne. Inaczej patrze na rynki. Nie ufam temu co mi mówią "mądre głowy". Owszem patrze na różne cykle jak najbardziej. Np. cykl inflacyjny czy hossa bessa 8-9-10 i inne. Emocje na rynku są zbędne gdy wiesz co się dzieje. Ja np. ich nie mam :-)
test4profit - BLOG dla Traderów i sympatyków FOREX

lawka
Gaduła
Gaduła
Posty: 147
Rejestracja: 14 lut 2017, 11:03

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: lawka »

Mysle ze byloby wielce przydatnym zalozyc nowy temat dotyczacy sposobu weryfikacji platnych sygnalow.

a tu ktos stworzyl cos zupelnie niemozliwego :lol: :lol: :lol:

https://www.mql5.com/en/signals/244236# ... ory&page=5

pozdrawiam :mrgreen:

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

na początek CIERPLIOWOŚĆ (w zajmowaniu pozycji, oczekiwaniu na odpowiednie wejście po generacji sygnału - jedno z wazniejszych czynników często lekceważony, ludzie "przewidują" ruchy cen i grają na pałę - a to tak naprawde cena ma nam pokazac kiedy wejść w trejda, wtedy można wchodzić w "sell" na szczytach i buy na dołkach-wtedy wiesz kiedy ucianać straty, a kiedy pozwolić zyskom rosnąć) a następnie równanie: price action + S/D + język angielski+ ciężka praca=jeśli się zrozumie - możliwość zarabiania na fx. Nie ma drogi na skróty. Czysty wykres i parę kresek supply i demand. Jesli zrozumiesz co grube ryby chcą zrobić, gdzie jesteś na wykresie, to wiesz juz bardzo duzo. Jest takich paru kolesi jak Steve Mauro, CJ (Captain Jack) i Sympathy - oni wskażą drogę. Wskazałem Ci jeden z kierunków który doprowadzi Cie do celu. Ale co zrobisz to już Twoje. Pozdrawiam i powodzenia

ODPOWIEDZ