Jak pogodzic prace zawodowa i Forex?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
hozyhenryk
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 03 wrz 2010, 11:49

Nieprzeczytany post autor: hozyhenryk »

Moja praca z kolei skazuje mnie na bycie on - line stale. i staram się grać na wysokich interwałach - to wgapianie się ciągle w monitor i nadzieje, że jak spojrzę jeszcze raz i jeszcze raz za 3 min i jeszcze raz jak wrócę z łazienki - to wcale nie poprawia efektywności. Higiena psychiczna też jest ważna.

Awatar użytkownika
Leming
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2010, 04:27

Re: Jak pogodzic prace zawodowa i Forex?

Nieprzeczytany post autor: Leming »

siersciuch pisze: Jak przez takie coś chcesz sobie dać spokój, to daleko nie zajdziesz...

Ale nie bój, jest rozwiązanie na Twoj problem

Możesz zwiększyć TF do np. H1, wtedy będziesz potrzebował 5 minut co 2-3 godziny aby rozeznać sie co i jak z rynkiem. Chyba, że dostęp do neta będziesz mieć jak piszerz kolo 7 rano a później dopiero pod wieczór, to graj na H4. Pamiętaj grając na wyższy TF, albo musisz zwiększyć depozyt, albo ryzyko, albo zmniejszyć lota. ;)
dobre tez tak robie ale najwazniejsze to patrzec jak otwieraja jamrak dziewczyny z london przewaznie na gotowe wchodza pozniej otwarcie pejsow i 1h po otwarciu najwieksze ruchy. Jak wrocisz do domu to masz tp albo sl :P

Zreszta taka gra jest mniej stresowa jak dobrze postawisz analize i sl to nawet i bardzo zyskowna. Kiedys tez siedzialem godz i gapilem sie teraz ustawiam zlecenia wejdzie to wejdzie nie obchodzi cie czy pejs skakal 20 raz up i down zanim zrobil spadek czy angol cial sl a ty myslales ze sie nie zalapiesz i podwplywem emocji otwierales zlecenia ktore w 80% byl nietrafne.

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Zawodowa prace z FX mozna pogodzic..
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

petrus
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2009, 12:44

Nieprzeczytany post autor: petrus »

Witam! Rynkiem forex zainteresowałem się jakieś 4 lata temu, i po pół roku ćwiczeń na demo zainwestowałem 2000 USD w realu. Zaczynałem grę o 6:00 rano a kończyłem o 18:00. Wytrzymałem 6 miesięcy i moje depo zniknęło. Strategia jaką grałem było ok ale psycha nie wytrzymała i na dłuższą metę nie da się zarabiać siedząc przed kompem 12 godzin bo większość osób tego nie wytrzyma. Od tamtego czasu pracuję i dalej inwestuję na forex na świeczkach dziennych zyski ok. 10% procent miesięcznie, ok. dwa wejścia w miesiącu czasami rzadziej, czas dzienny jaki przeznaczam na forex to nie więcej niż 20 min, inwestuje w ten sposób już prawie trzy lata i na dobrą sprawę mógłbym żyć tylko z giełdy ale człowiek musi zajmować się czymś innym (przynajmniej w moim przypadku) by mógł zarabiać na giełdzie, bo mnie spędzanie 12 godzin przed kompem zabiło. Więc odpowiem na pytanie założycielowi tego wątku że jak najbardziej da się zarabiać na giełdzie pracując a nawet jest to wskazane, wystarczy mieć tylko dobry plan inwestycyjny i jak już wcześniej napisałem nie spędzać zbyt dużo czasu przed komputerem.

candleelephants
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 02 mar 2010, 19:45

Nieprzeczytany post autor: candleelephants »

oczywiście jak czegoś jest za dużo to potem się gra z nudów, na siłę, po tylu godzinach nie ma mowy o racjonalnej pracy mózgu
If i were a rich man, yubby dibby dibby dibby dibby dibby dibby dum!

petrus
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2009, 12:44

Nieprzeczytany post autor: petrus »

candleelephants pisze:oczywiście jak czegoś jest za dużo to potem się gra z nudów, na siłę, po tylu godzinach nie ma mowy o racjonalnej pracy mózgu
Dokładnie tak jak piszesz :wink:

Awatar użytkownika
rysiekmilioner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 27 sty 2011, 01:49

Nieprzeczytany post autor: rysiekmilioner »

Jak dla mnie forex jest bardzo wymagający i samolubny. Wprost uwielbia, gdy poświęca sie mu całą uwagę. Forex jest jak zazdrosna kobieta. Jesli spojrzysz, gdzieś indziej zaraz cie podrapie albo i jeszcze gorzej. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

Rysiek,

Ty jesteś tym Ryśkiem z "Klanu"?
Chodzą słuchy, że wymiatasz jak Chuck Norris ...
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

Awatar użytkownika
rysiekmilioner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 27 sty 2011, 01:49

Nieprzeczytany post autor: rysiekmilioner »

A niech chodzą słuchy. Najważniejsze, że US jest syty. :lol:

Yyrek
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 05 sty 2011, 13:01

Nieprzeczytany post autor: Yyrek »

ja w ciągu tygodnia ustawiam bezpieczne pozycje, po robocie ok 17-18-19 patrzę i robię ewentualne zmiany, w weekend siedze dłużej zazwyczaj

ODPOWIEDZ