Jakie sprawdzony zagraniczny broker dla konta Real 50k PLN.

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
pim
Gaduła
Gaduła
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2015, 09:52

Jakie sprawdzony zagraniczny broker dla konta Real 50k PLN.

Nieprzeczytany post autor: pim »

Witam.

Jak w temacie , doradźcie który broker nie będzie mi robił problemów z wypłatami jeśli będę go regularnie "skubał" ?

Mam swoją sprawdzoną strategie, gram tylko na eur/jen , do tej pory grałem już w XM i Iron FX na kwotach rzędu 3k PLN.
Ostatnio są z nimi problemy, IronFX dziś padł totalnie, platforma nie działa.

Do tej pory traktowałem to jak naukę i dopieszczenie systemu ale teraz chce zainwestować 50k PLN, od 1,5 roku mam średni zysk miesięczny około od 6 do 8% i mam problem którego broka wybrać ?

Nie używam bonusów i nie chce z nich korzystać w żadnej postaci, zależy mi na maksymalnej dźwigni (korzystałem z 1:800 i 1:500 - dokładnie znam zalety i wady i dla mnie ma to więcej zalet), nie jest dla mnie istotny model czy to ECN czy MM czy STP itp, zależy mi tylko na tym aby broker bez zająknięcia dokonywał regularnych wypłat na poziomie 6-10k PLN

Niezbędny jest mi MT4 bo mam pod niego napisanego robota i kilka indykatorów czysto informacyjnych i goły wykres.
Gram maksymalnie jedną transakcje dziennie tylko euro/jen od 0.5 lota do 4 lotów, ze zlecenia oczekującego, czas trwania od od kilku minut do max 10 godzin, raczej nie skalpuje.

Chciałbym poznać opinię kogoś kto już handluje, kogoś z doświadczeniem jeśli chodzi o regularną wypłatę zysku. Nie wierzę w dobre chęci brokerów czytając tylko ich strony internetowe.

Co myślicie o dywersyfikacji i wyborze 2-3 brokerów i wpłatę po 20k do każdego ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jakie sprawdzony zagraniczny broker dla konta Real 50k

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie używam bonusów i nie chce z nich korzystać w żadnej postaci, zależy mi na maksymalnej dźwigni (korzystałem z 1:800 i 1:500 - dokładnie znam zalety i wady i dla mnie ma to więcej zalet), nie jest dla mnie istotny model czy to ECN czy MM czy STP itp, zależy mi tylko na tym aby broker bez zająknięcia dokonywał regularnych wypłat na poziomie 6-10k PLN
Widzisz, i jeśli są to krótkie transakcje (parę minut), a Ty chcesz dokonywać regularnych wypłat to wybór modelu mimo wszystko może okazać się kluczowy. Iron ma obecnie problemy z wypłatami, bo m.in. działa w modelu MM (oczywiście nie chcę uogólniać, że model MM jest fe ale czasem ten aspekt potrafi być kluczowy).

Pytanie czemu zależy Ci na brokerze zagranicznym? Kwestie podatkowe? W Polsce zaczyna się robić tłoczno na rynku, a przez to oferty są coraz bardziej konkurencyjne i korzystne dla traderów.

Zwróć uwagę na regulacje pod które podlega broker. CySEC obecnie traci zaufanie w oczach inwestorów i działa niezbyt skutecznie, a to ma wpływ na bezpieczeństwo środków.

Dywersyfikacja również jest wskazana, bo jak widzisz, awarie mogą się zdażyć i jeśli wszystko masz w jednej firmie to taki problem kompletnie pozbawia Cię szans reakcji. Co prawda, można transakcję reklamować ale potencjalny zysk ucieka. 2-3 brokerów to jak najbardziej dobry pomysł.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

pim
Gaduła
Gaduła
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2015, 09:52

Re: Jakie sprawdzony zagraniczny broker dla konta Real 50k

Nieprzeczytany post autor: pim »

Wybór broker zagranicznego po części ze względów podatkowych a po części tego feralnego czwartu na franku, da się zauważyć ze jednak brokerzy zagraniczni w wiekszości przyjeli straty "na klatę", polscy brokerzy mają możliwości znacznie większe aby wymóc uzupełnienie kapitału (firmy windykacyjne, komornicy itp) - nie twierdze że tak jest w każdym wypadku ale generalna zasada jest taka że broker zagraniczny w takich sytuacjach "przymknie oko".

Co do modelu nie jest tak istotny z punktu widzenia samego zawierania transakcji (nie gram na danych, spread na poziomie 2.5-3 pips jest wliczony w koszta strategii) ,
poślizgi rzędu do 5 pips są akceptowalne ale powyżej 10 strategia traci "moc" do zaledwie 2-3% miesiecznie.

Nie potrafię znaleźć jednego dobrego a co tu mówić o 2 lub 3. (używam kopiarki FXblue więc sama strona techniczna nie jest problemem).

Najistotniejsza sprawa to ochrona powierzonego kapitału i bezproblemowe wypłaty rzędu 5k PLN średnio co miesiąc, w pierwszym roku.

Awatar użytkownika
fiesta_capone
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 24 lis 2013, 13:16

Re: Jakie sprawdzony zagraniczny broker dla konta Real 50k

Nieprzeczytany post autor: fiesta_capone »

FXPro ponieważ:
pim pisze:zagraniczni w wiekszości przyjeli straty "na klatę"
oraz przy tej kwocie warto się zastanowić nad platformą CTrader - model ECN ... <-- lata świetlne przed MT4 :D

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jakie sprawdzony zagraniczny broker dla konta Real 50k

Nieprzeczytany post autor: raposo »

fiesta_capone pisze: oraz przy tej kwocie warto się zastanowić nad platformą CTrader - model ECN ... <-- lata świetlne przed MT4 :D
Problem pojawia się tutaj:
Niezbędny jest mi MT4 bo mam pod niego napisanego robota i kilka indykatorów czysto informacyjnych i goły wykres.
Co prawda, cTrader niedawno wprowadził konwerter z MQLa ale już doszły mnie słuchy, że nie działa to jak powinno więc pozostaje przepisać wszystko na cAlgo...

-- pt 27-03-2015, 15:13 --

Przypomniałem sobie o jeszcze jednym rozwiązaniu. Jest kopiarka cTrader - MT4.

http://mt-ct.com/

Jeszcze z niej nie korzystałem więc nie wiem jak się sprawuje - zajmę się tym na początku przyszłego tygodnia i zdam relację :).

-- pt 27-03-2015, 17:01 --

Miałem właśnie chwilę więc potestowałem tę kopiarkę. Muszę powiedzieć, że przy grze manualnej działa ona dość sprawnie. Nie ma problemu z szybkim otwieraniem wielu pozycji, dodawaniem SL/TP itd. Sama kopiarka rozpoznaje, które transakcje były otwarte przez MT4, a które bezpośrednio.

Jest tylko jeden problem, który póki co zaobserwowałem. Jeśli otworzymy pozycję na MT4, która zostanie skopiowana na cTradera, a następnie zamkniemy ręcznie tę transakcje na cTraderze i później dojdzie do modyfikacji np. samego SL na MT4 to na cTraderze zostanie od razu otwarta NOWA pozycja. Można się nieźle zdziwić jeśli np. kurs na cTraderze minimalnie zahaczy o SL, a na MT4 nie i potem dokonamy jakiejkolwiek modyfikacji otwartej transakcji...

Innymi słowy, narzędzie działa ale trzeba je dobrze kontrolować przy grze EA lub pamiętać o tym 'drobnym' niuansie.

Przesłałem już sugestię żeby autorzy programu coś z tym zrobili. Zobaczymy czy wezmą to pod uwagę.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

pim
Gaduła
Gaduła
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2015, 09:52

Re: Jakie sprawdzony zagraniczny broker dla konta Real 50k

Nieprzeczytany post autor: pim »

raposo pisze:
fiesta_capone pisze: oraz przy tej kwocie warto się zastanowić nad platformą CTrader - model ECN ... <-- lata świetlne przed MT4 :D
Problem pojawia się tutaj:
Niezbędny jest mi MT4 bo mam pod niego napisanego robota i kilka indykatorów czysto informacyjnych i goły wykres.
Co prawda, cTrader niedawno wprowadził konwerter z MQLa ale już doszły mnie słuchy, że nie działa to jak powinno więc pozostaje przepisać wszystko na cAlgo..

W napisanie robota i indyków poświeciłem najpierw masę gotówki a później prawie rok czasu na opanowanie MQLa na tyle że teraz sam sobie modyfikue kod, bardzo niechętnie podchodzę do zmiany platformy , nie chce kolejnych miesięcy skupiać się na poznawaniu i pisaniu wszystkiego od nowa.. przejscie na CTradera to ostateczność, pewnie ma swoich zwolenników ale mi MT4 w zupełności wystarcza, proste słupki zamiast świeczek, jeden zig-zag, kilka własnych kresek.. ot cała filozofia, absolutna prostota. CTrader to dla mnie pływająca platforma wiertnicza kiedy ja potrzebuje tylko słomki :-)

-- pt 27-03-2015, 15:13 --

Przypomniałem sobie o jeszcze jednym rozwiązaniu. Jest kopiarka cTrader - MT4.

http://mt-ct.com/

Jeszcze z niej nie korzystałem więc nie wiem jak się sprawuje - zajmę się tym na początku przyszłego tygodnia i zdam relację :).

-- pt 27-03-2015, 17:01 --

Miałem właśnie chwilę więc potestowałem tę kopiarkę. Muszę powiedzieć, że przy grze manualnej działa ona dość sprawnie. Nie ma problemu z szybkim otwieraniem wielu pozycji, dodawaniem SL/TP itd. Sama kopiarka rozpoznaje, które transakcje były otwarte przez MT4, a które bezpośrednio.

Jest tylko jeden problem, który póki co zaobserwowałem. Jeśli otworzymy pozycję na MT4, która zostanie skopiowana na cTradera, a następnie zamkniemy ręcznie tę transakcje na cTraderze i później dojdzie do modyfikacji np. samego SL na MT4 to na cTraderze zostanie od razu otwarta NOWA pozycja. Można się nieźle zdziwić jeśli np. kurs na cTraderze minimalnie zahaczy o SL, a na MT4 nie i potem dokonamy jakiejkolwiek modyfikacji otwartej transakcji...

Innymi słowy, narzędzie działa ale trzeba je dobrze kontrolować przy grze EA lub pamiętać o tym 'drobnym' niuansie.

Przesłałem już sugestię żeby autorzy programu coś z tym zrobili. Zobaczymy czy wezmą to pod uwagę.
Na codzień korzystam z kopiarki lokalnej pomiedzy własnymi platformami, panuje w niej prostota : 1 serwer na którym klikamy i 1 lub wiele odbiorców , zupełna przeźroczystość, idealne proporcje przy różnych poziomach equity, słowem dla mnie wzór.

Jeśli istniała by równie dobra kopiarka od MT4 do CTradera z pewnością FXPro będzie pierwszym moim kandydatem.

Na chwilę obecną chcę przetestować HFT z jakimś małym depozytem, zlece kilka różnych wypłat, zobaczymy jak to wszystko zadziała choć w pierwszym roku chciałem "przechytrzyć" nasz polski US i zbudować solidne equity :-)

Jeśli ktoś ma dłuższe doświadczenie z bezproblemowymi wypłatami i stale zarabia u innych brokerów to z chęcią wysłucham.

-- 28 mar 2015, 00:40 --
raposo pisze:
fiesta_capone pisze: oraz przy tej kwocie warto się zastanowić nad platformą CTrader - model ECN ... <-- lata świetlne przed MT4 :D
Problem pojawia się tutaj:
Niezbędny jest mi MT4 bo mam pod niego napisanego robota i kilka indykatorów czysto informacyjnych i goły wykres.
Co prawda, cTrader niedawno wprowadził konwerter z MQLa ale już doszły mnie słuchy, że nie działa to jak powinno więc pozostaje przepisać wszystko na cAlgo..

W napisanie robota i indyków poświeciłem najpierw masę gotówki a później prawie rok czasu na opanowanie MQLa na tyle że teraz sam sobie modyfikue kod, bardzo niechętnie podchodzę do zmiany platformy , nie chce kolejnych miesięcy skupiać się na poznawaniu i pisaniu wszystkiego od nowa.. przejscie na CTradera to ostateczność, pewnie ma swoich zwolenników ale mi MT4 w zupełności wystarcza, proste słupki zamiast świeczek, jeden zig-zag, kilka własnych kresek.. ot cała filozofia, absolutna prostota. CTrader to dla mnie pływająca platforma wiertnicza kiedy ja potrzebuje tylko słomki :-)

-- pt 27-03-2015, 15:13 --

Przypomniałem sobie o jeszcze jednym rozwiązaniu. Jest kopiarka cTrader - MT4.

http://mt-ct.com/

Jeszcze z niej nie korzystałem więc nie wiem jak się sprawuje - zajmę się tym na początku przyszłego tygodnia i zdam relację :).

-- pt 27-03-2015, 17:01 --

Miałem właśnie chwilę więc potestowałem tę kopiarkę. Muszę powiedzieć, że przy grze manualnej działa ona dość sprawnie. Nie ma problemu z szybkim otwieraniem wielu pozycji, dodawaniem SL/TP itd. Sama kopiarka rozpoznaje, które transakcje były otwarte przez MT4, a które bezpośrednio.

Jest tylko jeden problem, który póki co zaobserwowałem. Jeśli otworzymy pozycję na MT4, która zostanie skopiowana na cTradera, a następnie zamkniemy ręcznie tę transakcje na cTraderze i później dojdzie do modyfikacji np. samego SL na MT4 to na cTraderze zostanie od razu otwarta NOWA pozycja. Można się nieźle zdziwić jeśli np. kurs na cTraderze minimalnie zahaczy o SL, a na MT4 nie i potem dokonamy jakiejkolwiek modyfikacji otwartej transakcji...

Innymi słowy, narzędzie działa ale trzeba je dobrze kontrolować przy grze EA lub pamiętać o tym 'drobnym' niuansie.

Przesłałem już sugestię żeby autorzy programu coś z tym zrobili. Zobaczymy czy wezmą to pod uwagę.
Na codzień korzystam z kopiarki lokalnej pomiedzy własnymi platformami, panuje w niej prostota : 1 serwer na którym klikamy i 1 lub wiele odbiorców , zupełna przeźroczystość, idealne proporcje przy różnych poziomach equity, słowem dla mnie wzór.

Jeśli istniała by równie dobra kopiarka od MT4 do CTradera z pewnością FXPro będzie pierwszym moim kandydatem.

Na chwilę obecną chcę przetestować HFT z jakimś małym depozytem, zlece kilka różnych wypłat, zobaczymy jak to wszystko zadziała choć w pierwszym roku chciałem "przechytrzyć" nasz polski US i zbudować solidne equity :-)

Jeśli ktoś ma dłuższe doświadczenie z bezproblemowymi wypłatami i stale zarabia u innych brokerów to z chęcią wysłucham.

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Jakie sprawdzony zagraniczny broker dla konta Real 50k

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Z polskich brokerów zdecydowanie HFT (nie wypłacałem, ale na bank jest ok), a z zagranicznych zdecydowanie Admiral, to oczywiście tylko moja opinia

Jurczycho
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 31 gru 2015, 14:47

Re: Jakie sprawdzony zagraniczny broker dla konta Real 50k

Nieprzeczytany post autor: Jurczycho »

Witam Wszystkich.

mam pytanie czy znajdę tutaj kogoś kto napisałby dla mnie prosty program na Mt4 do otwierania pozycji na zaznaczonych liniach na wykresie?Green line i red line.Do tego stop losy wpisywane.

Pozdrawiam

Jerzy ,/Nick:Jurczycho/

Jurczycho
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 31 gru 2015, 14:47

Re: Jakie sprawdzony zagraniczny broker dla konta Real 50k

Nieprzeczytany post autor: Jurczycho »

nieudacznik pisze:Z polskich brokerów zdecydowanie HFT (nie wypłacałem, ale na bank jest ok), a z zagranicznych zdecydowanie Admiral, to oczywiście tylko moja opinia
******************
Tak potwierdzam,że HFT to chyba jedyny polski Broker w tej chwili godny uwagi u nas w Polsce.Mam zamiar sam otworzyć u nic konto realne.

ODPOWIEDZ