Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mustafa pisze:Większość ludzi przeszła z akcji na FX , bo TAKIE były reklamy, że na FX szybko się dorobią. Był gdzieś wątek o tych durnych reklamach.
http://forex-nawigator.biz/forum/reklam ... it=reklamy

Trochę stracił na aktualności ale pokazuje w jakimś stopniu jak było ;). Regulatorzy zaczęli to ukracać i wlepiać kary za zbyt agresywne kampanie lub "mijanie się z prawdą". Daleko nie trzeba szukać, nawet wczoraj pisałem o karze jednego brokera, który dostał m.in. za to grzywnę od CySEC:
https://forexclub.pl/cysec-naklada-kole ... x-capital/

Ale to prawda, że np. 10 lat temu była wolna amerykanka i niektórzy wprost pisali "możesz zarobić 1000% w tydzień!" ;). Myślę jednak, że to obecnie jeden z mniej istotnych czynników. Forex to zdecydowanie trudniejszy rynek w porównaniu do np. rynku akcyjnego, gdzie wystarczy poczekać na hossę i wtedy nie ważne co kupisz to i tak zarobisz. Ale jeśli hossy nie ma to cóż ma począć ynwestor? To raz. Dwa - porównajcie sobie platformy FX do akcyjnych - śmiech na sali. Prawie żaden polski DM nie oferuje porządnego oprogramowania do handlu na GPW. Trzy - człowiek lubi mieć dostęp do wielu możliwości, nawet jeśli nie planuje i nie umie z ich korzystać. FX otwiera wiele drzwi. No i można by tak długo ale o tym już nieraz pisaliśmy na forum... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Nie mówię, że Forex jest lepszy czy gorszy od akcji tylko o podejściu wielu desperatów. Trzeba wiedzieć w co się gra, dla mnie Forex to właśnie te możliwości, akcje czasem też kupuję ale na długi termin i zaglądam tam średnio ze dwa razy w miesiącu. No i fakt brakuje platformy, trochę nas Forex rozpieścił dane i platforma za darmo.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

SuSeL
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2013, 12:05

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: SuSeL »

A ja myślę, że ludzie nie zarabiają bo szukają tego czego nie ma. Lepszym podejściem jest znaleźć jeden system i się go trzymać. Ja np. opracowałem głównei dla DAXa system oparty o zmienność. DAX dziennie robi zasięg (wynika to ze zmienności implikowanej) 120 p w około 90% przypadków. Ruchy mamucie to 300 p ale rzadko. Głównie na wybicia jak teraz przy rajdzie św. Mikołaja. Są też ruchy ekstremalne jak przy Trumpie 600p ale to z raz w roku lub rzadziej. 90% całego handlu ma za zadanie dostarczyć zmienność aby rynek istniał. Gra na wynik to mniej niż 10% światowego wolumenu. Zatem przez większość czasu rynek zmierza donikąd. Liczy się zmienność. Ponadto niemal każdy dzień wygląd atak samo. Trading to najnudniejszy zawód świata. Zawsze zmienność jest między 9. a 11. rano. Po 11. jest fałszywa próba ale traderzy są na lunchu więc się nic nie wydarzy. Oni zamykaja pozycje. Może zrobić tak jak mawia mistzr Andrea Unger, poznać rynek i jego zwyczaje. Na DAXie są godziny handlu i zmienność i to płaci. Do tego macie indeks euwax by grać przeciw większości i to się sprawdza. Do tego real wolumen (np. Noble Markets) go udostępnia i XTB zamierza to też zrobić. Stosujcie też MTF. Ja na DAXie obserwuje M15 ale gram spod M1 i renko. Są też różne setupy na tym rynku jak np. połowa zmienności w godzinę - oznacza odwrócenie. Całe VSA tu się też ładnie sprawdza. Ale najtrudniejsze to się trzymać własnych zasad i własnego systemu. To tu większość odpada.
test4profit - BLOG dla Traderów i sympatyków FOREX

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: raposo »

SuSeL pisze:A ja myślę, że ludzie nie zarabiają bo szukają tego czego nie ma. Lepszym podejściem jest znaleźć jeden system i się go trzymać. Ja np. opracowałem głównei dla DAXa system oparty o zmienność. DAX dziennie robi zasięg (wynika to ze zmienności implikowanej) 120 p w około 90% przypadków. Ruchy mamucie to 300 p ale rzadko. Głównie na wybicia jak teraz przy rajdzie św. Mikołaja. Są też ruchy ekstremalne jak przy Trumpie 600p ale to z raz w roku lub rzadziej. 90% całego handlu ma za zadanie dostarczyć zmienność aby rynek istniał. Gra na wynik to mniej niż 10% światowego wolumenu. Zatem przez większość czasu rynek zmierza donikąd. Liczy się zmienność. Ponadto niemal każdy dzień wygląd atak samo. Trading to najnudniejszy zawód świata. Zawsze zmienność jest między 9. a 11. rano. Po 11. jest fałszywa próba ale traderzy są na lunchu więc się nic nie wydarzy. Oni zamykaja pozycje. Może zrobić tak jak mawia mistzr Andrea Unger, poznać rynek i jego zwyczaje. Na DAXie są godziny handlu i zmienność i to płaci. Do tego macie indeks euwax by grać przeciw większości i to się sprawdza. Do tego real wolumen (np. Noble Markets) go udostępnia i XTB zamierza to też zrobić. Stosujcie też MTF. Ja na DAXie obserwuje M15 ale gram spod M1 i renko. Są też różne setupy na tym rynku jak np. połowa zmienności w godzinę - oznacza odwrócenie. Całe VSA tu się też ładnie sprawdza. Ale najtrudniejsze to się trzymać własnych zasad i własnego systemu. To tu większość odpada.
Z wieloma rzeczami się zgadzam poza jedną. Dlaczego ludzie nie zarabiają? Powodów może być dużo więcej i jest to bardziej złożony temat. Czynniki psychologiczne to jedno. Są też wspomniane oczekiwania ale i czasem zawodzi poziom wiedzy, jak i posiadane zasoby (zbyt mały kapitał, niedostateczna ilość czasu poświęcana na trading/system) i kilka mniej istotnych. To wszystko wymaga odpowiedniej koordynacji i jeden czynnik zaniedbany w odpowiednio dużym stopniu grzebie całą resztę.

p.s. wg regulaminu forum - musisz usunąć link z podpisu ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

SuSeL pisze:Do tego real wolumen (np. Noble Markets) go udostępnia i XTB zamierza to też zrobić.
Czy to oznacza, że w Noble na wykresach można zobaczyć prawdziwy wolumen ? Tylko na Daxie czy na wszystkich instrumentach ? I co oznacza "real wolumen" ? W przypadku Daxa może być to obrót z giełdy, ale w przypadku walut ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

SuSeL
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2013, 12:05

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: SuSeL »

Tak Noble ma realny. DAX jest z Eurex a np. USDJPY z CME zloto z COMEX wszystko z futuresow
test4profit - BLOG dla Traderów i sympatyków FOREX

NowySwiat
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 26 gru 2016, 14:02

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: NowySwiat »

Wolumen z giełdy CME... To jedyny ,,realny wolumen,, do transakcji na daytradingu...

SuSeL
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2013, 12:05

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: SuSeL »

Tak gdyż nawet na prawdziwej giełdzie czyli Trade Station podpięty pod CME (jest to i broker i platforma) po całym dniu handlu wolumen po 23:00 jest uzupełniany jeszcze ze wzgledu na zdecentralizowany handel walutami. Ale większościowy wolumen jest ujęty na giełdzie CME w przypadku walut.
test4profit - BLOG dla Traderów i sympatyków FOREX

NowySwiat
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 26 gru 2016, 14:02

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: NowySwiat »

Sierota pisze:

No i co ? Czego oczekuje ? Pomozecie ? Mam nadzieje, ze TAK.
Nie mam czasu niestety na nauke, wkuwanie ksiazek. Chcialbym, aby to byl jakis EA, sygnal,

A może frytki do tego ? :roll: Z takim podejściem nic nie zdziałasz tylko przyciągniesz ludzi, którzy będą chcieli Cie wykorzystać...

Awatar użytkownika
Darro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut 2017, 07:54

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: Darro »

Witam kol. "Sierotę" ;)
Przeczytałem dzisiaj cały wątek na forum i przyznam ,ze nie rozumiem trochę tej zajadłej nagonki na twój pierwszy post. Zapewne intencje kolegów z forum są dobre ,bo chca cię ustrzec przed marnowaniem kasy na "Holy Graala",ale forma chyba troche zbyt napastliwa wydaje mi się.
Rozumiem twoja frustracje i tego ,że szukasz porady co dalej, bo sam nieraz byłem w takiej sytuacji.
Ta sprawa z ghostbikerem na forexfactory to oczywisty przekręt- gościu preparuje statementy i do tego robi to na kontach DEMO ,więc trzymaj sie z daleka od niego. Jest zresztą wątek na temat oszustów i jego temat tez jest ostatnio wałkowany http://www.forexfactory.com/showthread. ... 30&page=75.

Piszesz ,że nie masz czasu na naukę i szukasz EA lub "magicznego " systemu do zarabiania. Przykro ale nie ma takich rozwiązań do kupienia ,bo te co zarabiaja są tajemnicą twórców i zarabiają dla nich . Jeśli coś kupisz to wyrzucasz kasę ,bo żaden system czy EA nie zarabia cały czas- rynek ma swoje fazy i jeśli nie nadzorujesz takiego robota to on bezmyślnie będzie sie trzymał jakiegoś schematu podczas gdy rynek będzie już w innej fazie. Nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi na swoje pytania . Parę lat temu analizując moją (wtedy) 3 letnią historie na rynku ,po wyczyszczeniu kolejnego konta zastanawiałem sie jak zacząć zarabiać , co jest grane ,dlaczego zarabiam a potem tracę wszystko do zera... I wtedy ktoś w całkiem innej sprawie powiedział zdanie ,które zmieniło całkowicie moje podejście do rynku i wpłynęlo dodatnio na wyniki.
A było to : "Łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo" ... Niby co to ma wspólnego z Forexem ? A jednak miało - po przeanalizowaniu historii kilku wyczyszczonych kont ,gdzie uzyskiwałem wyniki po 100-200 % w kilka tygodni a potem zerowałem w 2-3 dni wiedziałem juz co jest grane.
Odpowiedź w moim przypadku była jedna- nie potrafiłem przyznać sie do błędu i tkwiłem w nim do ostatniej złotówki , a mówiąc w skrócie - brak rozsądnego sztywnego SL i ciągłe przesuwanie zwiększające stratę.To było moje słabe ogniwo... Teraz wiem ,że nie ma szans na systematyczne zarabianie jeśli nie masz wyznaczonych granic błędu jakim jest SL. Oczywiście nie wystarczy to do zarabiania ,bo jeszcze trzeba mieć pomysł na robienie dobrych zleceń ,ale to opanowałem dosyć szybko ,bo po roku na rynku potrafiłem mieć 40-50 zleceń zyskownych pod rząd. Niszczyło mnie ,a właściwie bilans konta -brak odwagi do przyznania sie do błędu czyli do zamknięcia zlecenia stratnego. Teraz składając zlecenia wiem gdzie będę z niego uciekał ,gdzie setup będzie nieaktualny. Nie dowiesz sie tutaj od nas jak zarabiać, ale możemy ci pomóc nie tracić - zapomnij o robotach i cudownych systemach bo to wyrzucona kasa. Konta PAMM ,sygnały na mql5 to juz troche lepsze rozwiązanie ,ale tez wymaga pewnej rezerwy w podejściu do wyników .
A najlepszym rozwiązaniem jest własna nauka i wypracowanie swojego stylu odpowiedniego do charakteru i stylu życia.

ODPOWIEDZ