JAKI JEST NAJLEPSZY POLSKI BROKER DLA POCZĄTKIJĄCEGO?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.

movinghead
Gaduła
Gaduła
Posty: 232
Rejestracja: 10 maja 2011, 03:36

Re: JAKI JEST NAJLEPSZY POLSKI BROKER DLA POCZĄTKIJĄCEGO?

Nieprzeczytany post autor: movinghead »

Jeśli chodzi o bossę to ja mogę coś powiedzieć.

1.Z polski
2.W razie kłopotów jest gdzie iść z problemem bo ma oddziały w każym mieście
3.Od niedawna dali możliwość hedgeowania
4.Ma konto dla mikrolotów
5.Płacisz podatek i nie możesz szwindlować tak jak jest to możliwe u zagranicznych broków :mrgreen:
6.Przelewy chodzą jak masło (do 14 jak złożysz polecenie przelewu to po boju na fx możesz te kase przelać na konto w banku i iść na bro bo dochodzi szybko [zależy o jakich godzinach masz sesje elixir w swoim banku])
7.Platforma MT4
8.Do tej pory nie miałem z nimi problemów.
9.Możesz isc do oddziału podpisać umowe ramową [jedną umowę] i otwierać rachunki z poziomu ich strony.

(na fx otworzą Ci po niecałej godzinie, jeśli chcesz rachunek dla derywatów otwarcie trwa dzień-dwa, muszą CI nadać numer)

nie pobierają kasy za prowadzenie itd (o ile nie zamawiałeś dodatkowego pakietu z dostępem do programów live ktore oferują-zaznaczam że to dotyczy programów podłączonych do warsetu na naszej warszawskiej giełdzie a nie mt4 )

Zami17
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 19 gru 2011, 01:15

Re: JAKI JEST NAJLEPSZY POLSKI BROKER DLA POCZĄTKIJĄCEGO?

Nieprzeczytany post autor: Zami17 »

Czy wybór brokera forex ma aż tak duże znaczenie? Najważniejsze aby wypłacał hajs. Jeżeli masz zarabiać, to będziesz zarabiał. Jeżeli nie, to i tak wcześniej czy później wtopisz całe depo. Ja gram u AM.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: JAKI JEST NAJLEPSZY POLSKI BROKER DLA POCZĄTKIJĄCEGO?

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Zami17 pisze:Czy wybór broka ma aż tak duże znaczenie? Najważniejsze aby wypłacał hajs. Jeżeli masz zarabiać, to będziesz zarabiał. Jeżeli nie, to i tak wcześniej czy później wtopisz całe depo. Ja gram u AM.
Oczywiście, że ma. Wręcz kolosalne znaczenie.

Różnice w prowizji, spreadzie, jakości egzekucji zleceń i poślizgach to często kilka pipsów na transakcję między najlepszym, a średnim czy złym brokerem.

Jeśli nawet grasz na duże wartości - po 100pipsów i więcej to i tak stanowi kilka procent całego zysku, czy straty.
Grając po 10-20pipsów ma to wręcz kluczowe znaczenie.

Wystarczy sobie pomnożyć ilość lotów rocznie x te 1-3pipsy różnicy czyli powiedzmy średnio niech to będzie 10USD dla pipsa.

Wychodzą liczby idące w tysiące dolarów.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
Kacpersky
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2013, 00:04

Re: JAKI JEST NAJLEPSZY POLSKI BROKER DLA POCZĄTKIJĄCEGO?

Nieprzeczytany post autor: Kacpersky »

Witam jako poczatkujacy polecam ARMADA MARKETS minimalna kwota wplaty 100pln dzwignia do 50 gra na platformie PrimeXM FX bridge osobiscie jako poczatkujacy gram na demo polecam.
Jestem gorszy niż mówisz, ale lepszy niż myślisz.

Zami17
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 19 gru 2011, 01:15

Re: JAKI JEST NAJLEPSZY POLSKI BROKER DLA POCZĄTKIJĄCEGO?

Nieprzeczytany post autor: Zami17 »

Zami17 pisze:
Czy wybór broka ma aż tak duże znaczenie? Najważniejsze aby wypłacał hajs. Jeżeli masz zarabiać, to będziesz zarabiał. Jeżeli nie, to i tak wcześniej czy później wtopisz całe depo. Ja gram u AM.


Oczywiście, że ma. Wręcz kolosalne znaczenie.

Różnice w prowizji, spreadzie, jakości egzekucji zleceń i poślizgach to często kilka pipsów na transakcję między najlepszym, a średnim czy złym brokerem.

Jeśli nawet grasz na duże wartości - po 100pipsów i więcej to i tak stanowi kilka procent całego zysku, czy straty.
Grając po 10-20pipsów ma to wręcz kluczowe znaczenie.

Wystarczy sobie pomnożyć ilość lotów rocznie x te 1-3pipsy różnicy czyli powiedzmy średnio niech to będzie 10USD dla pipsa.

Wychodzą liczby idące w tysiące dolarów.
Ja wyznaję zasadę. Jak masz zarobić to zarobisz nawet na Xtrade. Jeżeli masz stracić to stracisz nawet na Dukasie, albo na tej całej Armadzie...

Niech on na razie zbierze te tysiące dolarów. Później niech się martwi o broka oraz o typ konta (pseudo ECN czy MM).

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: JAKI JEST NAJLEPSZY POLSKI BROKER DLA POCZĄTKIJĄCEGO?

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Ciężko mi zrozumieć takie podejście. I nie do końca jest tak, ze ktoś kto ma zarabiać będzie zarabiał wszędzie. Poślizgi, wysoki spread, rekwoty. Mało jest systemów, które mogą coś takiego przetrwać.
Po co zaczynać od czegoś złego skoro można zacząć od razu od dobrego i skupić się na walce z rynkiem, nie z ofertą brokera?
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Janusz88
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2013, 11:35

Re: JAKI JEST NAJLEPSZY POLSKI BROKER DLA POCZĄTKIJĄCEGO?

Nieprzeczytany post autor: Janusz88 »

Bardzo dobre pytanie też mnie nurtowało. Myślę, że ułatwiło mi to wybór.

balwi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 01 kwie 2014, 14:49

Re: JAKI JEST NAJLEPSZY POLSKI BROKER DLA POCZĄTKIJĄCEGO?

Nieprzeczytany post autor: balwi »

XM, działają u nas na rynku; broker bez prowizji, gdzie spready są od 1 pipsa i henging jest dozweolony, demo bylo zrozumiale przed przerzuceniem sie na rzeczywiste. narazie nie doszukalem sie minusow, ale musisz sam ocenic jaki broker ci będzie odpowiadal.

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: JAKI JEST NAJLEPSZY POLSKI BROKER DLA POCZĄTKIJĄCEGO?

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Może ustalmy. Polscy brokerzy:

- ING od niedawna
- DM mBanku
- Noble Markets
- BM Alior Banku
- TMS
- XTB
- Bossa (BM BOŚu)

...być może kogoś pominąłem.

Są jeszcze firmy z UE oferujące Polakom FX na podstawie przepisów o wspólnym rynku i/lub notyfikacji KNF.

Zalety polskiego brokera:
- wystawia PIT'y
- jest na miejscu
- 100% polski support
- działa wg krajowych przepisów i pod krajową jurysdykcją
- na ogół są to regulowane biura maklerskie z know-how (oczywiście nie jest to absolutna 100% gwarancja)
- depozyty są objęte systemem rekompensat pod nadzorem KNF (na podobnej zasadzie jak BFG).

Oczywiście wielu brokerów oferujących FX klientom z terytorium UE ma wiele cech wspólnych. Niektórzy wystawią podsumowanie dla celów podatkowych, czy mają polski support. Co do reszty kwestii, trzeba sprawdzać indywidualnie.

ODPOWIEDZ