Jak okiełznać strategię

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
grafikk
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 15 cze 2012, 10:59

Jak okiełznać strategię

Nieprzeczytany post autor: grafikk »

Takie trochę prowokacyjne, trochę z przymrużeniem oka pytanko, troche na poważnie, mam strategie, koszyk zleceń w którym zlecenia mielą się i mielą, otwierane zamykane na podstawie jakiejś tam logiki - średnie ogólnie pisząc, profit nie rzadko to 30% na plus, generalnie caly czas na plus, a krzywa balance spada, jak to możliwe? :d

wiadomo optymalizacja, testy takie tam inne 'bzdety', ale jak rozsądnie dobrać metode zamknięcia pozycji, bo chyba w tym problem, indyk, ts, be, close profit, jeszcze wiecej średnich? :? jakie macie doświadczenia z tak niesfornymi strategiami?

:wink:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jak okiełznać strategię

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Im więcej... Tym gorzej akurat w tym przypadku. Jak nawrzucasz kolejne średnie, filtry i inne cuda to albo sygnałów będzie bardzo mało, albo będą one jeszcze gorsze i cały system się zwali.

Nie za bardzo rozumiem zdanie, że "generalnie caly czas na plus, a krzywa balance spada" - to chyba jednak nie cały czas na plus ;). Bez znajomości szczegółów trudno cokolwiek więcej napisać.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

grafikk
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 15 cze 2012, 10:59

Re: Jak okiełznać strategię

Nieprzeczytany post autor: grafikk »

dzięki za odzew, nie koniecznie chodziło mi o konkretną strategię, akurat moją, tylko generalnie dajmy na to 'nie ma dobrej strategii bez be' itp, wiecej filtrów, mniejsza ilosc sygnałów ale pewniejszych to też postęp, szkoda ze nikt wiecej nic nie napisał, chętnie poczytałbym jak to w zyskownych strategiach czy automatach macie :)

jeżeli chodzi o korzystny profit i krzywą pochyłą balansu, to jest to możliwe :) strategia wyjścia z bardzo profitowych wejść (do tego piramidowanie) na tyle kuleje, że dodając do tego złe wejścia, koszą one balans, gdy tymczasem profit niezamkniętych rośnie..

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jak okiełznać strategię

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W długim terminie każde piramidowanie może okazać się zgubne, zarówno malejące, jak i rosnące. Dlatego podstawą jest umiejętne zarządzanie ryzyka i mimo wszystko, ucinanie strat.

Elementy dobrej strategii? Znajdziesz je wymienione w niejednej książce na temat inwestowania. Pytanie tylko czy te szablonowe rozwiązania są zawsze tymi słusznymi ;). Ja mam swoją mantrę: kontrola ryzyka i 'upraszczaj, nie komplikuj'.

Powodzenia.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

LeeZero
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 20 cze 2014, 11:31

Re: Jak okiełznać strategię

Nieprzeczytany post autor: LeeZero »

Ja odpisze trochę późno ale no cóż, z togo co napisałeś wnioskuje ze twoja strategia otwiera kilka pozycji i zamyka tylko te zyskowne i jedzie dalej zamyka zyskowne i jedzie dalej ... zostawia te stratne które na samym końcu niszczą cały zysk jest kilka wyjść każde z nich wymaga poświęcenia czasu i cierpliwości
-jedno z nich to zmiana po prosu instrumentu
-kolejne zmniejszenie SL o ile jest to możliwe albo trochę trudniejsze by nie otwierał tylu transakcji (zamykał stratne)
-następne to taki które sprawia że zyski ciągną tą zieloną linie w górę czyli na samym końcu jak test sie końcu to zamyka all pozycje i mamy jakiś tam niewielki zysk
dobrze jest mieszać te metody nie działa mi na kablu GBPUSD spróbuje na goldi XAUUSD o troche lepiej a może nie SL dam nisko\albo cholera wie gdzie a jednak nie tak wróce do kabla i tak w kółko
jak testujesz to warto mieć modelowanie 90% i 0 błędów

grafikk
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 15 cze 2012, 10:59

Re: Jak okiełznać strategię

Nieprzeczytany post autor: grafikk »

Moja stategia owszem otwiera wiele pozycji natomiast raczej zamyka dość wcześnie (choć może nie dość) stratne, a zyskownym 'książkowo' pozwala rosnąć, więc kiszą się raczej zyskowne pozycje, niestety często do momentu gdy już nie są tak zyskowne :).
Natenczas spróbuję wcześniej wychodzić z pozycji które nie rokują, a zyskowne zabezpieczać procentowym lockprofit'em. (jak to łatwo napisać he he)
Przy testowaniu wolę mieć 99,9 ;), niestety narazie strategię kontrolują dwa EA więc nici z testów.

ODPOWIEDZ