Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
sureshot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2012, 12:30

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: sureshot »

czango ale z drugiej strony, czy powaznie sadzisz, ze nawet jesli, przekazesz reguly i zasady takiemu naiwniakowi i poztecznemu idiocie jak np t rex to on je zrozumie ?? wg mnie nie ma szans, a przeciez jest wielu jeszcze glupszych od niego
jackub pisze:Nie wiem dlaczego ci sprawia taką trudność zrozumienie najprostrzej rzeczy ..
Niemoralne jest pozyczanie tego czego się nie ma....
i w dodatku żądanie jeszcze za to procentów
po pierwsze jak to pozyczanie tego, czego sie nie ma ??, twoj kolega t rex , napisal dlugi post o tym, ze teraz dzieki dobroczyncy balcerowiczowi mozesz pozyczac prawdziwe pieniadze, zadluzac sie w realnej walucie za ktora mozesz, nabywac realne dobra, samochody domy etc :d :d , gdyby pieniadze banku byly nieprawdziwe, albo gdyby tak jak sugerujesz bank ich nie mial, to przeciez, nikt by ci nic nie sprzedal...

po drugie nikt cie nie zmusza do brania pozyczek, nikt nikomu pistoletu do glowy nie przystawia, ludzie robia to dobrowolnie, wiec gdzie tu niemoralnosc ??

jestescie otumanieni i nie rozumiecie , ze moralnosc i etyka, to zwykle abstrakcje wymyslone po to, zeby ludzkie zycie na tej planecie bylo znosniejsze, np uznajemy, ze wykorzystanie przewagi czysto fizycznej, przystawienie komus pistoletu do glowy, zastrzelenie go i zabranie jego majatku jest niemoralne, ale sytacje gdy ktos wykorzystuje np swoja przewage intelektualna i np tworzy jakis wynalazek, powiedzmy paliwo wodorowe, osiaga sukces , ale przy okazji puszcza z torbami filmy paliwowe, tez mamy uznac za niemoralna ?? :d :d , albo przyklad czango z szachami, wygrywajacy szachista ma sie wstydzic swojej przewagi?? przebiegle banki maja sie wstydzic swojej przewagi nad durniami ??
poza tym kto ma o tym decydowac ?? t rexa co widac po tym jego poscie, mozna by z latwoscia okrasc i wmowic mu, ze to dla jego dobra, ze dostal szanse, ze sie wyzwolil i on bedzie z tego zadowolony, a zlodziejowi z wdziecznosci zbuduje pomnik, :d z mojego punktu widzenia, osoby ktora to widzi, byloby to niemoralne, ale czy moralne by bylo, zebym to ja decydowal za niego ?? 90 % kobiet swiecie wierzy, ze wywalczyly sobie prawo do pracy i w tej walce nie ustaja ;), mialbym im tego zabraniac?? albo gdyby niemcy i sowieci zamiast zamykac ludzi w obozach pracy ogradzac drutami, zmuszac sila, wmowili im i oglupili, ze beda pracowac dla siebie, ze praca ich wyzwoli, a podatki zaplaca dla swojego dobra, to byloby to moralne czy nie ?? kto mialby o tym decydowac jakie bylyby kryteria??, swiat jest jaki jest darwin sie nie pomylil, silny zjada slabego tak bylo jest i bedzie, mnie jako polaka kluje jednak troche, ze to polska i polacy sa zjadani, teraz jest w modzie temat reparacji ;);) moze gdyby t rexa nauczyc jezyka niemieckiego i umiescic jakos w niemieckim rzadzie to bylby jakis sposob, on tam niemcom juz by wyjasnil ile korzysci by osiagneli wyplacajac polsce te miliardy euro, marne szanse, ze by sie nabrali , ale lepsze to niz pustoslowie :d

jackub

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Czango, PAn KAroń niewiele wie jak to działa, a twój tok myśłowy jest dla mnie oczywisty i ja się z nim zgadzam. To co ja probuję dotknąć i zastanowić się to jak bezkrytycznie bierzemy rzeczy oferowane nam, i nie chodzi tu o forex a o całokształ świata fionansów jaki się rozwijał, kształtował i w końcu powstał. (np. za duży aby upaść czy przypadek Grecji).
Niektórzy piszą, że to zgodnie z prawem, ale prawo ustanowione i AUTOMTYCZNIE BEZREFLEKSYJNIE przyjmowane nie musi być etyczne czy moralne. Pan Karoń dyskutuje, przedstawia swoje widzenie ZASAD PODSTAWOWYCH RELACJI SPOŁECZNYCH i jak daleko one odbiegły a nawet zaprzeczyły prawom naturalnym człowieka (niekiedy nazywane boskimi). Analizuje on zachowania ludzi i nurtów filozoficznych zajmujących się społeczeństwami i robi to znakomicie. Nie chcę analizować to jego działalnośći ale to co robi to działania na połaszczyźnie RELACJI ABSOLUTNIE PODSTAWOWYCH, PIERWOTNYCH.
Prowadziłem z nim dyskusję na temat rynków i nie znależłiśmy współnego punktu widzenia i np hurtownik spożywczy jest dla niego szanowanym i uczciwym obywatelem a spekulant tylko złodziejem.
PAn KAroń ma rację, kwestionując brak etyki kapitaizmu, totalny bark moralnośći i etyki instytucji finansowych sprowadzający się do okradania ludzi. JAk byłem młody VW Garbus kosztował 990USD nówka, dzisiaj za 1000 USD kupujesz trupa a nie samochód. 50 lat temu robotnik amerykański utrzymywał rodzinę 4-5 osobową mieli na dom i na kształcenie dzieci, jak wygląda dzisiaj? Kiedyś fundusz emerytalny byl realnym zabezpieczeniam na starość, a dzisiaj?
Ludzie otoczeni kolorowymi gadżetami nie widzą jak zostali wydymani przez te lata... teraz dymani są azjaci, ale co się stanie jak amerykanie i europejczycy przestaną kupować bo nie będą mieli już za co?

-- Dodano: 07 paź 2017, 11:25 --

Sureshot, uczciwość jest kategorią moralną.
Zabijanie jest be, wspólzawodnictwo jest cacy.
Okradanie jest be, praca jest cacy
Wspólpraca jest cacy a zdrada jest be...
poza ty ja też z prądem
mam nadzieję że pomogłem ci w rozterkach ....

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

jackub pisze:Czango, PAn KAroń niewiele wie jak to działa, a twój tok myśłowy jest dla mnie oczywisty i ja się z nim zgadzam. To co ja probuję dotknąć i zastanowić się to jak bezkrytycznie bierzemy rzeczy oferowane nam, i nie chodzi tu o forex a o całokształ świata fionansów jaki się rozwijał, kształtował i w końcu powstał. (np. za duży aby upaść czy przypadek Grecji).
Niektórzy piszą, że to zgodnie z prawem, ale prawo ustanowione i AUTOMTYCZNIE BEZREFLEKSYJNIE przyjmowane nie musi być etyczne czy moralne. Pan Karoń dyskutuje, przedstawia swoje widzenie ZASAD PODSTAWOWYCH RELACJI SPOŁECZNYCH i jak daleko one odbiegły a nawet zaprzeczyły prawom naturalnym człowieka (niekiedy nazywane boskimi). Analizuje on zachowania ludzi i nurtów filozoficznych zajmujących się społeczeństwami i robi to znakomicie. Nie chcę analizować to jego działalnośći ale to co robi to działania na połaszczyźnie RELACJI ABSOLUTNIE PODSTAWOWYCH, PIERWOTNYCH.
Kiedyś do podobnych wniosków doszli panowie Marks Engels a potem Lenin. Nie może tak być, że jeden posiada kapitał i go wykorzystuje a drugi na niego robi. I tak oto powstał ZSRR kraj miodem i mlekiem płynący :)
Ale jak to w życiu nie zawsze założenia sie sprawdzają. Opisano to w "folwarku zwierzęcym" Orwella, gdzie jak sie okazało miłość do władzy i posiadania jest w naturze ludzkiej bez względu czy to na etapie kamienia łupanego czy w erze komputerów :)

jackub

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Słuchgałeś Karonia z jego serii Pojęcia podstawowe? Czy porzeczytałeś Manifest Komunistyczny ? Bo ja tak
Ty chyba nie bo nie pisałbyś takich bzdur. :D

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

jackub pisze:Słuchgałeś Karonia z jego serii Pojęcia podstawowe? Czy porzeczytałeś Manifest Komunistyczny ? Bo ja tak
Ty chyba nie bo nie pisałbyś takich bzdur. :D
Przepraszam ale takie skojarzenie mi sie nasuneło po tym co napisałeś :)
"Nieetyczne, kapitał, wyzysk, biedny wyzyskiwany" itp.

jackub

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Cblondyn pisze:
jackub pisze:Słuchgałeś Karonia z jego serii Pojęcia podstawowe? Czy porzeczytałeś Manifest Komunistyczny ? Bo ja tak
Ty chyba nie bo nie pisałbyś takich bzdur. :D
Przepraszam ale takie skojarzenie mi sie nasuneło po tym co napisałeś :)
"Nieetyczne, kapitał, wyzysk, biedny wyzyskiwany" itp.
CZyli poleciałeś emocjonalnie i powierzchownie...
Polecam jeszcze jeden manifest. Manifest z Ventotene... podstawa ideologiczna dzisiejszej Europy....

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

jackub pisze:
Cblondyn pisze:
jackub pisze:Słuchgałeś Karonia z jego serii Pojęcia podstawowe? Czy porzeczytałeś Manifest Komunistyczny ? Bo ja tak
Ty chyba nie bo nie pisałbyś takich bzdur. :D
Przepraszam ale takie skojarzenie mi sie nasuneło po tym co napisałeś :)
"Nieetyczne, kapitał, wyzysk, biedny wyzyskiwany" itp.
CZyli poleciałeś emocjonalnie i powierzchownie...
Polecam jeszcze jeden manifest. Manifest z Ventotene... podstawa ideologiczna dzisiejszej Europy....
To napisze jedno zdanie. Mam nadzieje, że wiesz kto je powiedział
"Historia ludzkości to historia walki o własność środków produkcji". Pamiętasz?
Bo ja całkowicie sie z tym zgadzam.
Acha jeszcze dodam na koniec. Gdyby zamienić miejscami wyzyskiwanego na miejsce wyzyskujacego to zapewniam, że relacje między nimi wcale sie nie zmienią ;)
Założymy się?

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Ja chcę spytać jackuba o Karonia. Za Toją rekomendacją puściłem sobie na yutubie O feministkach gender i czymś tam jeszcze wytrzymałem 30 minut i podtrzymuję rekomendację: capia filozofia. Styl drobnego pijaczka, który się przysiada do ciebie w knajpie i chce cie zamordować paplaniną. Ciągłe dygresje, zbaczanie z tematu, gdyby się go zapytać: " Panie Karoń, a która jest godzina" szczerze wątpię by udało mu się odpowiedzieć na to pytanie w ciągu 10 minut paplaniny. Stylem trochę przypomina "Pochwałę głupoty" tego durnia Erazma z Rotterdamu.
Więc jackub zrób esencje tego geniuszu jeśli łaska.
Obrazek

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Przypomniał mi sie taki rysunek, satyra. Bocian zjada żabe a ta do niego w twarz mu krzyczy coś o moralności, etyce, równouprawnienu itp. ;)
Na koniec apel do wszystkich drapieżników. Prosze, przejdźcie na wegetarianizm czas na zmiany podstaw i zasad funkcjonowania tego świata ;)
Żaba tez chce dozyć starości :)

-- Dodano: sob 07-10-2017, 10:25 --
sardo nunspa pisze:Ja chcę spytać jackuba o Karonia. Za Toją rekomendacją puściłem sobie na yutubie O feministkach gender i czymś tam jeszcze wytrzymałem 30 minut i podtrzymuję rekomendację: capia filozofia. Styl drobnego pijaczka, który się przysiada do ciebie w knajpie i chce cie zamordować paplaniną. Ciągłe dygresje, zbaczanie z tematu, gdyby się go zapytać: " Panie Karoń, a która jest godzina" szczerze wątpię by udało mu się odpowiedzieć na to pytanie w ciągu 10 minut paplaniny. Stylem trochę przypomina "Pochwałę głupoty" tego durnia Erazma z Rotterdamu.
Więc jackub zrób esencje tego geniuszu jeśli łaska.
Ja się tak zastanawiam co by Pan Karoń mówił gdyby go zrobić Prezesem jednego z największych Banków w Polsce :)

Awatar użytkownika
sureshot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2012, 12:30

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: sureshot »

jackub i nie widzisz jak troche karon rozmydla sprawe tym gadaniem?? nie pamietam juz w ktorym z jego wykladow ktos chyba znudzony zapytal o co chodzi, to wtedy powiedzial krotko i rzeczowo, ze o wladze, tez widzialem jego wszystkie filmy, czytalem manifesty etc i powiem ci, ze , to co on tlumaczy przez te wszystkie godziny , suworow wyjasnil w jednym zdaniu, juz nie pamietam czy w kontroli czy w akwarium, ale brzmialo to mniej wiecej tak, ze wladza kapitalistow nad czlowiekiem w panstwach kapitalistycznych , to pikus w porownaniu z wladza jaka nad czlowiekiem posiada panstwowy monopolista..,
rzucasz jakimis haslami,jak podstawowe realcje spoleczne, albo prawa boskie, zaraz pewnie do glowy przyjdzie ci sprawiedliwosc spoleczna i podstawowe prawo do mieszkania i dachu nad glowa hahaha, a co z prawem do reparacji, moralne czy nie??? export t rexa do niemiec bedzie moralny czy nie

"Acha jeszcze dodam na koniec. Gdyby zamienić miejscami wyzyskiwanego na miejsce wyzyskujacego to zapewniam, że relacje między nimi wcale sie nie zmienią ;)
Założymy się?"

na poczatku bedzie gorzej i to duzo gorzej, rewolucje komunistyczne bez cienia watpliwosci pokazaly, jak zachowuja sie wyzyskiwani ktorzy swiezo dorwali sie do wladzy

ODPOWIEDZ