Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
SuSeL
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2013, 12:05

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: SuSeL »

Co do wkuwania książek to powiem tak. Przez te 12 lat w branży przeczytałem wszystko po polsku i kilka po angielsku i nic ciekawego się nie wydarzyło. Po latach zrozumiałem, że najlepiej kupiwać na dołkach i sprzedawać na szczytach w 3 interwałach. Wykorzystuje autorskie podejście własnej teorii zmienności plus VSA. I dopiero pojawiły sie rezultaty. RR 3:1 i trafność 85% - 90%. W tym biznesie zarabia się na tym czego nie robią inni. Także nie polecam sie za mocno wczytywać. Lepiej samemu "przebadać" charakter wybranego rynku. Na początku jednego.
test4profit - BLOG dla Traderów i sympatyków FOREX

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

W ostatnim czasie dochodzi do mnie sporo sygnałów od ludzi z zewnątrz o zaciąganiu tzw. chwilówek na potrzeby social tradingu, czyli kopiowaniu ruchów innych osób, czy automatów. Osoba po poniesieniu serii druzgocących porażek decyduje się na ostateczny krok, czyli szuka w internecie jakiegoś magicznego programu, czy kogoś kto udostępni najlepiej za darmo magiczny system. Szczerze powiedziawszy jestem bardzo zaskoczony tego typu zjawiskiem, niestety prawda jest naprawdę gorzka.
Dawcy kapitału http://spekulant.com.pl/2016/01/17/dawc ... po-polsku/
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Nieśmiertelny Trader pisze: Żeby pokazać, że osiągnęło się biegłość w danej dziedzinie i żeby pokazać że się da. Nie wiem w czym masz problem? Podatki i tak trzeba płacić.
Leszcze podniecają się przez cały czas. Jak tracą to podniecają się stratami, jak zarabiają to podniecają się zyskami. Są też tacy co podniecają się dodatkowo cudzymi zyskami bądź stratami. Jak coś im się uda to wrzucą coś na forum, statement, wybrany trade itp. i myślą, że inni też powinni wrzucać. Nawet jeśli ktoś wrzuci na forum statement to rodzi się pytanie czy faktycznie tyle zarabia czy jest nieźle podniecony co może oznaczać że nie tyle zarabia co właśnie tyle zarobił, możliwe że pierwszy raz (udało mu się).

Awatar użytkownika
Darro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut 2017, 07:54

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: Darro »

alinoe pisze: Leszcze podniecają się przez cały czas. Jak tracą to podniecają się stratami, jak zarabiają to podniecają się zyskami. Są też tacy co podniecają się dodatkowo cudzymi zyskami bądź stratami. Jak coś im się uda to wrzucą coś na forum, statement, wybrany trade itp. i myślą, że inni też powinni wrzucać. Nawet jeśli ktoś wrzuci na forum statement to rodzi się pytanie czy faktycznie tyle zarabia czy jest nieźle podniecony co może oznaczać że nie tyle zarabia co właśnie tyle zarobił, możliwe że pierwszy raz (udało mu się).
Nawet Schopenhauer by tego lepiej nie ujął :lol:
Amen ;)

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

alinoe pisze: Leszcze podniecają się przez cały czas......
Jak ktoś coś lubi, jak lubi się czymś podniecać, a jest to w kręgu jego zainteresowania to leszczem nie jest, bardziej ten który tego nie rozumie.
Obrazek
Obrazek

lawka
Gaduła
Gaduła
Posty: 147
Rejestracja: 14 lut 2017, 11:03

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: lawka »

raposo pisze:
lawka pisze:Mysle ze ten https://www.mql5.com/en/signals/129797 expert wlasnie pomaga w pewien sposob niudacznikom . W sumie 32 usd / mc to niewiele.Warto zauwazyc ze prowadzi konto real w centach. niemniej kapital obrotowy jego subskrybentow oscyluje w okolicach 5 - 8 milionow dolarow. warto zauwazyc ze przyrost subskrybentow wzrosl od pazdziernika ub roku o 300 osob.
Chetnie zobaczylbym wypowiedzi sceptykow
Sceptykiem bym się nie nazwał ale powiedzmy, że miałem do czynienia z takimi "cudami"... :)

Konto centowe ale real więc OK. Czas życia rachunku długi - super. Bardzo duża ilość transakcji i genialna skuteczność. Zatem gdzie ten haczyk... Otóż, średni zysk z transakcji ponad 4-krotnie niższy niż średnia strata. Zresztą po samym nachyleniu krzywej widać o co chodzi. Gridowanie, gdzie zapewne SL-em jest cały kapitał lub jego duża część. Na Equity widać zjazd z 16 400 na 7 600 w ciągu pół miesiąca. I w ciągu następnych 6 miesięcy odrobił zaledwie 1/3 tego zjazdu. Ewidentnie widać, że wcześniej szło bardziej dynamicznie więc strzelam, że gość zmniejszył wolumen i mnożnik po tej obsuwie, aby nie wystraszyć subskrybentów z których przecież ma wynagrodzenie.

I to właśnie dwa ryzyka:
1) podłączysz się w "gorszym" okresie i potem przez kolejne 1,5 roku będziesz odrabiał straty (albo do śmierci :) ).
2) ryzykiem jest strata całego kapitału i może się to stać nawet w dwa tygodnie, mimo, że będziesz mu wierny przez rok czy dwa.

Czy to jakkolwiek pomaga "nieudacznikom"? Szczerze wątpię. To raczej przedłuża nieświadomą agonię. Podłączasz się do tradera, który robi co chce, a Ty nie masz pojęcia dlaczego i specjalnie nic Cię to nie uczy. Zakładka "Whats new"? Napisze co potrzeba, aby podtrzymać subskrypcje. Co więcej pozostaje? Posłuchajcie Pana Prezydenta...
https://www.youtube.com/watch?v=VTBjyhMZj9I

Ale pewnie, jako dywersyfikacja strategii jest to jakiś sposób na możliwy dodatkowy zarobek, o ile wstrzelimy się w dobrym momencie.

W kwestii osób zarabiających na FX. Znam trochę takich osób (w tym siebie ? :) ) więc mogę zapewnić, że się da. Ale nikt nie będzie Ci tu na siłę udowadniać, że można, bo wplątanie w taką dyskusję na forach i fejsbukach ostatecznie zmierzało próśb, a nawet żądań, do przekazania dostępu do konta, podłączenia konta do myfxbooka, pokazania PIT-u, wyciągu z konta, a nawet zajrzenia do lodówki. Taka nieufna polska natura... :) Chociaż oszustów też nie brakuje ale wtedy ktoś ma w tym interes...

Dziekuje najuprzejmiej za naukowa analize tematu- Caly czas studiuje . Co zatem oznacza na tej stronie tak ogromny "growth" i czy jezeli jest publikowany na pierwszym planie strony mozna wnioskowac ze mql codebase sprzyja oszustom?
Na co zwracac szczegolna uwage przy ewentualnym korzystaniu z tego typu sygnalow poza bardzo istotna relacja sredni zysk / srednia strata , wykresem equity ?
I co wobec tego sadza specjalisci jak mistrz Raposo czy m.Waz o tego https://www.mql5.com/en/signals/137898 typu sygnalach ?
oczywiscie jako drobny cwaniaczek zamierzalbym kupowac tego typu sygnal a inwestowac nieco wieksz sumy :roll: :D

Dziekuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Takie systemy zarabiają. Ale zazwyczaj tylko do czasu. Nagle przychodzi moment, że trafia się obsuwa 80% kapitału w ciągu paru dni. Aczkolwiek... Ten, który wskazałeś na pierwszy rzut oka wygląda ładnie. Przy regularnych wypłatach, zakładając, że nie wstrzelisz się w jakiś pechowy moment i faktycznie jest tam jakieś zabezpieczenie w postaci np. max. straty 30% to można zaryzykować i nawet na tym zarobić :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

SuSeL pisze: I dopiero pojawiły sie rezultaty. RR 3:1 i trafność 85% - 90%. W tym biznesie zarabia się na tym czego nie robią inni. Także nie polecam sie za mocno wczytywać. Lepiej samemu "przebadać" charakter wybranego rynku. Na początku jednego.
Jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć w taką skuteczność. Z prostego powodu. Taki wspaniały setup nie istnieje. Z prostej przyczyny. Oprócz AT istnieje jeszcze AF która ma kluczowe znaczenie dla ceny a ona jest obciążona błędem 50%/50%.
Nie uwierze póki nie zobacze :). I póki co są to zwykłe banialuki ;). Acha i prośba, nie udowadniać na wykresie hist. jesli ktoś chciałby to robić :)

Nieśmiertelny Trader

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Darro pisze:
alinoe pisze: Leszcze podniecają się przez cały czas. Jak tracą to podniecają się stratami, jak zarabiają to podniecają się zyskami. Są też tacy co podniecają się dodatkowo cudzymi zyskami bądź stratami. Jak coś im się uda to wrzucą coś na forum, statement, wybrany trade itp. i myślą, że inni też powinni wrzucać. Nawet jeśli ktoś wrzuci na forum statement to rodzi się pytanie czy faktycznie tyle zarabia czy jest nieźle podniecony co może oznaczać że nie tyle zarabia co właśnie tyle zarobił, możliwe że pierwszy raz (udało mu się).
Nawet Schopenhauer by tego lepiej nie ujął :lol:
Amen ;)

hehe to chyba o Tobie :) o Mnie też kiedyś. O wszystkich w journalach :)

SuSeL
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2013, 12:05

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: SuSeL »

Cblondyn nie wiem jak grasz ale ja nie stosuje AF generalnie wcale gdyż uważam, że newsy to ściema lub jeśli są ważne to tylko uważam na wzrost zmienności. Jestem skalperem. Gram na ekstremach zakończeń zmienności czyli swingów skalperskich. Uważam, że jak Mietek Siudek pisze grają pieniądze nie setupy. Najbardziej nie lubie redaktorów programow i magazynów ekonomicznych. Zawsze burzą mi mój obraz rynku i na ogół nie mają racji. Jedyne AF jakie jako tako lubie to korelacje. RR robi sie tylko łapiąc szczyty i dołki ale przez różne filtry jak np. całe VSA czy bandy zmienności czy wartość 60 na euwax czy inne.
test4profit - BLOG dla Traderów i sympatyków FOREX

ODPOWIEDZ