Jak najszybciej dojdziesz do stałych zysków z Forexu?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

Pierwsze co zrobię to przerwa od wszystkiego co związane z forex, drugie co zrobię to przeniosę się na forex factory i przestanę tu zaglądać na jakiś czas. Nuży mnie to polskie piekło.


Dzięki eMisiek :)
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Awatar użytkownika
<kerimb>
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1460
Rejestracja: 27 sie 2010, 08:01

Nieprzeczytany post autor: <kerimb> »

Takie fora jak FF dla przykładu są forami o charakterze międzynarodowym. Jestem przekonany, że jeżeli nawigator byłby również takim forum, to dużo inaczej by to wszystko wyglądało. Na innych forach "rodzimych" czyli takich na których wypowidają się ludzie z danego kraju i tylko z danego kraju w 100%, to takie jatki jak tutaj są również na porządku dziennym. Tzw. pranie brudów jest wszędzie i tego się nie zmieni. My oczywiście mamy inną mentalność i zawsze Polak walił z szabelką na czołgi nie przejmując się, że ma deko mniejszą "lufę" i to również trzeba brać pod uwagę i trochę dystansować się od tego.

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

e tam, ja polaków lubię - są pracowici i inteligetni, a faceci mają dobre poczucie humoru :wink:
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
<kerimb>
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1460
Rejestracja: 27 sie 2010, 08:01

Nieprzeczytany post autor: <kerimb> »

Namop pisze:Widocznie nie mają aż tak dużych sukcesów skoro uczą innych. Inwestor z sukcesami nie zdradzałby swoich metod.
Co innego jak komuś nie idzie a jednoczesnie fascynuje się forexem. Stąd setki ,,trenerów forex'' i innych góró.
A jak się ich pyta dlaczego pracują na etacie, piszą książki z AT albo są trenerami zamiast żyć z inwestowania zawsze wymyślą jakąś ściemę, że mają za mały kapitał itp., że chcą mieć zabezpieczenie itp.
Widzisz to wygląda tak, że ludzie mogą w różny sposób się realizować i rozwijać. Dla Ciebie jak mogę zauważyć (oczywiście na podstawie tego co napisałeś) miarą sukcesu, realizacji człowieka, rozwoju, atrakcyjności, wiarygodności jest to czy się utrzymuje z FX czy nie? Otóż te różnice mogą być diametralnie inne. Dla przykładu pozwól, że podam Ci mój przykład (o ile będzie dla Ciebie cokolwiek znaczył). Ja jestem urodzonym handlowcem (sam o sobie tak nie mówię; to zdanie innych), uwielbiam rozmawiać z ludźmi a im bardziej abstrakcyjny temat, tym lepiej. Uważam, że w taki sposób się rozwijam i nie stoję w miejscu. Uwielbiam jeździć samochodem i uwielbiam robić to co lubię i to na czym się znam, ponieważ nic tak nie daje satysfakcji jak rozwiązanie czyjegoś problemu na podstawie posiadanej wiedzy i doświadczenia i życzliwość innych, którzy mogli dzięki Twojej wiedzy pójść deko dalej. Uwielbiam wędkować i uwielbiam negocjować. Uwielbiam technikę i uwielbiam wszystko co z nią związane. Uwielbiam rozwiązywać problemy techniczne i w taki sposób się między innymi realizuję i rozwijam. Jeśli ja się rozwijam, to automatycznie poprzez moją pomoc, niezależnie od tego jaka ona by była ale musi być sprawdzona, to rozwijają się inne osoby wokół. Jeśli one się rozwijają i myślą podobnie (niech to będzie tylko jedna dodatkoa osoba), to wtedy nasze społęczeństwo idzie do przodu i się rozwija. Jeśli społeczeństwo się rozwija, to automatycznie Polska rośnie w siłę. Może to dla niektórych być abusrdalne i naiwne, bo spotkałem się wiele razy na tym forum chociażby ze stwierdzeniami i następującym myśleniem, a co mnie to obchodzi dla mnie ważne abym ja i moja rodzina miały dobrze. OK. Tak można myśleć ale czy daleko zajedziemy i czy daleko zajadą nasze dzieci? Jeśli ktoś jest młody, zdobywa świat, to może mieć to wszystko w dupie ale tak jak z uwagami matki dla dziecka, które są wyśmiewane, to później większośc dochodzi do wniosku, że jednak ta mamuśka miała rację. Uwielbiam również FX, który jest dla mnie niejako hobby. Hobby, które daje mi dodatek do pensji i któremu poświecam czas. Czas, który jest trudny do zrozuienia, tak jak chociażby dzisiaj. Nie gram a jednak piszę. Mój dodatek do pensji, którego wielkość dokumentowałem wielkokrotnie, jest dla mnie tylko dodatkiwme a dla innej osoby mógłby być głównym środkiem utrzymania i to na dosyć niezłym poziomie. Także zarabianie na FX jest nie miarodajen i nie można przykładać tego i wrzucać do jednego wora. To co dla jednego będzie tylko cząstką, dla innego może być właśnie wielkim osiągnieciem i życiowym sukcesem. Dla jednego utrzymanie rodziny to jest to aby co miesiąc zapewnić potrzeby i mieć dla dziecka/dzieci na studia w przyszłości a dla innego sukcesem i zarabianiem na FX będzie jeśli kupi XXX jachtów i jeśli na każdy rogu będzie miał willę z basenem.

Jak pogodzić zatem to wszystko, tak abyś mógł to zrozumieć? Jak ja dla przykładu mam pogodzić to wszystko co uwielbiam i co kocham robić? Czy mam zrezygnować z rozwoju, przyjaciół, rozmowy z ludźmi, rozwiązywania problemów technicznych, jazdy samochodem przy ulubionej muzyce, żony, dzieci i czasu dla nich przedkłądając ponad to zarobki z FX w takiej wielkości aby "kupić połowę Polski" i udowodnić wtedy, że utrzymuje się z FX?

Dla mnie odpowiedź jest jasna. NIE! Życie uczy i wiele razy dostaje się po dupie. FX wciąga i wielu początkujących nie ma o tym zielonego pojęcia widząc tylko przed oczami kolosalne góry pieniędzy, jachty, panienki, wille, podróże itd itd. W większości przypadków życie i FX nauczy ich pokory i wtedy zrozumią, że niektórzy po prostu tego nie chcą i oprócz tego wolą się również realizować w inny sposób. Ponieważ ...

PIENIĄDZ TO NIE WSZYSTKO!

Oczywiście spotkałem się z zarzutem, że OK ale co ja mam robić? Jestem młody, na początku drogi życia, nie mam rodziny, muszę zarabiać aby kupić dom, samochód, mieć dzieci, posadzić drzewko itd. Tak! To się zgadza ale później przychodzi refleksja. Szczęściem, że w większości przypadków, bo pazerność jest wszechobecna.

Piszesz, że inwestor z sukcesami nie zdradzałby swoich metod. A jakie to niby są metody? Co takiego specjalnego jest np w FX, że nie chce się ich ujawniać? Jedynymi czynnikami jakie tutaj mogą wchodzić w grę są czas i ludzka, zwykła uczciwość. Czas jaki zajął danej osobie dojście do sukcesu takiego jaki sobie założył. Im ten czas był dłuższy tym ciężej się później tego pozbywa. Jak to się mówi, doświadczenie jest bezcenne. Drugim czynnikiem jest ludzka uczciwość. Praca jest bezcenna i wiedza jest bezcenna a za wykonaną pracę należy się zapłata. Jeśli dana osoba doszła do pewnych osiągnięć i wie ile wysiłku na to poświeciła, to ciężko jest powiedzieć wszystko ot tak sobie innej osobie, która walić będzie na prawo i lewo dawaj system, dawaj strategię, dawaj będziemy trzepać kasę aż będzie furczało, to dziwić się nie trzeba, że spotyka się to z jasną odmową. Także wiele osób chętnie myślę dzieliło by się wiedzą i tym co potrafią ale po prostu również bardzo wiele osób widzi, że po prostu nie warto. Owszem istnieją również takie rzeczy jak zawiść, snobizm i tzw. ja muszę mieć lepiej. Z czego to wynika? Otóż, nasze społeczeństwo w większości pochodzi w chwili obecnej od "chamstwa". Tak, od "chamstwa" ponieważ większość elit została wybita podczas dwóch ostatnich wojen światowych, Stalinizmu i ery komunizmu w naszym kraju. Czego się spodziewać po tym jak 90% społeczeństwa musiało walczyć w kilometrowych kolejkach po kg kiełbasy czy dwie rolki papieru toaletowego? Czego wymagać skoro na każdym kroku była zawiść i niedowierzanie? Czego wymagać jeżeli ludzie mieli wpojone, że wszystko należy do wszystkich i wszyscy powinni mieć tyle samo niezależnie od tego czy poświęcali by 8 godzin pracy w sklepiku Ruchu czy 16 godzin pracy w kopalni. Trudno jest to wielu teraz zrozumieć. Zrozumieć w szczególności to, że niektórzy nie kradną, nie oszukują, nie wywożą drutu z budowy, nie sprzedają na lewo cementu a jednak mają i żyją dzięki swojej pracy, bardzo ciężkiej pracy. Dla wielu tacy ludzie są z zasady złodziejami i stawiane są wobec nich ogromne wymagania z żądaniami udokumentowania swoich osiągnięć, źródeł, systemów, strategii, statementów, przelewów, PITów itd itd. Po co? Po co się pytam? Czy tacy ludzie będą chcieli się dzielić w takim przypadku swoją wiedzą? To pytanie pozostawiam do przemyślenia niektórym na tym forum.

Także, nie tylko pieniądz jest najważniejszy. Realizować się można na wiele sposóbów a jeśli ktokolwiek chce pisać książki, szkolić, trenować itd, to pownniśmy się z tego tylko cieszyć. Jeśli to robi za pieniądze, to ma do tego prawo ponieważ wykonuje swoją pracę za którą należy się zapłata. Jeśli robi to nieuczciwie, to będzie kiedyś musiał podjąć pewne decyzje przed którymi nie ucieknie i wtedy będzie wiedział czy było warto. W większości przypadków okazuje się, że warto nie było. Czy naprawdę Morgan, Buffet, Soros, Kulczyk, Krauze itp są szczęśliwi? Hmmmm ...

Awatar użytkownika
Damian_GTK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:09

Nieprzeczytany post autor: Damian_GTK »

Po części się zgodzę z Godfather, na forex nie ma mowy o stałych zyskach :) Wiadomo są miesiące kiedy jest całkiem fajny profit, ale są też takie kiedy jesteśmy w plecy. To jest rynek o wysokim ryzyku. 8)
TRZYMAJ SIĘ PLANU ! ! !
------------------------------------
PRICE ACTION zapraszam na STRONĘ, www poniżej

Awatar użytkownika
<kerimb>
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1460
Rejestracja: 27 sie 2010, 08:01

Nieprzeczytany post autor: <kerimb> »

Damian_GTK pisze:Po części się zgodzę z Godfather, na forex nie ma mowy o stałych zyskach Wiadomo są miesiące kiedy jest całkiem fajny profit, ale są też takie kiedy jesteśmy w plecy. To jest rynek o wysokim ryzyku
Pozwół, że zapytam co to jest stały zysk? W jakim czasie? Na średni wynik tygodniowy składają się ZYSKI i STRATY z każdego dnia. Na średni wynik miesięczny składają się ZYSKI i STRATY z każdego tygodnia. Na średni wynik roczny składają się ZYSKI i STRATY z każdego miesiąca. Na średni wynik z 10 lat składają się ZYSKI i STRATY z każdego roku itd itd ... Jeśli nie potrafisz zaakceptować strat i MM, takiego aby sukcesywnie wypłacać zyski i inwestować tylko część z nich w kolejnych okresach, to w większości przypadków nigdy nie osiągniesz sukcesu. Z tego co widzę, będziesz kumulował środki maksymalnie i wtedy fatycznie będziesz w plecy.

xmmm
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 27 lis 2009, 03:52

Nieprzeczytany post autor: xmmm »

Godfather w wątku który dotyczył szkoleń MrYogi poparłem Cię bo chęć sprawdzenia za co się płaci jest słuszna, jednak widzę że niesiony falą poparcia części użytkowników zaczynasz popadać w skrajność i generalizujesz i wrzucasz wszystkich trenerów do jednego worka a ja bardzo tego nie lubię bo w takich akcjach dostaje się ludziom którzy nie zasłużyli.

Co do eMiska to mimo że jego działalność jest w dużej mierze komercyjna to wniósł on na forum dużo dobrego niezależnie czy utrzymuje sie ze spekulacji na foreksie czy nie. Fragment swojej książki który tu kiedyś opublikował był jedną z rzeczy która wiele wniosła do mojego postrzegania FX, żałuje że nie ma polskiego tłumaczenia bo z pewnością bym nieraz przeczytał, a jak na razie czytanie po angielsku jest dla mnie zbyt męczące.

Według mnie książki pisane w formie wywiadów z traderami (Conversations
WITHForex Market Masters,3ksiazki z seri Market Wizards napisanych przez Jack D. Schwager z których chyba tylko jedna jest przetłumaczona na polski) są prawdziwą kopalnią wiedzy i nie chodzi o podanie 100% systemu ale o pokazanie mentalności tradera który odniósł sukces, tego w jaki sposób patrzy na pewne sprawy

Awatar użytkownika
Damian_GTK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:09

Nieprzeczytany post autor: Damian_GTK »

<kerimb> - pod pojęciem stałe zyski rozumiem co miesięczne profity w takiej wysokości żeby starczało co najmniej na życie. Wiadomo dla każdego te stwierdzenie to kwestia względna. Jestem świadomy tego że nie da się miesiąc w miesiąc odnosić sukcesów, a może jeszcze za mało widziałem :) Zapomniałem jeszcze dodać tam słowa "stabilne" - które w tym przypadku ma kolosalne znaczenie. Bo tak na prawdę na forex nie jest chyba możliwe stabilne odnoszenie stałych zysków. Wiem że da się zarabiać całkiem nieźle, ale nie można mówić o jakiejś stabilności. Mogę oczywiście się mylić.
TRZYMAJ SIĘ PLANU ! ! !
------------------------------------
PRICE ACTION zapraszam na STRONĘ, www poniżej

Awatar użytkownika
<kerimb>
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1460
Rejestracja: 27 sie 2010, 08:01

Nieprzeczytany post autor: <kerimb> »

Damian_GTK pisze:da się zarabiać całkiem nieźle, ale nie można mówić o jakiejś stabilności.
Tutaj się zgodzę w tym momencie jednak z pewnym wyjątkiem ... To nie FX jest uzależniony od nas tylko nasz wynik jest uzależniony od niego. Wiadomo, że możemy mieć i miesiąc konsoli i dzienne ruchy bardzo małe wobec czego osiągnięcie stabilnych zysków było by niemożliwe ale to jest jeżeli inwestujemy np na jednej parze. Trzeba wziąć pod uwagę, że można ogarniać Rynek w różny sposób i tak dywersyfikować inwestycje aby przynosiły w miarę stabilny dochód. Rynek jest bardzo szeroki ....

ODPOWIEDZ