Jak określić moment wejścia?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
grafmax
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 443
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:52

Jak określić moment wejścia?

Nieprzeczytany post autor: grafmax »

Witam wszystkich:DMam pytanie odnoście sygnałów wejścia. Na jakiej podstawie określacie że on powstał i że rynek nie pójdzie już przeciwko wam? Nawet jeśli rynek ułoży się tak że można byłoby wejść to i tak nie ma żadnej pewności że jeszcze nie pójdzie trochę w przeciwnym kierunku niż nam się wydaje. Tym bardziej nie da się przewidzieć że rynek pójdzie w naszą stronę tyle pipsów żeby zysk/ryzyko np. 2/1 bo przecież nie da się zmierzyć ruchu którego jeszcze nie było. Mimo to niektórym udaje się zarobić i to nawet w 4 transakcjach na 5 za co ich podziwiam. Ale jakim cudem?

cinek907
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 16 lis 2008, 23:11

Nieprzeczytany post autor: cinek907 »

:shock:

Poczytaj dział dla poczatkujących, zapoznaj się z podstawową nawet literaturą i dopiero wtedy zadawaj pytania.....

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2322
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hej !
Diabelnie szerokie pytanie zadałeś Grafmax... Cinek907 ma trochę racji. Nad tym sie gloą wszyscy na tym świecice trejderskim czy to właściwy moment na wejście. Poszukaj odpowiedzi gdzie reszta swiata bedzie stawiać zlecenia i jakie to Cie przybkliży do celu. pytasz o chyba o co naj mniej day trading tak wnioskuje
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

"jakim cudem" pytasz
analiza techniczna to trochę jak przewidywanie przyszłych wyników totolotka:
na podstawie historii zjawiska szuka się analogicznych zjawisk obecnie
a wieć jeżeli w przeszłości po wystąpieniu pewnej formacji cena poszybował np. w górę to obecnie szukamy takiej samej formacji i zajmuje pozycji w oczekiwaniu że rynek teraz zachowa się tak jak poprzednio. Czasami można bardzo długo czas czekać aż dana formacja wystąpi - czasami dana formacja wystąpi a rynek zachowa się inaczej niż oczekiwaliśmy.
Długa droga przed Tobą powodzenia
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

Awatar użytkownika
grafmax
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 443
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:52

Nieprzeczytany post autor: grafmax »

Może ja bardziej obrazowo sprawę przedstawię. Żeby daleko nie szukać przykład z dziś. Problem dotyczy sytuacji w elipsie. Cena dochodzi do wcześniej utworzonego oporu, popyt traci siłę, tworzy się HL, powrót i na pinbarze sygnał na sell moim zdaniem. Ale po paru pipsach cena do góry i zabiera stop lossa. A jak rozegrałby tą akcje doświadczony trader? A jeśli nie otwierałby tam pozycji to dlaczego?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

widzę że kolega grafmax - jakieś pojecie ma :)
odsyłam do http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=7917
w tej kopalni wiedzy znajdziesz odpowiedz na większość pytań z "dołków" "oporów" i "trendów"
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

Siema!
pisze tu na forum po raz pierwszy wiec prosze o wyrozumialosc jezeli popelnie jakas gafe... I do tych "starych wyjadaczy" co to juz wszystko wiedza -
Poczytaj dział dla poczatkujących, zapoznaj się z podstawową nawet literaturą i dopiero wtedy zadawaj pytania.....
i czuja sie wazniejsi od nas nowicjuszy : troche wyrozumialosci ludziska dla zoltodziobow :) nie zadzierajcie nosa ;)

A`propos pytania... Czytalem co nieco na temat PA. Generalnie pierwsze wybicie w dol mozna bylo potraktowac jako to falszywe, co widze zauwazyles i wszedles od pinbara. Mysle, ze to bylo dobre wejscie i nikt by raczej nie przewidzial jak cena zareaguje.
To jest zatem ten przypadek, gdzie poprostu trzeba sie pogodzic ze strata i ustawic zlecenie oczekujace short w miejscu gdzie cie wywalilo i czekac az cena zawroci i odda skradzione pipsy :)
Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
grafmax
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 443
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:52

Nieprzeczytany post autor: grafmax »

Jakieś pojęcie mam ale częściej to rynek jest bardziej przebiegły niż ja.
Wątek do którego odsyłasz już widziałem, trochę czytałem ale że długi to powoli idzie :wink:
A jest gdzieś tu (bo sam nie znalazłem) wątek gdzie ludzie chwalą się stratnymi transakcjami i analizują je?

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

grafmax pisze:Jakieś pojęcie mam ale częściej to rynek jest bardziej przebiegły niż ja.
Wątek do którego odsyłasz już widziałem, trochę czytałem ale że długi to powoli idzie :wink:
A jest gdzieś tu (bo sam nie znalazłem) wątek gdzie ludzie chwalą się stratnymi transakcjami i analizują je?
w każdym dobrym szanującym się wątku tak powinno być :) - każdy system generuje fałszywe sygnały
Poczytaj dzienniki graczy - najczęściej na początku opisują jakim systemem chcą grać i potem cała masa rzeczy do analizy.
Tutaj pewna kobieta prowadzi dziennik - głównie ze stratami ale większość jej kibicują

PS.
Przeczytaj wątek dwa razy - rób notatki ( przemyślenia ) - tego się nie da ogarnąć w jeden wieczór
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

Awatar użytkownika
grafmax
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 443
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:52

Nieprzeczytany post autor: grafmax »

dzięki sp2ews za wypowiedź

w każdym dobrym szanującym się wątku tak powinno być :) - każdy system generuje fałszywe sygnały
Poczytaj dzienniki graczy - najczęściej na początku opisują jakim systemem chcą grać i potem cała masa rzeczy do analizy.
Tutaj pewna kobieta prowadzi dziennik - głównie ze stratami ale większość jej kibicują

PS.
Przeczytaj wątek dwa razy - rób notatki ( przemyślenia ) - tego się nie da ogarnąć w jeden wieczór
Wiem że każdy system generuje też fałszywe sygnały ale ja grając na małym TF mam nie duży TP (do 15 pips - i często muszę zamknąć przy mniejszym proficie ) więc i SL stawiam małe ( z reguły 5). Takie fałszywki jak ta są dla mnie zabójcze a niestety zbyt często mi się one zdarzają. Dlatego szukam patentu jak wchodzić żeby nie dać się im zaskoczyć.
Narazie czytałem jeden dziennik, ale poszukam też dziennika tej kobiety :)
Dobra idę czytać :D

PS. Każda sensowna analiza mojego wykresu mile widziana.[/quote]

ODPOWIEDZ