Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
SamuX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 02 sty 2017, 18:05

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: SamuX »

Może i ja się wypowiem, bo znam (z internetu) Jacka/Bruneta bardzo długo, bo ponad 10 lat.
Wydaje mi się, że temat jest potrzebny, bo pojawiaja się skrajne komentarze.

Może zacznę od najważniejszej sprawy.

1. Kurs "1 Milion".
Byłem ciekawy sposobu na lepsze zarobki, zresztą jak chyba wszyscy forexowcy ;-)
Ponieważ była gwarancja zwrotu, więc kurs kupiłem, ale zrezygnowałem przed upływem miesiąca z powodów, które już się przewijały, a o których za chwilę.
Zwrot gotówki nastąpił bez problemu po kilku dniach. Moje wątpliwości wzbudziły:
-Jacek nie potrafi do tej pory powiedzieć, czy któryś z kursantów faktycznie zarobił jakąś większą kasę. Nikt się nie chwalił, a on nie wypytywał :-)
Dziwnie to wygląda. To, że on tak zarabia, to nie znaczy, że umie tą wiedzę przekazać, podobnie przecież jest z nauczycielami w szkole/na studiach, etc... Jeden umie nauczyć matematyki, drugi nie, każdy to przerabiał.
-"Techniczna" byle-jakość kursu - żadnej edycji, korekty, etc... Wszystko nagrane za pierwszym razem i tak zostawione.
-Brak satysfakcji klienta. Za większość kursów tego typu w polskim internecie można żadać zwrotu pieniędzy po całym kursie, tutaj tylko do miesiąca. Przykład Adept, z którego się tutaj trochę nabijacie, ale u niego tak to działa.

Kupujesz kurs i jak Ci się nie podoba to oddaje kasę.

Kurs o którym piszę, to była chyba druga edycja i miała być ostatnia i już nigdy nie powtarzana. No ale wiadomo, jak to jest ;-)
Przez dwa lata, od 2015 roku były 4 edycje tego kursu, po dwie w roku. Wychodzi 180 tys.zł rocznie (bez podatku za dwie edycje) !!!
Może nie są to miliony, ale też nie w kij dmuchał, "pobujać" tu i ówdzie już się trochę można.

W pewnym sensie kurs "1 milion" przypomina "piramidę finansową", bo w praktyce działa tak: Ty zapłać mi, a później znajdź innych, którzy zapłacą Tobie.

Konkluzja: WYDAJEMY 3 TYSIĄCE BEZ ŻADNEJ GWARANCJI; wg mnie za duże ryzyko, z drugiej strony forexowicze nie takie pieniądze ryzykują ;-)... ale jednak o tym ryzyku wiedzą z góry.
Wydaje mi się, że to jest najbardziej istotne: BRAK GWARANCJI i BRAK INFORMACJI o WYNIKACH kursantów.
Dla zainteresowanych tematem takiego zarobkowania: podobną wiedzę, popartą mnóstwem przykładów znajdziemy w książce "Laptopowy Milioner" za 30zł.
Ocena kursu na minus.

2. Darmowe seminaria w PL.
Byłem na spotkaniu w Warszawie. Jacek ani razu nie reklamował żadnych swoich szkoleń, ani innych 'guru'. Generalnie tematyka taka jak z YT.
Dla mnie nic nowego w porównianiu do jego filmików na YT, ale chciałem zobaczyć gościa na żywo.
Było mnóstwo ludzi, głównie młodych. Tematyka - motywacja do zarabiania.
Spotkania te są organizowane po raz drugi, tzn.: w tamtym roku było 1-sze 'turnee'.

Konklukzja: Zastanawiam się dlaczego robi to "pro publico bono", skoro faktycznie NIC konkretnego o swoich biznesach nie chce zdradzić - wg mnie jest to niespójne.
Przychylam się do opinii, że chodzi o wyrobienie sobie statusu experta.
Tym niemniej ocena zdecydowanie na plus.


3. Filmiki YT.
Filmiki są darmowe, krótkie i treściwe. Zamiast czytać książki, można poświęcić 10 minut tygodniowo, żeby dowiedzieć się esencji.
Wskazywanie sukcesów innych nie jest żadną wadą. Poza tym, na filmikach Jacek reklamuje swoje produkty w sposób rzadki i zupełnie nienachalny.
Weźmy np.: książkę o Beniaminie; jej też nie musimy kupować. Jacek za nas przeczytał książkę i wymienia istotne cechy charakteru tego prezydenta.
Ja jej nie kupię, bo to co chciałem się już dowiedziałem. Geniusza też nie kupiłem.

Konkluzja: filmiki Jacka uważam za wartościowe i chętnie je oglądam, to jest TYLKO 10 minut tygodniowo.
Komentarze na YT są faktycznie usuwane, np.: mój o tym, że Wałęsa wcale nie jest człowiekiem sukcesu, tylko z teczki ;-)
Odpowiedzi o jakieś jego udane przykłady super pomysłów, które załóżmy już 'mógłby' zdradzić zbywane uśmiechem.

OGÓLNIE:
Z tego co zaobserwowałem -i jak widzę inni także- to mamy do czynienia faktycznie z całym biznesem "kołczingowym" w PL i na świecie.
Wątek bardzo urósł i moja refleksja jest taka, że biznes oparty o InfoProdukty to jest całkiem dobra metoda, ale oczywiście nie aż tak banalna, jakby się wydawała z tego kursu.
Na pewno powodzenie w tej branży wiąże się z byciem rozpoznawalnym, uznanym, etc...

Nie widzę też sensu w wyśmiewaniu ogółem wszystkich kursów on-line'owych. Trenigi mentalne są ważne i stosowane chociażby przez najlepszych sportowców. Najnowsze metody rzucania palenia są np. związane z hipnozą.
Podobnie leczy się niektóre stane nerwowe, etc... Wizualizacje to już są w miarę stare i sprawdzone metody, co do których nikt nie ma wątpliwości, że działają.

odnośnie sukcesu: są pewne cechy wspólne dla ludzi, którzy doszli do dużych pieniędzy, których przyswojenie nie jest automatycznym gwarantem sukcesu, ale ich brak zupełnie pozbawia nas szans na cokolowiek.
I o tym głównie wszędzie Jacek mówi, że przede wszystkim NAJWAŻNIEJSZY JEST POMYSŁ !!!

W skrócie:
-Jacek deklaruje, że ma 600 firm na całym świecie i są to biznesy oparte o infoprodukty i sprzedaż w internecie, np. na Amazonie. Robiłby to samo znowu, gdyby zaczynał od nowa
-Jacek jest rentierem, ale nie takim, który wynajmuje nieruchomości, tylko takim, który żyje z biznesów internetowych, osiągając dochód pasywny
-spotkania odbyły się w 2016 i 2017 roku w większym miastach
-Jacek ma firmę wydawniczą (2 pozycje), ale jego kolega Alex zastanawia się jak wydać książkę o miliarderach (sic!)
-poza polskimi info-produktami NIC nie wiadomo
-luksusowe samochody wypożycza z jakiegoś tam klubu, w zamian za udostępnienie swojego (podobno). Na pewno nikt mu nie pożycza tych aut za 100zł na godzinę ;-)
-ludzie bogaci nie zawsze są rozrzutni, Warren Buffet mieszka ciągle w tym samym domu (od lat 60tych) i jeździ zwykłym autem, dopóki się nie zepsuje.
-jak ktoś ma dochód pasywny, to ma czas, żeby kupić tańsze portki, bilety, etc... Poza tym nie musi w zasadzie niczego już kupować, więc kupuje niejako przy okazji, bo i tak już wszystko ma.
-najważniejsze: kurs "1 MILION" miał 4 edycje i NIE MA ŻADNEJ POZYTYWNEJ OPINII

Starałem się być obiektywny, tak jak Wy nie lubię kasy, a zwłaszcza 3 tys.zł., ale nie znaczy to też, że wszystko z tym zwiazane jest od razu złe.

PS. Mam prośbę do 'boltron', żebyś nie produkował tyle postów, bo w Twoich wypowiedziach pojawiają się ciągle te same informacje. No offense ;-)

Monster11
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 14 sty 2017, 11:05

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Monster11 »

Wizualizacje to już są w miarę stare i sprawdzone metody, co do których nikt nie ma wątpliwości, że działają.

Naprawdę ? Kolejny który się sekretu naoglądał ..

https://www.youtube.com/watch?v=ABLFbOxScnQ&t=3774s

Tutaj w 48:00 PRAKTYK biznesu mówi coś na temat afirmacji...

"Nie jesteś super , przez pół godziny mówiłeś do lustra.."
I pewnie większość z was po tym doświadczeniu na zawsze porzuci rozwój, pracę nad sobą, e-biznes i wszystko inne związane mniej lub bardziej z tą tematyką. Jasne, można i tak... :)
Tak nie będzie jednak będę starał się kupować kursy/książki od PRAKTYKÓW a nie teoretyków..


Byłem na spotkaniu w Warszawie. Jacek ani razu nie reklamował żadnych swoich szkoleń, ani innych 'guru'
Rok temu sprzedawał biografie Franklina..

Przez dwa lata, od 2015 roku były 4 edycje tego kursu, po dwie w roku
No i nie prawda bo kurs 1 mln sprzedaje od 2013 roku.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie no, Wy chyba nie wiecie czym jest wizualizacja... Nigdy nie uczyliście się czegoś najpierw to sobie wyobrażając? A niby jak planujecie swoją przyszłość? Coś tam sobie wyobrażacie przecież, planujecie w głowie i potem to robicie. Jako małe dzieci nigdy nie wyobrażaliście sobie jak zrobić ćwiczenie na WF zanim je zrobicie? Więc nazywa się to wizualizacją. Pewnie też nie słyszeliście że te techniki są używane przez astronautów, bejsbolistów, i w wielu innych dziedzinach jako normalna część treningu. A wy jak zacięta płyta ciągle "kolejny sekretu się naoglądał". To Wy tego nie rozumiecie chyba. Miałem nie pisać, ale wątpię że oni wam odpiszą, bo faktycznie coraz gorzej czyta się ten wątek i dyskutuje tutaj.

Monster11
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 14 sty 2017, 11:05

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Monster11 »

Nie no, Wy chyba nie wiecie czym jest wizualizacja... Nigdy nie uczyliście się czegoś najpierw to sobie wyobrażając? A niby jak planujecie swoją przyszłość? Coś tam sobie wyobrażacie przecież, planujecie w głowie i potem to robicie.

No jak planujemy to coś tam se trzeba wyobrazic,żeby było widać do czego dążymy, ale to nie jest jak jak mówią trenerzy zza wielkiej wody, że trzeba se to wyobrazić i to się pojawi.. No tak nie specjalnie.. Stoimy przed lustrem i mówimy coś.. na prawdę mówienie do siebie nic nie zmienia


Ciężko pracuj aż stanie się to prawdą.. - i już nigdy nie będziesz musiał udawać

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Monster11 pisze:No jak planujemy to coś tam se trzeba wyobrazic,żeby było widać do czego dążymy, ale to nie jest jak jak mówią trenerzy zza wielkiej wody, że trzeba se to wyobrazić i to się pojawi.. No tak nie specjalnie.. Stoimy przed lustrem i mówimy coś.. na prawdę mówienie do siebie nic nie zmienia

Ciężko pracuj aż stanie się to prawdą.. - i już nigdy nie będziesz musiał udawać
No racja. A oni ( guru ) podają tylko informacje że coś takiego istnieje... tyle to i ja wiem. No i jesteśmy w domu :p

KAZIKGAZIK
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 17 sty 2017, 20:08

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: KAZIKGAZIK »

-rookie- pisze:Nie no, Wy chyba nie wiecie czym jest wizualizacja... Nigdy nie uczyliście się czegoś najpierw to sobie wyobrażając? A niby jak planujecie swoją przyszłość? Coś tam sobie wyobrażacie przecież, planujecie w głowie i potem to robicie. Jako małe dzieci nigdy nie wyobrażaliście sobie jak zrobić ćwiczenie na WF zanim je zrobicie? Więc nazywa się to wizualizacją. Pewnie też nie słyszeliście że te techniki są używane przez astronautów, bejsbolistów, i w wielu innych dziedzinach jako normalna część treningu. A wy jak zacięta płyta ciągle "kolejny sekretu się naoglądał". To Wy tego nie rozumiecie chyba. Miałem nie pisać, ale wątpię że oni wam odpiszą, bo faktycznie coraz gorzej czyta się ten wątek i dyskutuje tutaj.
Racja. Czemu sportowcy zamykają oczy przed np: bieganiem? Afirmacja nie polega na tym, że Ci pieniądze same spadną z nieba.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

KAZIKGAZIK pisze:Racja. Czemu sportowcy zamykają oczy przed np: bieganiem? Afirmacja nie polega na tym, że Ci pieniądze same spadną z nieba.
Jednak tutaj chodzi o to, że guru gadają bzdury na ten temat i z tym się zgadzam. Ale już nie mogłem czytać o tym sekrecie, dlatego musiałem to wyprostować.

YAPA
Gaduła
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: 13 gru 2016, 18:44

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: YAPA »

A co powiecie na to, że ja oglądałem filmik Jacka i pomyślałem sobie o jeleniu czy łosiu a później coś się tam w wodzie za Jackiem poruszyło? :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SamuX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 02 sty 2017, 18:05

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: SamuX »

Monster11 pisze:
Wizualizacje to już są w miarę stare i sprawdzone metody, co do których nikt nie ma wątpliwości, że działają.
Naprawdę ? Kolejny który się sekretu naoglądał ..
Nie zrozumiałeś, ale chyba koledzy już wytłumaczyli o co chodzi. Dodam, że można to wykorzystywać do codziennych rzeczy, np.: podejście do wyzwań (sport, rozmowa kwalifikacyjna, przemówienia, etc...) Najlepszy przykład: role aktorskie czy teatralne.
A teraz najlepsze. Autor Sekretu przyznał się gdzieś tam, że drugi raz by tego nie popełnił :D
Monster11 pisze:

Byłem na spotkaniu w Warszawie. Jacek ani razu nie reklamował żadnych swoich szkoleń, ani innych 'guru'
Rok temu sprzedawał biografie Franklina..
Ok.
Monster11 pisze:
Przez dwa lata, od 2015 roku były 4 edycje tego kursu, po dwie w roku.
No i nie prawda bo kurs 1 mln sprzedaje od 2013 roku.
I to jest dość ważna informacja odnośnie "unikalności" kursu tylko dla "wybrańców" :-)

jackub

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: jackub »

http://walletmagazine.pl/kontrowersyjny ... ygodniowo/

tu macie spsób jak zostac milionerem tracąc 15 miut dziennie ... co tam JAcek W.

ODPOWIEDZ